Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ma tu ktos Sony z android tv? TV po aktualizacji sam wlacza sie w nocy do glownego menu, mimo tego ze wszystkie opcje zwiazane z automatyczym wlaczaniem mam wylaczone. Wylaczylem nawet synchronizacje z ps4, bo myslalem, ze to konsola wysyla jakis sygnal do tv kiedy zaczyna sciagac update'y, ale mimo to problem nadal wystepuje. Albo mam duchy w mieszkaniu, albo google dalo dupy z androidem na kazdym mozliwym urzadzeniu xD I z tego co widze na forach to ludzie na calym swiecie maja ten problem i chyba nikomu nie udalo sie go rozwiazac, a sony nabiera wody w usta :reggie: 

 

najchetniej wyje,balbym tego androida dokupil raspberry pi, wgral tam kilka apek i mial wywalone na androida.

Odnośnik do komentarza

Ja w swoim soniaczu nie moge się do neta podłączyć xD Wszystkie urzedzenia w okolicy czyli dwa laptopy, telefon, xbox one, swtich, wii u i ps4 (chociaż grymasi) się łączą tylko ten ku,rwa guwniak od sony nie chce. Sypie mi errorem 2200 i teraz czeka chyba mnie ręczne ustawianie ip i dnsów i przekierowanie portów w tym osranym routerze od upc :/ 

Odnośnik do komentarza

A właśnie, chciałem przy okazji coś napisać, bo nikt o tym nie mówi. Pilot. Używa się tego non-stop i to do miliona innych rzeczy niż tylko wybór kanału jak w tv sprzed 10 lat. Czy wszystkie TV mają tak jak LG piloty w których steruje się kursorem ruchowo? Na TV teraz oglądam netfliksa, przeglądam forumka, odpalam filmy z cda i co tam jeszcze, a wszystko to jest zaje,biście wygodne dzięki temu, że pilot działa jak wiimote. Już samo sterowanie opcjami jest 1000x wygodniejsze jeśli mogę po prostu ruchem ręki wskazać opcję zamiast klikać jakieś przyciski na pilocie.

 

Powiedzcie proszę, że to jest standard i wszystkie smart tv po 1000 euro i więcej tak mają?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, raven_raven napisał:

A właśnie, chciałem przy okazji coś napisać, bo nikt o tym nie mówi. Pilot. Używa się tego non-stop i to do miliona innych rzeczy niż tylko wybór kanału jak w tv sprzed 10 lat. Czy wszystkie TV mają tak jak LG piloty w których steruje się kursorem ruchowo? Na TV teraz oglądam netfliksa, przeglądam forumka, odpalam filmy z cda i co tam jeszcze, a wszystko to jest zaje,biście wygodne dzięki temu, że pilot działa jak wiimote. Już samo sterowanie opcjami jest 1000x wygodniejsze jeśli mogę po prostu ruchem ręki wskazać opcję zamiast klikać jakieś przyciski na pilocie.

 

Powiedzcie proszę, że to jest standard i wszystkie smart tv po 1000 euro i więcej tak mają?

 

No ja w Szajsie KS też mam kozak pilot. To jest tzw smart pilot. Malutki, nowoczesny, praktycznie bez guzików, także z funkcjà smyrania paluszkiem z tego co pamiętam (ale mogę się mylić bo i tak tylko  steruję bardziej tradycyjnie lub czasami, rzadko głosowo).

