Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W X-komie masz Sony XE7005 za 2600, moim zdaniem ok cena za ten telewizor, ja korzystam do ogladania netflixa i hbo go oraz grania w gierki na PS4 PRO i Xbonie fat i jest ok. Input lag jest niski w obu trybach (FHD i 4K) i to mnie najbardziej interesowało.

 

Masz test na HDTV poczytaj sobie 

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

 

Co do samsunga to też matryca IPS ale ponoć bardzo mocno odbija światło słoneczne

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/3a83b9e

 

Matryca IPS oznacza, że będziesz miał szerokie kąty ale niestety głęboka czerń leży i masz raczej odcienie szarości i z tego co widzę to dużych rożnic pomiędzy tymi modelami nie ma, oba mają taką samą ilość nitów co się przełoży na słaby HDR 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

No za tą cenę cudów się nie spodziewam. Wiem że do 3tys HDR to bajki, na co więc zwracać uwagę? 

 

Czy taki np Samsung 55mu6172 będzie o wiele gorszy?

 

O samsungu nic nie powiem bo nie mam. To co jest fajne w sony ze w trybie hdr ma gamingowy input lag. A gdy wybierzemy automat tv dobrze wspolpracuje z playem i sam dobiera odpowiedni tryb automatycznie. Najwiekszego hdr doświadczyłem w FF XV. Gra wyglada zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Xantu napisał:

 

O samsungu nic nie powiem bo nie mam. To co jest fajne w sony ze w trybie hdr ma gamingowy input lag. A gdy wybierzemy automat tv dobrze wspolpracuje z playem i sam dobiera odpowiedni tryb automatycznie. Najwiekszego hdr doświadczyłem w FF XV. Gra wyglada zupełnie inaczej.

Jak ustawiasz HDR w gierkach? Wybierasz tryb z pilota? Bo czytalem wlasnie, że w przypadku nieandroidowych TV tak trzeba robić 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, _Be_ napisał:

Jak ustawiasz HDR w gierkach? Wybierasz tryb z pilota? Bo czytalem wlasnie, że w przypadku nieandroidowych TV tak trzeba robić 

 

Na przykładzie Monster Huntera world albo FF XV wygląda to tak, że po pierwszym uruchomieniu gry zawsze w opcjach gry włączam HDR. W TV mam ustawioną "scenę" na automatyczną, (Tak to nazwali w soniaczu po polsku) guzik na pilocie option > wybór sceny > automat. I TV potem sam przełącza między trybem HDR a game bez mojej ingerencji w zależności w co gram. Dość wygodne nie trzeba co chwila mieszać pilotem.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Xantu napisał:

 

Na przykładzie Monster Huntera world albo FF XV wygląda to tak, że po pierwszym uruchomieniu gry zawsze w opcjach gry włączam HDR. W TV mam ustawioną "scenę" na automatyczną, (Tak to nazwali w soniaczu po polsku) guzik na pilocie option > wybór sceny > automat. I TV potem sam przełącza między trybem HDR a game bez mojej ingerencji w zależności w co gram. Dość wygodne nie trzeba co chwila mieszać pilotem.

Ok dzięki za info. Bo ja ustawiałem HDR na zasadzie, że dałem scena - gra (czyli tryb gry) a HDR w ustawieniach konsoli dawalem na automat i coś mi nie pasowalo w obrazie, zbyt wyblakły był.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

Ok dzięki za info. Bo ja ustawiałem HDR na zasadzie, że dałem scena - gra (czyli tryb gry) a HDR w ustawieniach konsoli dawalem na automat i coś mi nie pasowalo w obrazie, zbyt wyblakły był.

 

No to też. W konsoli opcja system "Enable HDCP" musi być zaznaczony ptaszek. A w obrazie i dźwięku w opcjach obrazu HDR najlepiej na automatyczny właśnie.

Odnośnik do komentarza

Póki co to polecam śledzić ten wątek:
 

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2426314-2016-lg-c6-b6-owners-thread-877.html

 

Testują nowy update i zapewne wcześniej czy później ktoś tam wrzuci jakieś konkretniejsze info. Gdzieś tam sporo wcześniej jest kilka postów o tym, że jest większa jasność, ale ja i tak bym poczekał jak ktoś zrobi pomiary.

 

EDIT:

 

Znalazłem coś takiego jeszcze:
 

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2018/06/23/lg-oled-bug-update-now-theres-great-news-for-gamers-too/amp/

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie bardzo, że artykuł mówi o tym problemie jakby tylko dotykał on TV z 2016 (i tylko te miały dostać update), a przecież na tych z 2017 jest to samo O_o

Nie wiem, może na serii 6 jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...