Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

 

Intel Core i5-4460

ASRock H97 Anniversary

MSI R9 280X 3G Gaming

Crucial Ballistix 8 GB (2 × 4 GB) DDR3 1600 MHz

Seagate Barracuda 7200.12 1000 GB

Samsung SH-224DB/BEBE

Zalman Z3 Plus USB 3.0

Thermaltake SE Modular 530W

 

PC tylko pod gierki. Bedzie podłączony do TV. Na innych bajerach związanych z PC gamingiem, jak myszki mi nie zależy. Jakieś zmiany, cuś? Budżet tak maks do 3k miał być. Ten zestaw juz przekroczył. Wiem, że bez dysku SSD, zawsze mogę o ten element go rozbudować. A może dołżyć te dwie stówki do R9 290?

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

 

In an exclusive report published by Fudzilla, the site reveals that NVIDIA’s next generation Pascal GPU will feature 17 billion transistors crammed inside its core. Currently, the flagship GM200 core found on the GeForce GTX Titan X comes with 8.0 Billion transistors while the competitor, the Radeon R9 Fury X has a total of 8.9 Billion transistors inside its Fiji GPU. The 17 Billion transistors on the Pascal GPU are twice the transistors found on the GM200 Maxwell and the Fiji XT GPU core which is literally insane. Pascal is meant to be NVIDIA’s next high performance, compute focused graphics architecture which will be found on all market segments that will include GeForce, Quadro and even Tesla. Based on TSMC’s 16nm process node, NVIDIA’s Pascal GPU will not only feature the best performance in graphics but also the most power efficient architecture ever made by a GPU manufacturer.

 
It was revealed a few days ago that NVIDIA’s Pascal GP100 chip has already been taped out on TSMC’s 16nm FinFET process, last month. This means that we can see a launch of these chips as early as Q2 2016. Given that the transistor count is correct, we can expect a incremental performance increase from Pascal across the range of graphics cards that will be introduced.

 

With HBM2, NVIDIA gets access to more denser chips that will result in cards with 16 GB and up to 32 GB of HBM memory across a massive 4096bit memory interface which will dominate the next high-resolution 4K and 8K gaming panels.Although they may have to wait a little bit longer thanks to AMD’s priority access to HBM2 with SK Hynix, the makers of HBM. With 8Gb per DRAM die and 2 Gbps speed per pin, we get approximately 256 GB/s bandwidth per HBM2 stack. With four stacks in total, we will get 1 TB/s bandwidth on NVIDIA’s GP100 flagship Pascal which is twice compared to the 512 GB/s on AMD’s Fiji cards and three times that of the 980 Ti’s 334GB/s.

 

http://wccftech.com/nvidia-pascal-gpu-17-billion-transistors-32-gb-hbm2-vram-arrives-in-2016/

:banderas:

Odnośnik do komentarza

Intel Core i5-4460

ASRock H97 Anniversary

MSI R9 280X 3G Gaming

Crucial Ballistix 8 GB (2 × 4 GB) DDR3 1600 MHz

Seagate Barracuda 7200.12 1000 GB

Samsung SH-224DB/BEBE

Zalman Z3 Plus USB 3.0

Thermaltake SE Modular 530W

 

PC tylko pod gierki. Bedzie podłączony do TV. Na innych bajerach związanych z PC gamingiem, jak myszki mi nie zależy. Jakieś zmiany, cuś? Budżet tak maks do 3k miał być. Ten zestaw juz przekroczył. Wiem, że bez dysku SSD, zawsze mogę o ten element go rozbudować. A może dołżyć te dwie stówki do R9 290?

 

Prawdziwy papaj brałby GTX 970.

Odnośnik do komentarza

Po poście Andrew przeleciałem na szybko test purepc i różnice rzędu 9 klatek już robią ale każdy inny test w sieci pokazuje że jest to różnica rzędu 2 klatek maksymalnie zależnie od gry bo w większości nie ma żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza

No ale gdzie ich platforma testowa do zestawu papaja. Tego nie ma sensu porownywac.

No to jak wymienię mojego i5 na i7 to odczuję różnicę wymieniając ram 1333 na 2400? Każdy test po za tymi podanymi tutaj pokazuje że nic się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza

No tak łatwo to nie jest - wymieniasz proc, mobo na nowszy chipset, pamieci + ocujesz wszystko i ustawiasz odpowiednio timingi dla ramu. I wtedy masz te magiczne kilka klatek wiecej tak jak w testach.

Roznica jest glownie w syntetykach, w grach jest mniej tak jak na wykresach w testach na pure pc.


Papaj ma taki typowy zestaw komputerowy, w ktorym generalnie nic nie jest w stanie ustawic odnosnie OC a na zestawie uzytym w tescie PPC jest zupelnie na odwrót.

Odnośnik do komentarza

Ja odczulem niesamowita roznice, ale za karte dalem wiecej niz 400zl, do tego dobre sluchawki. Ale 400zl chyba nic sensownego nie ma,chyba ze uzywka. Na allegro obecnie jest titanium hd uzywana za 300zl i 1 dzien do konca. Nie ma dla mnie lepszej dzwiekowki do gier i muzyki,ale nie nadaje sie do filmow.

 

Do tego jakies dobre sluchawki by sie przydaly i roznica bedzie odczuwalna.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...