Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Q-Jot napisał:

Byłem właśnie w Media Expert i polecają szczególnie wspomnianego Sony XE 8596, który jest już za 4299 zł, więc różnica między Samsungiem to tylko 100 zł. Naprawdę Samsung przewyższa Sonego bebechami, że warto mi odpuścić sentymenty wobec marki i jakośc wykonania i postawić na koreańca?

 

Tak. Masz do wyboru w tym momencie znaczek Sony i rady panów sprzedawców ze sklepu albo najlepszą jakość* w tej półce cenowej. Zależy co wolisz, w tym temacie nie brakuje takich, co wybierają pierwszą opcję i są z tym bardzo zadowoleni. 

 

edit: jakość obrazu oczywiście

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, raven_raven napisał:

 

Tak. Masz do wyboru w tym momencie znaczek Sony i rady panów sprzedawców ze sklepu albo najlepszą jakość* w tej półce cenowej. Zależy co wolisz, w tym temacie nie brakuje takich, co wybierają pierwszą opcję i są z tym bardzo zadowoleni. 

 

edit: jakość obrazu oczywiście

 

Mnie w środę Pan w MM przekonywał o wyższości Samsunga nad Sony a na dodatek przekonywał że...UWAGA... CZERŃ W SAMSUNGU 55MU8000 JEST LEPSZA NIŻ W OLEDZIE LG B7 

Odnośnik do komentarza

Zawsze w każdym sklepie, każdy sprzedawca poleca Samsunga, a ludzie jak te lemingi kupują bo "każdy przecież ma Samsunga". Tylko Samsung mógł wymyślić tak chwytliwo marketingową nazwę jak QLED. Dla lemingów ofkors.

Obecnie liczą się trzy marki: LG, Sony i Panasonic ze wskazaniem na tą pierwszą (nawet wspaniały Sony A1 OLED kupuje matryce od LG).

Aaa przypomniało mi się, ja miałem kiedyś jeszcze jednego samsunga (celowo piszę z małej litery). Na początku lat 90 była to kuchenka mikrofalowa:-)

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Jak LG to tylko Oled, przeciez to oni robia slynne matryce RGBW czyli oszukane 4K. Jak mozna tak ludzi oszukiwac.

Samsung ? Bezpieczny wybor. Ich TV to zadne wynalazki, ale tez nie maja duzych wad. Roznica w cenie tez jest wazna.

Jak ktos nie jest gamerem to moze sobie kupic KU 65 cali za 3.5 kola i cieszyc jape do 4K. Nie kazdy wylozy 10k za 93 w takim rozmiarze.

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Q-Jot napisał:

Byłem właśnie w Media Expert i polecają szczególnie wspomnianego Sony XE 8596, który jest już za 4299 zł, więc różnica między Samsungiem to tylko 100 zł. Naprawdę Samsung przewyższa Sonego bebechami, że warto mi odpuścić sentymenty wobec marki i jakośc wykonania i postawić na koreańca?

Lepiej dołożyć do sony xe9005, jakość zdecydowanie lepsza od xe85 i tego samsunga. Jest za ok 5000 zł.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _daras_ napisał:

Zawsze w każdym sklepie, każdy sprzedawca poleca Samsunga, a ludzie jak te lemingi kupują bo "każdy przecież ma Samsunga". Tylko Samsung mógł wymyślić tak chwytliwo marketingową nazwę jak QLED. Dla lemingów ofkors.

Obecnie liczą się trzy marki: LG, Sony i Panasonic ze wskazaniem na tą pierwszą (nawet wspaniały Sony A1 OLED kupuje matryce od LG).

Aaa przypomniało mi się, ja miałem kiedyś jeszcze jednego samsunga (celowo piszę z małej litery). Na początku lat 90 była to kuchenka mikrofalowa:-)

 

Trochę lol. Moje ostatnie 3 TV. Plazma Panasa (działa do dziś w sypialni), Sony Bravia NX750, Samsung KS7000. Sony zdecydowanie najgorsze wrażenie. Zarówno najsłabszy obraz i mulący system do tego dramatyczny tryb gry oraz słaby IL, wyleczył mnie chwilowo od TV Sony więc po testach branżowych wziąłem Samsunga. Ba tak mi relacja ceny do jakości tego szajsa podeszła, że jak mi syn rozwalił tego KSa to kolejnego też takiego wziąłem. W żadnym z nich brak mitycznego odklejania i martwych pixeli. 

