Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj wulfena, on za to wie, że LG się wypalają i jak wygląda oledowa czerń, chociaż oleda w domu nigdy nie miał. Ale innych będzie wyzywać, że nie widzieli jego ulubionego TV :). Tzw. projekcja.

 

Ogólnie jak ktoś w tym temacie mówi coś o upłynnianiu obrazu w grach to bym jego posty do śmietnika wywalił. Nie można tego nazywać „graniem”, jeśli masz prawie 100ms input laga. 

 

Jeśli chodzi o HDR w LG w trybie gry to cofnij się najlepiej parę stron wstecz i opisuję jak to wygląda. Nie jest ograniczony, tylko cała matryca jest ciemniejsza. Wystarczy do grania zdecydowanie, ja mam to i tak skręcone do 80% jasności, ale jak chcesz doświadczyć naprawdę jasnego obrazu to nie będzie to najlepszy wybór (inna sprawa, że w HDR nie chodzi wcale o to, by świeciło jak najjaśniej, chociaż ma to też znaczenie). Powodem może być strach przed wypaleniem, ale dlaczego w takim razie zwykły tryb gry w ogóle nie jest przyciemniony? Ja się skłaniam ku wytłumaczeniu, że LG chciało móc oddać HDR skalibrowany pod 10000 nitów, też to wcześniej pisałem jak poszukasz. Jak jest naprawdę to nie wiem.

 

Jeśli chodzi o wypalenia to zależy do Twojego stylu gry. Ja to mam w d,upie, bo raz, że nikt jeszcze nie narzekał na wypalenia w serii 7, dwa, że ciągle gram w co innego i trzy, ja nie gram nie wiadomo ile, bym za życia swojego TV był w stanie go wypalić. Ta wada dla mnie więc odpada a mam perfekcyjne czernie i żadnego cloudingu. Jeśli jednak dużo grasz w jeden tytuł i jeszcze do tego lubisz mieć jasność na maksa to może nie skreśla to tego wyboru, ale pewna lampka ostrzegawcza jest i jeśli miałoby Cię to jakoś straszyć, to może lepiej LCD faktycznie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

Lipa nie SLUCHAJ, słyszysz?! Hehe co za typ. 

Typie zostałem wywołany do tablicy. Napisałem swoje wrażenia o TV dla gracz od gracz na forum o grach, więc z łaski swojej wyje buj jak Ciebie o zdanie się nie pytają lub ignoruj wszystkich w tym temacie (z wyjatkaiem ziarniaka i dwóch innych fanboji TV Sony). Będziesz miał wtedy wspaniałe opinie i totalną dominację ekranów Sony. BEZ ODBIORU.

 

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kompletnie nie rozumiem jak można pisać o tej samej jakości czerni jak nawet w mega oświetlonym Saturnie gdzie stoi xe93 obok Oleda Sony i różnica jest widoczna gołym okiem, a co dopiero w zaciemnionym pokoju. 

 

Rtings przygotowuje nowy test OLEDow, gdzie nie będą psuli ich specjalnie wyświetlając statyczny obraz 20h dziennie przez 3 miesiące. 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Włączyłem tryb motionflow na swoim TV i tak sobie myślę jak ci ludzie dają radę w cokolwiek grać? Przecież input lag jest masakryczny w tym trybie,  chyba bym się zaj.ebał jakbym w jakieś Ori and the Blind Forest miał na tym grać. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tylko dwa porty HDMI w Sony xe93 sa w standardzie 2.0 i obok input lagu i androida to dla mnie kolejna potencjalna wada. Tzn. na dzis dwa porty obslugujace 4k/60fps by mi starczyly (PS4 Pro i Xbox One X), ale jesli telewizor ma starczyc na powiedzmy 5-7 lat to nie wiem czy za dwa lata nie bede chcial podlaczyc kolejnego urzadzenia pod HDMI 2.0.