Odnośnik do komentarza

Aha, kolejna sprawa, dzisiejsze TV nie obsługują jeszcze HDMI 2.1, prawda? Właśnie kupiłem sobie monitor z G-sync i to jest absolutny gamechanger, zmienna wartość odświeżania jest w moim odczuciu 100x lepsza od tych wszystkich HDR, 4K i innych pierdów. I tak się zastanawiam czemu to k,urwa jeszcze nie istnieje w telewizorach i konsolach, gdzie się często gra w nurkujących 30fps, a ta technologia im niższy jest framerate tym więcej daje? Okazuje się, że X1X bodajże to wspiera (kolejny dowód na to, że PS4 Pro to jest niższa liga), przynajmniej wg jakichś newsów z kwietnia. I z tego co czytam, to telewizory na 2018 mają już być z HDMI 2.1. Więc ktokolwiek się zastanawia nad kupnem czegoś nowego i ma X1X, niech poczeka. Wiem, że zawsze się znajdzie ktoś namawiający do czekania, ale imo to jest gamechanger. Sam bym chyba czekał, gdybym ogarnął temat wcześniej.

 

edit: Tak gwoli jasności, bym był dobrze zrozumiany. Nie mogę obiecać, że następne TV będą wspierać VRR. Nie mogę obiecać, że obecne konsole (pomimo teoretycznej możliwości) będą wspierać VRR. Pewnie pierwsze modele z tym będą drogie, tak jak te QLED-y Samsunga. Wiem tylko, że technologia już się pojawia na horyzoncie i jeśli komuś się nie spieszy specjalnie z zakupem i mógłby poczekać, to jest warto poczekać chociażby do prezentacji line-upu na 2018 by zobaczyć, czy coś w tym temacie się ruszyło. Jeśli tylko cokolwiek by się rysowało na horyzoncie, to byłoby warto jak cholera odpuścić zakup czegoś obecnego dla modelu z VRR właśnie.

 

a lamusy co grają z motionflow i niebieskimi zębami du,pa cicho

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Oczywiście jeśli się mylę i obecne TV w jakiś sposób potrafią przeciwdziałać stutteringowi który wynika z duplikowania klatek to z przyjemnością poczytam kogoś, kto mnie z błędu wyprowadzi. Sam też obadam temat wieczorem jeszcze.

@hennepin X1X miałby wspierać freesync właśnie. To tylko nazwa technologii, nie wiem czy istnieje wspólna nazwa na nie obie. Ja mam GeForce'a w PC więc mówić G-sync, ale równie dobrze konsole mogą wspierać freesync i na to samo wyjdzie, jak najbardziej. Chodzi po prostu o dostosowywanie częstotliwości odświeżania do prędkości z jaką GPU wypluwa klatki.

Odnośnik do komentarza

A więc to jeszcze nawet nie w 2018? Słabo. K,urwa to powinien być priorytet, to robi ogromną, ogromną różnicę.

 

Chociaż ten Samsung, dobrze wiedzieć. Przy czym QLED-y są drogie, aż tak wysoko raczej bym w kosztach nie poszedł.

Aha, ale TV nie musi wspierać HDMI2.1, wystarczy, że będzie zaimplementowany VRR (variable refresh rate) tak jak z resztą Samsung z tym QLED-em robi i tv może wciąż być na HDMI2.0 bez problemu, bo konsole obecne i tak nie ogarną 4K w 120fps ani 8K, które ten nowy standard HDMI też wprowadza. 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
13 godzin temu, Qvstra napisał:

Ma tu ktos Sony z android tv? TV po aktualizacji sam wlacza sie w nocy do glownego menu, mimo tego ze wszystkie opcje zwiazane z automatyczym wlaczaniem mam wylaczone. Wylaczylem nawet synchronizacje z ps4, bo myslalem, ze to konsola wysyla jakis sygnal do tv kiedy zaczyna sciagac update'y, ale mimo to problem nadal wystepuje. Albo mam duchy w mieszkaniu, albo google dalo dupy z androidem na kazdym mozliwym urzadzeniu xD I z tego co widze na forach to ludzie na calym swiecie maja ten problem i chyba nikomu nie udalo sie go rozwiazac, a sony nabiera wody w usta :reggie: 

 

najchetniej wyje,balbym tego androida dokupil raspberry pi, wgral tam kilka apek i mial wywalone na androida.

mój kumpel też to miał, zresetował soft i zassał aktualizacje i jest git. 

