Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak spytam, calkowicie bez trollowania.

Czy jest szansa zlozenia jakiegos kompa w granicach 1500-2000 by mozna pograc bez wiekszego stresu w nowsze tytuly? I jeszcze na miare takiej plycie glownej i zasilaczu by mozna bylo cos pozmieniac w ciagu 2-3 lat na ciekawsze podzespoly?

 

 

Pewnie można nawet taniej, ja wciąż gram we wszystko co najmniej na medium na pc z 2008 roku z core2duo E8500 i geforce gtx 260. W międzyczasie wymieniłem tylko radiatorek na grafice (upalił się i odpadł na dno budy, komputer idzie 24/7). Najlepiej wpaść na jakies forum pc i 'na żywo' samemu składać, w sklepie zawsze wciskają jakieś dzikie, niepotrzebne rzeczy którym trudno się oprzeć.... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Thx Panowie, jeszcze moglibyscie zarzucic przykladowymi kofiguracjami.

Moj aktualny zaczyna umierac, wiec trzeba by zas cos kupic na pare latek.

Dokładnie scuff, przyznam sie nie jestem na biezaco ze sprzetem jak kiedys, ale wiem ze w zestawach ze sklepow to zawsze jest pare skaz na takim gotowym sprzeciku, wiec od zawsze sam sobie skladalem kupujac w kilku sklepach.

Edytowane przez BoryzPL
Odnośnik do komentarza

Oto zestaw:

 

Intel Core i5 4670K 4 x 3.40 GHz

Gigabyte GA-B85M-HD3 ,B85

DDR3 8GB 1600MHz (2x4Gb)

 

Mój budżet jest w dość ograniczony, 1400zł. Kartę graficzną jak na razie zostawię taką jaką mam, później dokupi się coś mocniejszego. Pytanie brzmi, czy w tym zestawie warto coś zmienić? głównie pytanie o mobo.

Odnośnik do komentarza

Oto zestaw:

 

Intel Core i5 4670K 4 x 3.40 GHz

Gigabyte GA-B85M-HD3 ,B85

DDR3 8GB 1600MHz (2x4Gb)

 

Mój budżet jest w dość ograniczony, 1400zł. Kartę graficzną jak na razie zostawię taką jaką mam, później dokupi się coś mocniejszego. Pytanie brzmi, czy w tym zestawie warto coś zmienić? głównie pytanie o mobo.

Po co Ci procek z  odblokowanym mnożnikiem  do płyty  nie nadającej się do OC ?

 

Masz zamiar podkręcać sprzet ? to bierz płytę która nie bedzie wąskim gardłem  ...ale sądząc po budżecie to kręcić nie będziesz

 

Weź  i5 4640 @3.2ghz  kosztuje ok 720zl    a twoja propozycja  880zl .... 160zl w kieszeni  na grafikę .

Płytę  bym zostawił   ewentualnie coś  od MSI

 

Thx, ragus niestety plusy mi sie juz na dzis skonczyly :)

Fajny zestaw, tylko jak z wkoncu jest az ASRock'iem? Juz pominac jesli nie pasuje, ale to nie jest szrot? Plyty asrock to jedyne czesci jakie mi sie psuly w calej trwajacej 15 lat stycznosci z komputerami ;P

Jak możesz to weź coś od MSI ,Gigabyte  ..... asrock ........ sam wiesz jak jest :)

Odnośnik do komentarza

Z doświadczenie nie polecam ludziom tej firmy    nie wiem czy to przypadek czy nie  ale   swego czasu  jak składałem ludziom pcty na  bazie tych płyt  zawsze były jakieś problemy .

Ogólnie ja jestem na nie  do tego producenta . Z najnowszymi modelami tej firmy  nie miałem styczności bazuje na wiedzy z lat poprzednich , a jak naprawiam czy składam  ludziom kompy to są tam płyty  MSI,gigabyte ,asusa  ..

może to kwestia modeli /felernych sztuk ale jednak  niesmak pozostał

Odnośnik do komentarza

To nie wchodzi w cene,już bez przesady xD

Czyli za 3 k  chcesz samą skrzynkę   do gierek ?

to proponuję  takie coś:

http://www.morele.net/inventory/info/QU6TUp/

 

 

Po grasz na tym na  wysokich ustawieniach  spokojnie  we wszystkie obecne gry   ,a i w nadchodzące  również ( BF4  nie wliczaj  bo to skopana produkcja pod względem optymalizacji  sprzęt  za 5 k w  tej  grze potrafi mieć 20fps :D )

Taki PC starczy Ci na kolejne 7 lat ,pograsz  ,obrobisz grafikę   co  tam chcesz  . Jak chcesz taniej  to można  wziąć  tańszą  karte  np HD7850 ~ 650zl .

Dysk SSD  pod system i najczęściej uruchamiane  programy  .... bedziesz bardziej niż  zadowolony :)

.

P.S.  cały zestaw można  taniej dorwać np w agito czy xkom    ,morele nie polecam  ale jak masz sklep pod nosem i osobiście możesz z nimi porozmawiać to co innego przez www szkoda czasu i pieniędzy .

Odnośnik do komentarza

Nie, za 3k bez monitora, już dobrze wkładać kluczową, lepszą kartę. Co najmniej GTX 760. Jeśli nie starczy to SSD pa, pa. 

760  200zl droższa od  7870  a wydajność  niewiele lepsza . Uważasz ze  różnica 5 fps w grze jest warta 200zl ?

 

Co do SSD  jak ktoś chce mieć   szybko działający  komputer    to pod system i najczęściej używane programy SSD  to podstawa

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza

5 chyba w jakichś starszych grach gdzie nie ma to już znaczenia. W nowych jak C3 i FC3 jest to średnio z 10 a nawet więcej a jest to już dużo. Nie dawaj mu do kompa DO GIER za 3k bez monitora, gorszej karty na rzecz SSD. A tak w ogóle to jak 300zł uwolnione to nawet już można coś za 1100- 1200 brać ; d

 

 

Dla mnie GPU to podstawa, i zawsze prędzej czy później brakuje tej mocy. Jeśli nigdy nie miał SSD to nawet nic nie odczuje. A wydajność w grach na pewno ( bo do tego chce kompa ). 

 

 

EDIT : Ale on chyba chce bude z monitorem. Ja więc odpadam ; d

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

Jeżeli mam sprzęt gtx 660 + i5 4670k to kręcenie procesora ma sens?Czy karta będzie ograniczała i skoku fps w grach nie uświadczę?Do tego chciałbym jakieś chłodzenie co zmieści się w silentium pc gladius m40 , bo z tego co widzę duże coolery odpadają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...