 

Czy jak moja obsluga androida ograniczy sie do minimum, czyli do uzywania podstawowych ustawien tv bez sciagania aplikacji typu Netflix (ktore mam na konsolach) to moge odczuc jakies zamulanie w przyszlosci? 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Faktycznie, zauważyłem już jakiś czas temu te dwa porty vs cztery w LG B7. Czy to jest problem to zależy od tego jak dużo ktoś ma konsol 4K i jak szybko będzie uaktualniać swoje sprzęty. Myślę, że dla większości użytkowników z tylko jedną konsolą to nawet na dwie generacje wystarczy, bo teraz zajmie jeden port, przy nowej konsoli za x lat drugi i wciąż jest OK. Dla mnie z kolei to mógłby być niedługo problem mając zarówno X1X jak i PS4 Pro.

 

@easye Serio tak jest. Proszę, oto tabelka "inputs" dla XE9305 z rtings. "HDMI 2.0 Full Bandwidth: YES (HDMI 2, 3)"

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e#comparison_807

2gui1jn.png

 

 

@Lukas_AT Jeśli chodzi o Androida, to nie używałem go nigdy na TV, ale mam spore doświadczenie z systemem samym w sobie i używanie takich aplikacji jak Netflix nie ma wpływu na jego "zamulanie". Więc nie musisz się ograniczać i nie używać Netfliksa ;). Zdecydowanie lepiej się odpala seriale prosto z TV i obsługuje wszystko jednym pilotem zamiast włączać konsolę, czekać, potem obsługiwać padem i osiągać to samo przy większym zużyciu prądu. Jak Android będzie miał w przyszłości zwolnić to i tak to zrobi.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, easye napisał:

Jakoś  nie chce mi się wierzyć że tylko 2, na pewno dobrze sprawdziłes? 

 

Klik

 

Cytat

Probably owing to the same underlying chipset, the Sony XE93 – like the step-up ZD9 – only supports HDMI 2.0a (4K@60p/50p and HDR) on HDMI inputs 2 and 3.

 

Ja przymierzam sie do zakupu zarowno Pro jak i XoX, wiec te dwa porty beda uzyte od razu. Nie wiem co jednak w przyszlosci. Widze jednak ze w trybie gra przy sygnale 4k input lag wynosi tylko 25ms a nie 42ms jak przy sygnale 1080p. Czyli grajac na nowszych konsolach ta "wada" znika. HDR w tym modelu robi jednak wrazenie. Androida da sie chyba przebolec.

 

Poczytalem przed chwila komentarze pod tym filmikiem odnosnie nowego testu wypalen w LG OLED i troche kiepsko to wyglada. Pewnie sporo ludzi troluje, ale nie wiem czy chce ciagle o tym myslec po zakupie tego telewizora, nawet jesli to mit. W UK gwarancja nie pokrywa takze wypalen, co tylko bardziej by mnie niepokoilo. 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Tak, input lag w tym soniaczu zawsze podkreślam, że dotyczy 1080p :usmiech:. W 4K jest w porządku. W Twoim przypadku ten problem więc nie istnieje.

 

Odnośnie wypaleń, to tak jak mówiłem, zależy. Jak napier,dalasz tysiące godzin w FIFĘ czy Tekkena czy ciągle w tą samą grę i lubisz mieć jasność na 100% to można się martwić, chociaż ja wolę myśleć, że nowe serie są bezpieczniejsze od zeszłorocznych. Zwróć tylko uwagę, że aktualne testy mówią o B6 i są w ch,uj generyczne - nikt nie będzie oglądać kolorowych kwadratów przez 16 tygodni. Te nowe testy które zaczęli są trochę bardziej życiowe i dotyczą nowych modeli. To nam powie trochę więcej. Szczególnie mnie interesuje ten TV na którym FIFA jest grana przez wiele godzin, to jest chyba najbardziej niebezpieczny życiowy scenariusz.

Odnośnik do komentarza

Maskara z tymi 2 portami HDMi - oszczędność z dupy, jak ktoś będzie chciał amplituner podłączyć, ewentualnie jakiś soundbar i sterować za pomocą pilota od TV, to jedno wyjście ARC ma juz zajęte z automatu -  zostaje jedno na 2 konsole i PC...