 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, balon napisał:

 

Trochę lol. Moje ostatnie 3 TV. Plazma Panasa (działa do dziś w sypialni), Sony Bravia NX750, Samsung KS7000. Sony zdecydowanie najgorsze wrażenie. Zarówno najsłabszy obraz i mulący system do tego dramatyczny tryb gry oraz słaby IL, wyleczył mnie chwilowo od TV Sony więc po testach branżowych wziąłem Samsunga. Ba tak mi relacja ceny do jakości tego szajsa podeszła, że jak mi syn rozwalił tego KSa to kolejnego też takiego wziąłem. W żadnym z nich brak mitycznego odklejania i martwych pixeli. 

 

 

Jakbyś się przesiadł z Samsunga B650 na SonyHX800 jak ja, to byś pisał inaczej. Uległem wówczas stereotypowi, że Samsung najlepszy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hmm no ja się z plazmy panas hd rady przesiadłem właśnie na tego Sonacza 750, wyżej był tylko właśnie 800. Ten mój TV był prawie topowym modelem. Brałem go szybko po premierze jakoś 2011(?) i prawie 5tys za 46cali dałem więc powinno być si, a było mocno średnio. Naprawdę obecnie nie ma co szufladkować TV i patrzeć na daną markę bo różnie z tym bywa.

Odnośnik do komentarza

Przecież mój KS to do topowego TV Samsunga miał jeszcze kilka modeli nad sobą (np9000, 9500) nie mówiąc już o cenie bo bardzo podobnie się pozycjonowały te modele (baaa 5 tys w 2011 za 46' było znacznie większym wydatkiem niż 6 tys za 55' w 2016).  Napisałem także wyraźnie że jak brałem go w okolicach premiery to był prawie highend u Sony (też chyba 1 lub 2 model nad nim) nie môwiąc już o różnicy w stosunku do Panasa (ale tylko na papierze).

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

nie do konca, KS7 to najtanszy ale jednak SUHD, a te NX juz na starcie mialy wady wytykane w reckach wiec po prostu slabsza linia modeli.

Tak samo mozesz kupic oszukany LCD 4K od LG i spamowac ze od nich zawsze chvyjnia, mialo byc zyebiscie a 1080p rozmazane.

Odnośnik do komentarza

No nie zgodzę się jednak. Każdy TV ma jakieś wady w reckach, nawet Oledy. Pamiętam dobrze wybór tego NX. Dużo testów się naczytałem bo to był TV do nowego domu i długo szukałem. Pozycjonowano go jako klasa wyższa średnia, rekomendowany do PS3 i bardzo chwalono jego efekt 3D :yao: Sam TV był okey ale jak to Sony android i s r a k a tryb gry. Niestety nie posiadłem skilla redukcji aliasingu ustawieniami więc pewno nie wykorzystałem nawet w 15% jego potencjału.

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

wiesz balon, kiedys faktycznie byla lipa z TV Sony, miotali sie w kazda strone itp ale po co do tego wracac ? Teraz celuja w premium, sa dobrym wyborem i pod pewnymi wzgledami sa najlepsi.

Nazwiska nie graja, nie ma sensu wracac do przeszlosci imo.

Odnośnik do komentarza

No w tym roku mają dobre TV ale np w 2016 już bez szału było w tym temacie (nie liczę ZD9 ale cena też była zaporowa). Co widać, to że jest mocno zmienna tendencja u producentów. Raz lepszy rok, raz gorszy. Ważne żeby nie być fanbojem marki i można obecnie za naprawdę rozsądne pieniądze znaleźć dobry TV.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Super Panowie. Dziękuję wszystkim za pomoc. Ogromne dzięki za pomoc w wyborze. Zdcydowałem się na tego Samsunga, poczekam jeszcze na pierwszy tydzień stycznia może coś się zmieni z cenami i kupię.

 

Powiedzcie tylko o co chodzi z tymi symbolami, bo nie mogę znależć. Jest MU7002, 7042, 7052 kij wie ile jeszcze. Czym się one różnią? Widziałem zdania, że sprzęt ten sam, ale np. Pilot inny, albo ramki czarne zamiast srebrnych. Który model najlepszy?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...