Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie, folia na wypadek zwrotu, w Euro też mi mówili, że dobrze, że nie zdjąłem bo już tak łatwo z oddaniem by nie było. Przecież same wypalenia widać pod folią, a wiadomo, ze jedynie to potencjalnie wpłynie na stłumienie kolorów czy jasności. Folię zerwę naturalnie, ale po kilku godzinach używania.

Z tyłu chyba nie ma żadnych ochraniaczy, które by trzeba było zdjąć, tylko ekran z tego co widzę.

Godzinę temu, mozi napisał:

I niech nie odkleja folii jak będzie sprzedawał będzie jak nowy. Acha i z tyłu jest kolejna folia ja oderwałem po roku jak sprzątałem xd


Na którym elemencie z tyłu C2 to jest? Na tym szczotkowanym aluminium? Nie widzę jakoś nic, co mógłbym zdrapać ani z tyłu ekranu, ani z plastikowej dupki z elektroniką.

@qvstra Ty coś z tyłu miałeś na 55" (bo ten zakładam, że kupiłeś)?

Odnośnik do komentarza

Hm nie ma z tyłu nic do odklejenia, tylko przód. A nie wygląda kompletnie na używkę, bo wszystko zapieczętowane fabrycznie - dodatkowo najmniejszego odcisku palca czy ryski na obudowie.

Tu gość pokazuje nawet odklejanie tylko frontu, więc walę ten temat
 



Najwyżej niech się jeszcze Qvstra wypowie, bo zamawiał z tego samego sklepu. Bardziej by mi to wyglądało wtedy jak po prostu brak fabryczny, a nie używka, bo sferis nawet nie ma ekspozycji, gdzie by to sobie leżało. Tym bardziej, że zapieczętowane było.

Odnośnik do komentarza

No czyli obaj mamy używki i ten gość z filmu też xD ALbo 55" na nasz rynek nie ma, albo pewna partia ma, inna nie. 
Żartuję, jebie mnie to, sklep zapewniał przed zakupem, że mają nowe fabrycznie, nie ze zwrotu czy wystawy więc to by bylo oszustwo i pozostaje mi zaufać i po prostu używać.

Teraz przechodzę w tryb korzystania, potem jeszcze idę po nowego GOWa i wieczorem bajlando.

PS.
info bezpośrednio z LG Polska

 

Cytat

Jak najbardziej istnieje możliwość, że na tyle obudowy TV nie znajdzie się folia ochronna. W przypadku TV OLED, folia powinna natomiast znajdować się na ekranie.


No to już nie drążę, chyba że chcecie mi koniecznie obrzydzić zakup xD

Odnośnik do komentarza

Banding w OLED to ponoć na tyle popularny, że temat olewam bo tylko widoczny na szarości. W normalnym contencie czysciutko jest, podobnie na jednolitych kolorowych planszach. Jakby w filmie były pasy, to bym rozważał zwrot.

 

 

Dobrze kojarzę, że pisaliście tu, że po rozpakowaniu z pudła tym się nie przejmowac, bo to może się ustabilizować po którymś tam czyszczeniu pikseli w przyszłości?

 

IMG_20221215_194143.thumb.jpg.b9668d03c89b464f7a0258f560cb1b62.jpg

 

 

Dodam tylko, że na Samsung QLED dirty screen effect był widoczny w zasadzie na każdym kolorze. Czy to żółta plansza, czy biała. Tu tylko na szarej (na foto wygląda jak białe, ale to chyba zbyt duża ekspozycja z telefonu).

 

Czerń wieczorem to niesamowita sprawa. Zero poświaty wokół jasnych elementów, a TV w zasadzie nie widać :O

 

IMG_20221215_194730.thumb.jpg.00120fb7a08b07fbb516c2d890060eac.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jest to widoczne na tej szarości zarówno 5 jak i 20%, ale w normalnym filmie praktycznie nie ma żadnego paska. Czytałem, że trzeba trochę pogrzać TV, tj. używać. Odpalić też Pixel cleaning po jakimś czasie. Na razie po prostu będę korzystał bo poza sztuczna szara plansza nic takiego nie pojawia się w ruchomym obrazie. No i milion wpisów na ten temat kojarzę z różnych forów.

 

IMG_20221215_195740.thumb.jpg.94b5f32300de5bf07789c3830bde2027.jpg

 

IMG_20221215_195734.thumb.jpg.590457325fd23c8425efe3ac6963c458.jpg

 

W dniu 27.11.2022 o 08:28, easye napisał:

Dyskutowaliśmy o tym już tylek razy, to wada technologi, tak jak Clouding w LCD.

 

W dniu 27.11.2022 o 09:13, PiPoLiNiO napisał:

Ale to się zazwyczaj wyrównuje po kilku dniach używania. Więc na spokojnie. Ocena banding po wyjęciu z kartonu mija się z celem.

 

W dniu 27.11.2022 o 09:40, Moldar napisał:

Yep, potwierdzam, na początku byłem trochę przerażony.

 

to tak z wcześniejszych wątków, także zdaje sie na wasze doświadczenie i zostawiam jak jest. Zero pasów w zwykłym obrazie filmu, gry czy na jednolitym kolorze.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, bartiz napisał:

Czyszczenie matrycy to automatyczne odpala się po 4h chodzenia TV (sumując) tak więc nie wyłączaj listy zasilającej na noc jak gasisz TV ;) a to długie to automatycznie chyba po 2000h przynajmniej tak jest w moim B9


Na noc urządzeń nie wyłączam :red: Ale jak wyjadę na urlop to wsio z prądu poza lodówką wyłączam zazwyczaj, to mam nadzieję, że nie zepsuję sobie tego porcelanowego telewizorka xd

Odnośnik do komentarza

Ręcznego czyszczenia matrycy nie ruszaj, niech się robi sama kiedy przyjdzie na to czas (bodaj 2000h lub raz w roku). 

 

Banding jak jest to w końcu zniknie sam. U mnie był pasek z prawej strony ekranu, ale po około 2 miesiącach zniknął. 

 

Co do wyłączania z prądu, to chodzi tu głównie o to, że TV co 4h pracy robi sobie małe czyszczenie. Jeśli byś po każdym oglądaniu wyłączał go z prądu, to ciągle kasujesz mu zegar, który sobie odlicza czas do tego czyszczenia.

Idzie to poznać po tym, że jak telewizor wyłączysz i od razu cyknie przekaźnik, to jeszcze nie naliczyło tych 4h. Natomiast jesli po wyłączeniu nic nie cyknie, to telewizor jeszcze pracuje i czysci matrycę mimo wyłączonego ekranu. Cyknięcie nastąpi dopiero po kilku minutach gdy proces się zakończy.

 

Oczywiście jak go odepniesz raz na jakiś czas, to nic mu się nie stanie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...