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No jest to dość dziwna decyzja biorąc pod uwagę, że sprzęt ma być właściwie top-of-the-line w swojej kategorii, więc w teorii dla ludzi, którzy mogą mieć więcej zabawek pod nim i faktycznie do granic wykorzystywać możliwości jakie daje.

Odnośnik do komentarza

Też się zastanawiałem nad tym Soniaczem, finalnie wziąłem B7 i tobie też polecam. Materiały wideo to kosmos, który wyrywa z kapci. Nigdy nie widziałem lepszego obrazu i jestem zachwycony oglądając coś na netflixie w 4K z dolby vision. XE9305 ma jedną przewagę nad OLEDem jest nią jasność HDR w trybie gry. Wcześniej miałem XD800, dzięki niemu wiem co to android w TV, czasami trzeba czekać kilkanaście sekund na menu z opcjami obrazu xD WebOS na B7/C7 to bajka system, działa bardzo sprawnie. 

 

Bierz oleda w sklepie internetowym nie zawiedziesz się, a zakochasz, o LCD zapomnisz. W razie gdybyś jednak wolał LCD to możesz zwrócić do sklepu.

Edytowane przez pistaczek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Lukas_AT napisał:

 

Klik

 

 

Ja przymierzam sie do zakupu zarowno Pro jak i XoX, wiec te dwa porty beda uzyte od razu. Nie wiem co jednak w przyszlosci. Widze jednak ze w trybie gra przy sygnale 4k input lag wynosi tylko 25ms a nie 42ms jak przy sygnale 1080p. Czyli grajac na nowszych konsolach ta "wada" znika. 

 

No tak ale pytanie co z tym trybem gry? Bo wg niebieskiej sekty, to totalnie zje bany obraz i tak go nie używają więc może sprawdź jaki jest IL w innych trybach?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Kyokushinman napisał:

Pisze całkiem spoko nie wiem co się tak do niego przypierdalacie. A że fanem marki niebieskiej? Hmm to też nic złego bo większość tutaj na forum jest za Sony.

Wydaje mi się, że mądrzy ludzie nie trzymają strony korporacji, ale jak to wolicie to xD i krzyż na drogę i lepiej nie brać pod uwagę waszej opinii grając w gre z lagiem 80ms oraz z niebieskimi zębami 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, pistaczek napisał:

Też się zastanawiałem nad tym Soniaczem, finalnie wziąłem B7 i tobie też polecam. Materiały wideo to kosmos, który wyrywa z kapci. Nigdy nie widziałem lepszego obrazu i jestem zachwycony oglądając coś na netflixie w 4K z dolby vision. XE9305 ma jedną przewagę nad OLEDem jest nią jasność HDR w trybie gry. Wcześniej miałem XD800, dzięki niemu wiem co to android w TV, czasami trzeba czekać kilkanaście sekund na menu z opcjami obrazu xD WebOS na B7/C7 to bajka system, działa bardzo sprawnie. 

 

Bierz oleda w sklepie internetowym nie zawiedziesz się, a zakochasz, o LCD zapomnisz. W razie gdybyś jednak wolał LCD to możesz zwrócić do sklepu.

Ladny zwrot akcji xD:

W dniu 7.12.2017 o 17:20, pistaczek napisał:

Właśnie zrobiłem głębszy research po internetach i odpuszczam oleda na rzecz XE9305. Właśnie dlatego, że nie mam zamiaru martwić się o to, czy TV się wypali przez elementy HUDu i później będę czekał aż łaskawie uznają gwarancję. Wolę jednak oczo(pipi)nego HDRa w Soniaczu, tym bardziej, że miałem kilka soniaczy w życiu i każdego mogę chwalić do dnia dzisiejszego. Z wielką łatwością można znaleźć dowody wypalania się OLEDów w internecie, więc uznaję to jako problem powszedni. Byłem w kilku elektro markietach i OLED rzeczywiście ma piękną czerń, już prawie kupiłem. Kiedyś jak już ogarną temat wypaleń to może zakupię, teraz mrozić prawie 8k w loterii telewizyjnej to tak nie bardzo.

 

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...