Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

PCet do 2kafli do pogrania i nagrywania muzyki, znajdzie się coś przyzwoitego w tej kasie? Jakieś propozycje?

 

Dysku wielkiego nie potrzebuję, tak 500gb starczy, z dodatkowych wymagań to potrzebne mi w nim wejściem firewire i karta graficzna z wyjściem hdmi, chociaż to drugie to już chyba norma.

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

PCet do 2kafli do pogrania i nagrywania muzyki, znajdzie się coś przyzwoitego w tej kasie? Jakieś propozycje?

 

Dysku wielkiego nie potrzebuję, tak 500gb starczy, z dodatkowych wymagań to potrzebne mi w nim wejściem firewire i karta graficzna z wyjściem hdmi, chociaż to drugie to już chyba norma.

To Twój pierwszy Desktop   pytam  bo nie wiem czy potrzebujesz samych bebechów czy   full zestaw (obudowa ,windows ,klawa ) ?

 

Takie coś  : ( bez windy i obudowy)

http://www.morele.net/inventory/info/3zFXOH/

 

jednak zapas do granicy 2 K jest więc  jakąś obudowę można dołożyć jeśli nie posiadasz z poprzedniego PC .

4GB ram  na dzien dzisiejszy starczy  ale  jak na upartego chcesz można dołożyć  ..... ale cenowo  wygląda to strasznie  kilka  w czerwcu za  identyczne kostki płaciłem 154zl  za 8GB goodRam :woot:

Grafika  również daje rady  pograsz  we  wszystko na średnich det. ( z wyjątkiem BF4   :D )

 

 

Ogólnie cenowo  podzespoły wyglądają obecnie strasznie   ,wiadomo idą święta  to nie najlepszy czas na zakup  gratów .jak CI się nie pali to poczekał bym do stycznia /lutego jak bedą czyścić magazyny  ceny powinny  pójść  nieco w dół .

Głównie w marketach  ,warto by było połazić  i upolować to i owo po dobrej cenie

Odnośnik do komentarza

Korzystam z lapka, także nie mam nic, poza jakąś klawiaturą i myszką, ale te 2kafle miałbym na samą jednostkę.

 

Ogółem bardziej jednak chodzi o nagrywanie muzyki, także te 8gb ramu mi są niezbędne tak samo jak ten port Firewire w płycie głównej.

 

Myślałem, że stacjonarki o tych samych parametrach są tańsze od lapków, a to co podałeś jest słabsze od mojego laptopa, którego kupiłem ponad rok temu za 3,5k z napędem BR :confused: Chyba, że teraz przed świętami tak to zdrożało faktycznie?

 

Jakiś złożony nie wyszedłby taniej?

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

Jeśli myślisz, że mi pomogłeś, to jesteś w błędzie.

 

Wyniuchałem taką płytę główną http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/3975274 z firewire. Wygląda całkiem nieźle z parametrami, ale jest dość droga(i jest jeszcze edycja gaming, orientuje się ktoś w różnicach?). Zacząłem się zastanawiać czy nie wziąć póki co kompa bez karty graficznej(dokupiłbym w późniejszym czasie, do nagrywania mi zbędna), tylko nie do końca orientuję się jak wygląda opcja z zintegrowaną grafiką, aktualne procki chyba mają ją w standardzie?

 

ta płyta,

procek intel core core i5 3570k  http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-3570k-3-4ghz-6mb-lga1155-22nm-77w-box-bx80637i53570k-473467/

pamięć http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-gold-ddr3-1600-cl9-8-gb-2x4gb-tlyd38g1600hc9dc01-576831/

 

Docelowo chciałbym mu później wsadzić geforce'a gtx 660.

 

Będzie się to trzymać kupy? Jaki zasilacz wziąć?

Edytowane przez KopEr
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, bardzo cenilem sobie Wasze porady przy ostatnim skladaniu sprzetu wiec mam kolejne wyzwanie dla Was, maksymalny pulap cenowy 1000zl, zalezaloby mi zeby komp byl ulozony na cpu od intela, komp nie do grania (ale zeby filmy w full hd smigaly i bylo wyjscie hdmi, czy da sie to tak ogarnac by ogarnac to na karcie graficznej zintegrowanej na plycie glownej?).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zwiększyć ilość ram w swoim wiekowym piecu a jestem raczej cienki w tych sprawach.

Moja płyta główna to z tego co widzę Asus P5KPL a obecnie mam 2 kości po 1gb Kingstona KVR800D2N5K2/2G.

Chcę zwiększyć do 4 lub 3gb w zależności od kosztów. Idzie kupić coś jeszcze w sklepie co zadziała na tej płycie głównej?

Odnośnik do komentarza

Nie potrafię znaleźć lapka na Allegro.

Do 3300zł, monitor 17, nagrywarka blu-ray, karta dedykowana (nie zintegrowana).

Co pozaznaczam, to wszędzie jest ta nagrywarka DVD. A ja bym chciał wypalić filmy/koncerty w BluRayu.

Wiem, że są nagrywarkia za 2-3 stówki, ale jak kupię nowego lapka, to nie chcę go od razu rozkręcać.

Pomóżcie znaleźć mi coś odpowiedniego. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza

Panowie proszę o pomoc,chcę kupić dla brata Nowy procesor i kartę graficzną.Coś koło 1000zł za kartę i procka,chłopak i tak gra tylko wowa i Lola,które mu już zaczynają ciać na low.Proszę o jakieś porady co można kupić.Najlepiej linki z amazona uk.Ja wiem,że za ten hajs nie dostanę nic

wspaniałego ale lepsze to niż 5 letni złom.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie proszę o pomoc,chcę kupić dla brata Nowy procesor i kartę graficzną.Coś koło 1000zł za kartę i procka,chłopak i tak gra tylko wowa i Lola,które mu już zaczynają ciać na low.Proszę o jakieś porady co można kupić.Najlepiej linki z amazona uk.Ja wiem,że za ten hajs nie dostanę nic

wspaniałego ale lepsze to niż 5 letni złom.

Dobra  ale na jaką płytę  główną  ten procek (gniazdo jakie ?)

Grafika  agp/pcie ?

 

Dobrze by było jak byś napisał  co obecnie masz (procek/grafika)

ktora karta dzwiekowa na USB do 300 zl ? :)

żadna :P .... to ma być do lapka  ? :)

Edytowane przez canuks
Odnośnik do komentarza
Pod koniec tygodnia chciałbym zamówić już nowy komputer.

Moja robota to głownie Photoshop, Illustrator, później AE. 

Wszystko 2d.

Stacja robocza, nic do grania :)

 

 

 

 

 

 

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze  

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s) 

Gainward GeForce GT 640 2GB DDR3 128bi

 

ten windows będzie ok?

8.1 oem 64bit PL - pociagnie do 128 gb ramu, z tego co pamietam, zgadza sie?


 

wszystko ładnie? :)
Odnośnik do komentarza

Ludzie narzekają na ósemkę, bo to coś nowego plus wygląda jakby robiona byla pod dotykowy ekran. Ale Ty przecież będziesz siedział w programach graficznych, a nie grzebal w systemie. Bierz ósemkę.

Pamiętam jak miałem pierwszego kompa w 2001 i koleś mówił że Windows xp jest ciulowy i żebym win98 zainstalował. Posluchalem go, a przecież xp'ek jest całkiem spoko, nawet dziś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...