Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem z tych na dole Szeregowca Ryana to wyglądał po prostu solidnie, nie ma efektu WOW jak np. przy Blade runner, to stary film już po prostu, chociaż odświeżony bardzo solidnie. Tomb Raider za to fajnie robił, szczególnie sceny podczas sztormu na wyspie, aż mi się demo z e3 Uncharted 4 przypomniało. Sam film słaby

 

Od siebie moge polecić Wonder Woman piękne kolorki, szeroka paleta dynamiczne sceny. I jeszcze w pamięci zostało mi Point Break 2015, remake starszego filmu Na fali z Patrykiem, po prostu uczta dla oczu, efekty cząsteczkowe, kolorki, HDR i cały czas w filmie coś się dzieje, spadające kamienie, fale etc. Sami film średni, ale wizualnie uczta!

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Szeregowiec Ryan i Matrix mają Dolby Vision, ciekawi mnie jak to będzie wyglądać (widziałeś w DV czy zwykły HDR?).

Filmy Marvela, DC i animacje bardzo lubię nadal ogladać w 3D (jeśli nie mam możliwości w UHD).

Generalnie oglądam w tej kolejności: jak nie ma filmu w UHD to w 3D, jak nie ma w 3D to zwykły blu-ray, jak nie ma BD to Netflix, jak nie ma na Netflix to DVD (ostatnio widziałem film Borg Mcnroe na DVD bo nie było jak :).

Odnośnik do komentarza

@_daras_  w HDR10, ale generalnie różnica wzg DV jest bardzo niewielka, wręcz kosmetyczna, na hdtvpolska jest nawet ciekawe porównanie na przykładzie Stranger Things. 3D w ogóle nie oglądam bo nie cierpie. Matrixa też jeszcze nie oglądałem czeka w kolejce.

 

Pozycje z itunes są dobrze zremasterowane i niektóre mają nawet niezły bitrate do 35mb/s, lepiej niż netflix, ale do jakości z płytek UHD się nie umywa.

Odnośnik do komentarza

Będziesz zadowolony. Sam posiadam identyczny i jak dla mnie jest to dobry tv w tej cenie. Input lag 14ms w trybie gry według HDTV Polska, tak wyszło w ich teście. ;-) Warto też dodać, że ten model posiada freesync jako jeden z nielicznych. Jest to nowość jeśli chodzi o tv i całkiem fajnie się sprawdza.

 

Edytowane przez cithall
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, pachuciak1989 napisał:

Dzieki za opinie. Po kilku dniach intensywnego szukania TV moj wybor padł na oto ten model:

 

Samsung UE55NU8072

55 cali - jest ok, odswiezanie 120hz, matryca VA, imput lag na poziomie 23 ms :)

 

Cena mysle ze przystepna jak na tego typu TV - 5k.

 

 

To już lepiej LG B7 brać

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, pachuciak1989 napisał:

Dzieki za opinie. Po kilku dniach intensywnego szukania TV moj wybor padł na oto ten model:

 

Samsung UE55NU8072

55 cali - jest ok, odswiezanie 120hz, matryca VA, imput lag na poziomie 23 ms :)

 

Cena mysle ze przystepna jak na tego typu TV - 5k.

 

 

 

I słusznie. Do stricte grania nie ma nic lepszego w tej cenie. Tryb gry (płynność, jasność) wprost miażdży analogiczny z B7. Dla osób które na pierwszym miejscu stawiają płynność, responsywność wybór jest oczywisty.

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

Płynność tj. motion flow? Ja wciąż muszę zobaczyć jak to sobie z szybkimi scenami radzi. O ile lag na poziomie ilu tam, 30ms (?) z włączonym upłynniaczem wytrąca mi jeden argument z ręki, tak wciąż nie bardzo wiem jak algorytm ma sobie radzić z naprawdę szybkimi scenami, których w grach nie brakuje.

Odnośnik do komentarza

Odwieczny dylemat. "Graficzka" czy "framerate". No ja jednak wybieram to drugie kosztem obrazu. Czy na PC, monitorze czy tv. MF w Samsungu serio sprawia, że gry (30) wydają się o około 20 klatek płynniejsze a artefakty są praktycznie niezauważalne. No maniak coś tam czasem dostrzeże. Przy 60 mamy żyletę przy dynamicznych ruchach. Przełom. Nie wierzycie mi - idźcie do marketu lub poczytajcie, pooglądajcie testy. 

 

Nie chodziło o HDR a ściemnianie obrazu po przejściu w tryb "gra".

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

NU7472 to chyba najlepszy budżetowiec na ten rok kosztuje 3699zl. Osobiście wolałbym kupić 55MU7002T który został ostro przeceniony i można go wyrwać też w cenie 3699zl - radził bym się pospieszyć. Dodam tylko że MU7002T to ubiegłoroczniak że średniej półki, w tym roku jego odpowiednik to 55MU8072. Samsung zmieniło w tym roku nieco oznaczenia i można się pogubić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, cithall napisał:

NU7472 to chyba najlepszy budżetowiec na ten rok kosztuje 3699zl. Osobiście wolałbym kupić 55MU7002T który został ostro przeceniony i można go wyrwać też w cenie 3699zl - radził bym się pospieszyć. Dodam tylko że MU7002T to ubiegłoroczniak że średniej półki, w tym roku jego odpowiednik to 55MU8072. Samsung zmieniło w tym roku nieco oznaczenia i można się pogubić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Coś pomieszałęś bo oznaczenie MU8xxx też funkcjonowało w zeszłym roku

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Jakim napisał:

Coś pomieszałęś bo oznaczenie MU8xxx też funkcjonowało w zeszłym roku

 

Owszem istniała, ale seria 7 została zastąpiona serią 8 w tym roku. Seria 7 to budżetowce w tym roku. Cytat z testu HDTV Polska "Dzisiaj poszukamy natomiast odpowiedzi, czy następca kultowego MU7002 okaże się równie dobry. Jest nim NU8002 (litera „N” zamiast „M” oznacza modele na 2018 rok, w zależności od sieci sprzedaży mogą to być też NU8042 czy NU8072). Oznaczenia telewizorów „urosły” i seria „8” zastępuje tą z numerem „7”. Analogicznie model NU7002 jest następcą MU6000, ale tym może zajmiemy się następnym razem."

żródło

Edytowane przez cithall
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...