Ludzie kupcie sobie kiano sticka i przestańcie wspierać android tv XD, który mamy rok? 2013?

Odnośnik do komentarza

Kiano Stick raczej nie ogarnie Netfliksa w 4K? No i do obsługi potrzebujesz klawiatury z touchpadem przynajmniej, a wszystko co masz w TV obsługujesz tym samym pilotem którym go włączasz. Trochę inny poziom wygody myślę.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, raven_raven napisał:

A więc to jeszcze nawet nie w 2018? Słabo. K,urwa to powinien być priorytet, to robi ogromną, ogromną różnicę.

 

G(free)sync robi różnicę tylko wtedy jak klatki pływają, np grasz na odblokowanych i masz 30-60 fps. Jak gra chodzi stabilnie, idealnie 30 fps, to różnicy nie zobaczysz.

 

Dla mnie ogromna różnica to monitor 144hz + blur reduction. Teraz 60fps to nie jest dla mnie płynny obraz :E. Oczywiście na konsoli dalej gram na TV, ale strzelanki multi na PC na takim monitorze to bajka.

Odnośnik do komentarza

Ile gier na konsolach ma stabilne 30fps/60fps? Gsync/freesync/vrr robi różnicę ZAWSZE wtedy, kiedy framerate nie jest równy częstotliwości odbiornika lub jego dzielnikowi.

 

Oczywiście 144Hz też robi cholerną różnicę, tak jak mówisz 60Hz po czymś takim się pokazem slajdów robi.

Odnośnik do komentarza

Nie. Xbox One X jest zgodny z wymaganiami HDMI 2.1 i jeśli standard zostanie wprowadzony, to X1X może go wspierać. Konsole Sony są z tyłu pod tym względem, ojej :).

Sonowcy po raz kolejny w służbie dezinformacji.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek
4 godziny temu, raven_raven napisał:

Kiano Stick raczej nie ogarnie Netfliksa w 4K? No i do obsługi potrzebujesz klawiatury z touchpadem przynajmniej, a wszystko co masz w TV obsługujesz tym samym pilotem którym go włączasz. Trochę inny poziom wygody myślę.

odpali edge, więc można spróbować :kaz: 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, raven_raven napisał:

Właśnie kupiłem sobie monitor z G-sync i to jest absolutny gamechanger, zmienna wartość odświeżania jest w moim odczuciu 100x lepsza od tych wszystkich HDR, 4K i innych pierdów.

Jak ty się podniecasz tak mało istotnymi duperelami to co dopiero by było gdybyś zobaczył obraz z motionflow. Chyba zawał z wrażenia :D

 

Cytat

G(free)sync robi różnicę tylko wtedy jak klatki pływają, np grasz na odblokowanych i masz 30-60 fps. Jak gra chodzi stabilnie, idealnie 30 fps, to różnicy nie zobaczysz.

Raven widzi :D

 

Cytat

Ile gier na konsolach ma stabilne 30fps/60fps? Gsync/freesync/vrr robi różnicę ZAWSZE wtedy, kiedy framerate nie jest równy częstotliwości odbiornika lub jego dzielnikowi.

Jak na razie wszystkie gry w jakie grałem na nowym TV i ps4 pro mają stabilny fps i z włączonym motionflow (gładkość maks, tryb kliszy maks) wyglądają na stałe 60 klatek, więc twój freesync to może się przydać do pc i monitorów a nie do konsol + porządny TV.

Edytowane przez wulfen
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OLED-ów na oczy nie widziałeś, to już wiemy. Spadków klatek w grach też nie widzisz, to już wiemy. Teraz pytanie retoryczne: widziałeś kiedyś freesync/gsync na oczy, teoretyku gawędziarzu?

a, nie widzisz spadków, bo "grasz" z jakimś motion flow i lagiem bliskim 100ms xDDD

ręce opadają

Edytowane przez raven_raven
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...