Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam problem z wyborem tv:

Samsung ue50nu7472 2599
Sony kd-49xf7005 2399

Tak sie cenowo przedstawia. Co myslicie?

Obydwa 60 hz. W sony w ustawieniach standardowa proporcja obrazu to 4:3 + rozszerzenie i wtedy pokazuje obraz jak samsung. W sony lepsze kolory. Input lag w sony 18 ms, w samsungu 14 ms. 

Edit. Wyczytalem, ze ten Sony 49 ma matryce ips, a 55 cali juz va. Myslicie, ze do 3k bedzie to najlepszy wybor?

Edytowane przez Casserole
Nowe informacje
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, estel napisał:

Byla promocja (i widze ze teraz jest znowu) w MM, ze za kazde wydane 500 zl dostaje sie 50 na karte podarunkowa.

 

Kupilem wiec tego LG OLED B8. Oczywiscie telewizor cudo. Bije poklony.

 

edit: chce ktos kupic Sharpa LC-42XL2E za 800zl? ;)

 

21 minut temu, milupl napisał:

U mnie na lg b8 śmiga jak ta lala.

Zamawialiście przez internet w MM? jeżeli tak to jaką macie datę produkcji B8? Cały czas waham się pomiędzy 55XF9005 a OLED 55''B8, oglądam 60%TV, 20% gry a pozostał 20% netflix. różnica w cenie teraz około 1300zł

Edytowane przez kuba09@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, milupl napisał:

U mnie na lg b8 śmiga jak ta lala.

 

No u mnie też na LG B7 tyle, że ja mam od operatora, a nie indywidualną umowę. Ty zapewne też. 

 

Tak swoją drogą to ta apka jest strasznie dziadowska. Stwierdziłem, że nie będę płacił za coś takiego i zgłosiłem by mi wyłączyli HBO GO. Pieniędzy już nie pobierają, a dostęp cały czas mam. Za darmo jakoś przeżyje ;]

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza
Tylko nie XF. XE jedynie. 
 
Bierz oleda bo yebne w pysk :ragus:
Niby dlaczego odradzasz mu XF ? Jest to bardzo dobry tv a teraz jest za 4700 zł w wersji 55 cali. Co do XE to się nie wypowiadam bo to nie ten sam model, jedynie komuś android może nie pasować ale to subiektywna opinia więc samemu trzeba się przekonać .
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Te tv to bieda budżet, marny sdr, HDR zerowy....
Poluj na Samsunga NU8000 koło 3 może wyrwiesz na BF.

 

Do tego ten model ma w sobie FreeSync, więc bardzo ciekawa funkcja, jeżeli ktoś ma Xbox'a. Niestety jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem, to dostępne rozmiary.. Nie ogarniam, dlaczego Samsung nie wprowadził tego modelu w rozmiarze 43", tylko minimum 49 :/. Mam za małe mieszkanie na taki rozmiar, nie będę kupował takiego dużego siedząc maksymalnie 2m od telewizora, heh. Więc pewnie skończy się właśnie na 43NU7472.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Ins napisał:

 

No u mnie też na LG B7 tyle, że ja mam od operatora, a nie indywidualną umowę. Ty zapewne też. 

no tak apka to akurat wszedzie dziala, chodzi o to, ze HBO od roku reklamuj sie, ze odłączyli sie od operatorów, ale nowej aplikacji zapomnieli napisac xD

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shagohad napisał:

 

Do tego ten model ma w sobie FreeSync, więc bardzo ciekawa funkcja, jeżeli ktoś ma Xbox'a. Niestety jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem, to dostępne rozmiary.. Nie ogarniam, dlaczego Samsung nie wprowadził tego modelu w rozmiarze 43", tylko minimum 49 :/. Mam za małe mieszkanie na taki rozmiar, nie będę kupował takiego dużego siedząc maksymalnie 2m od telewizora, heh. Więc pewnie skończy się właśnie na 43NU7472.

 

2m na 49cali to nawet za dużo bierz spokojnie, nawet można zejść na luzie do 1,8m.

Ja siedzę 2,7-2,8 od 60 cali i jest si. To nie czasy starych kineskopów.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shagohad napisał:

Mam za małe mieszkanie na taki rozmiar, nie będę kupował takiego dużego siedząc maksymalnie 2m od telewizora, heh

Ja siedze metr od 55' i dla mnie to jest w miarę ok rozmiar ale wolałbym większy dlatego takie gadanie to tam wiesz, bezsensu. Przy 43'' 4K raczej nie mialoby za wiele sensu, bierz te 49'

1 godzinę temu, easye napisał:

ze odłączyli sie od operatorów, ale nowej aplikacji zapomnieli napisac

Ta aplikacja, która jest to jest nowa aplikacja :kaz:

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, _Be_ napisał:
2 godziny temu, Shagohad napisał:

Mam za małe mieszkanie na taki rozmiar, nie będę kupował takiego dużego siedząc maksymalnie 2m od telewizora, heh

Ja siedze metr od 55' i dla mnie to jest w miarę ok rozmiar ale wolałbym większy dlatego takie gadanie to tam wiesz, bezsensu. Przy 43'' 4K raczej nie mialoby za wiele sensu, bierz te 49'

 

Ale rozumiem, że tylko tematy w natywnym 4k oglądasz z takiej odległości? Bo z metra 1080p (nie mówiąc o TV czy niektórych streamach typu HBO GO) to trochę przypał.

 

@Shagohad tutaj masz kalkulator odległości z widełkami. Spokojnie się łapiesz.

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, balon napisał:

Ale rozumiem, że tylko tematy w natywnym 4k oglądasz z takiej odległości? Bo z metra 1080p (nie mówiąc o TV czy niektórych streamach typu HBO GO) to trochę przypał

No jak coś ogladam to raczej leże i wtedy jest z 1,5 m jakoś ale nie widzę w tym problemu 

Odnośnik do komentarza

Nie no serio jestem w szoku jak czasem hejtowane HBO GO dobrze wygląda, ogladam teraz Raya Donovana czy The Duece i wygladają zdecydowanie lepiej niż wiele seriali na Netflixie w 4K, które maja takie ziarno, że ja prdl. Może masz coś z połączeniem? Ja mam konsole kablem podpiętą do routera i HBO ani nie buferuje ani nie wyświetla pixeli, może też kwestia, że te seriale HBO są nakręcone technicznie lepiej i tak wygladają, bo nawet taki ostatni sezon The Sopranos wygladał dobrze na TV 4K z 1,5m. 

Odnośnik do komentarza

Mysle ze z tym ziarnem to juz kwestia tego jak jest nagrane, technicznie nie zalezne od tv. 

 

Bo nawet taki ripow BD Gry o tron bez ziarna a wystarczy Narcos w Netflix zapuscic i juz widac w niektorych scenach. Choc 4 sezon jest w HDR i na razie po 3 epkach tego zjawiska nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...