Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, _daras_ napisał:

 

Ale za to ZD9 ma taki HDR, o którym OLEDy mogą tylko pomarzyć.

 

To nie jest tak że HDR w OLED nie jest 1:1 z LED-ami z racji idealnej czerni? Dokładniej: ta sama wartość w nitach swieci na organikach widocznej z racji technologii wyświetlania obrazu?

Odnośnik do komentarza

Gdy włącza się FALD czerń również jest kompletna czyli występuje efekt "nie widać TV". Wówczas wysoka jasność HDR podczas ciemnych scen (np. lampa w ciemnym pokoju patrz RE7) powoduje niesamowity kontrast. Na OLEDzie również jest czerń kompletna (wiadomo) ale jasność HDR (na przykładzie tej lampy) już mniejsza.

Ja czekam na OLEDa, który będzie jasnością dorównywał topowym FALDom, no wtedy to bitwa jest rozstrzygnięta.

Ale wiadomo- OLED to przyszłość, jednak teraz drogie w dużych rozmiarach.

EDIT: z tego co czytam to teraz LG C8 ma najwyższą jasność HDR jako OLED. Brałbym w 77" do filmów 4K UHD :czezky:

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Ja mam C8 i wszystko widać bardzo dobrze. Właśnie na LCD miałem problem i musiałem dość mocno podkręcać podświetlenie a tutaj spoczko. Za to jak napierdala słońce przez okna to uja widać na nim :) No ale rolety i tak były w planach bo słoneczko mnie w(pipi)iało od zawsze więc będzie git.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, szejdj napisał:

Ostatnio oglądałem coś na Netflixie, chyba Sabrinę, gdzie dużo scen jest w nocy i oglądając na TV czerń w tle jest jak smoła a jak odpalam na laptopie to okazuje się, że w tle jest mnóstwo szczegółów, który kompletnie nie widać na oledzie. 

 

Dlatego nie przekonuje mnie ta smoła. Prosty przyklad: 

 

 

Ale zaraz przyjdzie jakis dzban i napisze ze zwrócił śniadanie bo nagrane w pionie. 

Odnośnik do komentarza

Nie potraficie docenić piękna niekończącej się czerni :) 

Przeciez to imo największa zaleta tego TV jak oglądasz coś w hdr i poszczególne piksele są całkowicie wyłączone .

Jak mam ciemnie w pokoju i jest czarna scena to nie potrafie ocenić gdzie sie kończy telewizor, pure magic :)

Musze nabyć metal gear solid i sprawdzić jak tam będzie w ciemnych scenach, pamiętam na starym TV narzekałem ,żę  jest za ciemno w nocy i nic nie było widać ;)

 

Edytowane przez Belusia3d
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, szejdj napisał:

Ja mówię o defaultowym presetach, typu GRA czy KINO.

No to przecież nikt ci nie każe siedzieć tylko na defaultowych presetach, które jak sama nazwa wskazuje się defaultowe czyli nie biorą pod uwagę ustawienia telewizora w twoim mieszkaniu, oświetlenia pokoju i masy innych czynników. Ja tam zależnie od tego co ogladam lub gram to zmieniam suwaki w presetach aby wyciągnąć w miarę optymalny i pożądany obraz przez mnie. W sumie tutaj juz na forum byli tacy co pluli na czernie oleda a potem wstawiali fotki jak mają podbity oczoje,bny kontrast tak nienaturalny, że aż oczy bolały może do nich napisz niech ci ustawią?

Odnośnik do komentarza

Kino pro na konsolkach, kino home na Netflix. Samo zapamietuje suwaki, ustawienia i presety, przynajmniej na moim Andku :ragus: 

Wszystko wedlug zalecen Quantum. Jesli chodzi o XE90 wie o nim wszystko. Potrafi wiele wyciągnąć z tego tivika. Bo deafaulty sa ogólnie dla Januszy. 

 

Obecnie jara sie on jakims Samsungiem Q8FN. 

 

Generalnie obecne tv z górnej półki to w zasadzie nie ma do czego sie przyczepic. 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, II KoBik II napisał:

Kino pro na konsolkach, kino home na Netflix. Samo zapamietuje suwaki, ustawienia i presety, przynajmniej na moim Andku :ragus: 

Na webOS też.

 

@szejdj w C8 zapamiętuje suwaczki i do filmów mam Kino i #cośtam expert do jasnego i ciemnego pomieszczenia - z USB to samo. Do Dolby Vision wybiera mi sam tryb i też jest spoko. Port HDMI gdzie mam połączone konsole oznaczyłem jako konsola właśnie i TV sam wybiera tryb obrazu i dźwięku gra. Poza tym ustawiania można sobie kopiować. Ustawiłem raz i już nic nie ruszam i nie grzebie bo nie po to kupiłem TV żeby siedzieć i napierdalać ustawienia przed każdym seansikiem.

 

Czytałem wcześniej że też może być ciemny obraz na serii 7 w grach z HDR'em -  seria 8 ma takie coś co się nazywa Dynamic Tone Mapping i często pisali żeby to włączyć - u mnie w trybie Gra domyślnie się włącza i obraz absolutnie nie jest ciemny.

 

P.S. Miałem coś napisać odnośnie oglądania materiału na YT nagranego (pipi) wie czym i że forum jak zwykle mnie zaskakuje ale w sumie mi się nie chce bo ktoś mi zaraz zarzuci że należę to jakiegoś Oledowego zakonu xD Więc wyje.bane :lapka:

Odnośnik do komentarza

nie rozumiem o co ci chodzi w tym momencie

generalnie w całym moim narzekaniu chodzi o to, że na defaultowych presetach czerń jest bardzo czarna, ratuje sie wtedy podbiciej jasnosci albo podswietlenia oled ale trace wtedy kontrast, wiec oba rozwiazania sa zle, nie jestem takim specjalistą jak ty żeby sobie samemu profesjonalnie skalibrowac telewizor

Edytowane przez szejdj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...