Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, czy Wy też macie w niektórych filmach, serialach takie jakby ziarno na ekranie ? Szczególnie w ciemnych scenach, porównałbym to do takich kropeczek, muszek na ekranie. Zauważyłem to w Jessica Jones na netflix, liga sprawiedliwośći, avengers itp

Zastanawiam się czy to przez to ,żę film jest tak nakręcony na taśmie filmowej czy po prostu coś mi się przestawiło bo wcześniej ogladałem te seriale i nie zauważyłem tego :(

Odnośnik do komentarza

Tak mam Oleda, i niestety w prawie każdym serialu czy filmie widzę te ziarno nawet z odległości 2m, próbowałem grzebać w ustawieniach kompresji szumu, niestety bezskutecznie. Przez pierwsze dni użytkowania TV tego nie było, pojawiło się dopiero po mniej więcej tygodniu. Restartowaniem ustawienia TV do fabrycznych i dalej to samo. Na YouTube oraz na ps4 ziarna nie ma. Co to kurła może być ?

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, II KoBik II napisał:

Nie czekalem dluzej jak tylko pojawily sie gierki w HDR. To zupelnie inna jakosc. Przy obecnych aktualizacjach Sony XE900E i ustawieniach, jakosc obrazu kosi, plus gierki na koksa czy exy na Ps4pro to samo piekno. 16 miesięcy od zakupu zlecialy jak z bicza i juz dawno pypcio zadowolony. Zwróciło się z nawiazką. 

Dlaczego nie Oled? No stalem przy tych dwoch tv w sklepie i niestety portfel musial zdecydować. O 4 kafle Oled liczył więcej. A kierownik odjał nawet 1K wiec juz bylo 5 tysi roznicy. A to juz duzo, to nie 500zl :ragus:

 

No to kochani jak nie OLED to bardziej iść w stronę Samsung 65 NU8052 czy jednak jakieś SONY? Chcę się zmieścić w około 5 tysiakach.. Do Sony mam o tyle zaufanie, że 3 letnia Bravia bez hdra i 4k dalej poraża jakością obrazu :)

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, izon napisał:

 

No to kochani jak nie OLED to bardziej iść w stronę Samsung 65 NU8052 czy jednak jakieś SONY? Chcę się zmieścić w około 5 tysiakach.. Do Sony mam o tyle zaufanie, że 3 letnia Bravia bez hdra i 4k dalej poraża jakością obrazu :)

 

Jeśli 55” Ci wystarczy  to tylko oled :)

Jesli 65, to NU bo OLED sporo poza budżetem :)

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, izon napisał:

 

No to kochani jak nie OLED to bardziej iść w stronę Samsung 65 NU8052 czy jednak jakieś SONY? Chcę się zmieścić w około 5 tysiakach.. Do Sony mam o tyle zaufanie, że 3 letnia Bravia bez hdra i 4k dalej poraża jakością obrazu :)

 

Ogolnie jestem sceptycznie nastawiony do plazm i oledow. Wiadomo to inna technologia ale moja plazma i ojca zostawila powidoki, wypalone plamy nawet przy wylaczonym tv. W oledach pewnie to tak nie dziala szybko ale nie jestem po prostu przekonany jesli mam zamiar eksploatowac tv kilkadsiesiat h dziennie. U mnie czesti leci dziennie po 12-16h. 

 

Z drugiej strony do dzis dziala LCD hd ready kupiony w premiere Panasonic jakiś model, przy okazji przsiadki z CRT na Xbox360. A mowiono o martwych pixelach czy innych bialych punktach. Latwo wiec policzyc ile ten tv juz gral, gra i nadal sie bedzie sprawowal u ojca na działce ;) takze nie neguje oledow, wypalen itd. To kwestia tego na jaki szit sie trafi. 

 

Wez oleda 55.

Odnośnik do komentarza

Witam, planuje zakup nowego TV i waham się pomiędzy OLED 55" C8/B8 a Sony 65'' XF9005, telewizor będzie używany do codziennego użytku tj. oglądanie bajek przez dziecko, filmów, programów rozrywkowych, wieczorem netflix, oraz granie na konsoli (2-3 godzinki dziennie) łącznie Tv z przerwami działa codziennie około 14-16 godzin. Napaliłem się na OLED-a, ale czy przy takim użytkowani sprawdzi się (obawiam się wypaleń, ale programów typu TVN24 czy Polsat News żadko oglądam)? U Sony ten android podobne slaby jest:( Zależy mi bardzo dobrej jakości w szczególności w grach. Proszę o radę, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Belusia3d napisał:

Tak mam Oleda, i niestety w prawie każdym serialu czy filmie widzę te ziarno nawet z odległości 2m, próbowałem grzebać w ustawieniach kompresji szumu, niestety bezskutecznie. Przez pierwsze dni użytkowania TV tego nie było, pojawiło się dopiero po mniej więcej tygodniu. Restartowaniem ustawienia TV do fabrycznych i dalej to samo. Na YouTube oraz na ps4 ziarna nie ma. Co to kurła może być ?

Na forum hdtv czytałem opinie, że te ziarno w niektórych serialach na netflixie to zamierzony efekt. W takim Marco Polo go nie ma np. 

Ps. Zapuściłem sobie Hana Solo w HDR. OMG aż momentami bolały oczy od jasności blasterkow. Na oledzie wrażenia w ciemnych scenach są nieporównywalne do jakiegokolwiek LCD!

Odnośnik do komentarza

To je też zmieniasz przez stronę www na wszystkich kontach. Mimo tego jak ja próbowałem je zmienic to ani szare, ani żółte, ani przezroczyste mi nie pasują i zostają oczo(pipi)ne białe xD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Faka napisał:

Mnie denerwują tylko napisy w filmach, w takim netflix jak ci zapoda dolby vision to te napisy walą światłem, że nie mam pomysłu jak te napisy przyciemnić. No nie da się tego w netflixie zrobić, oglądasz w ciemnym pokoju i po jakimś czasie bolą cię gały właśnie przez te napisy :/

To teraz pytanie, czy Oled to taki super wybór do sypialni, gdzie jednak wolałbym żeby mi nie wypalało gałek ocznych przed snem?:) Może to głupio zabrzmi ale mam dużą wrażliwosć na zbyt dużą jasność, w obecnie używanej Bravii mam jasność ustawioną na minimum, bo na ustawieniach fabrycznych bolały mnie oczy cały czas

Odnośnik do komentarza

No w takim serialu Jessica Jones jak oglądałem i scena gdzie był dzień, to jak zaświeciło słońcem to musiałem zmrużyć oczy. W myślach mówiłem, qwaa, jak to wali po gałach - no i musiałem obniżyć oled XD. Zazwyczaj oglądam netflixa wieczorami to zawsze ciemno w pokoju mam, także izon, musiałbyś pomyśleć nad oledem.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Shagohad napisał:

Pany, pytanie.. Miał ktoś okazję wypróbować Samsunga 43NU7472? Wykorzystanie to oczywiście koks + wszystko co z nim związane (gierki, netflix..). 

 

Wydaje mi się, że kolega @MYSZa7 kupował ostatnio taki lub podobny model. Musiałbyś przeszukać kilka ostatnich stron w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...