Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No juz w sklepach jest na magazynie, komputroniki, x-komy itp itd. Nie chcialbym kiepskiego chlodzenia, ten EVGA wyglada spoko, ale martwie sie o chlodzenie. Podobno maja sie pojawic jakies super wersje z 3 wiatrakami do hardcorowego OC.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Hmm a może sprzedać Wii U z grami i yebnąć sobie 980ti  :ph34r:

Można, ale do grania w 1080p/60fps w zupełności wystarcza 970. Chyba, że masz monitor, który wyświetla wyższe rozdziałki to wtedy bym chyba od razu brał 980ti

 

e: są 980ti od msi na aledrogo też

Edytowane przez teddy
Odnośnik do komentarza

No dobry monitor to gamechanger, ale jak ktos gra na 1080p to gtx 970 powinien spokojnie wystarczyc na dluzszy okres czasu.

 

Chyba ze masz monitor ktory wyswietla 1440p, ma 144hz, matryce IPS, G-sync i ULMB :pawel: . Mimo ze mam GTX 670 to ten monitor upyerdala mi łeb, gwałci mnie codziennie swoim wielkim członem, ale chce sie jeszcze bardziej dobic i wjechac na GTX 980 Ti. W sumie mi sie nie spieszy wiec popopuje na jakas z dobrym chłodzeniem.

 

Ten monitor + GTX 980 Ti + Winter Steam Sale =

 

frabz-NIE-KURWA-MAGIA-006c2a.jpg

Odnośnik do komentarza

gdybym skladal nowego kompa tylko do gierek to w ogole olalbym i7 i wzial i5 4690k. A do pracy gdzie licza sie rdzenie i watki bralbym i7 5820k  6 core/12 threads

 

ten i7 4790k to tak wydajnosciowo troche z dupy jest, niby doplacasz ale w porownaniu do i5 to nie ma realnie az tak zauwazalnych roznic i on ma tyle samo PCI lanes wiec masz max 2 karty w sli tylko x8.

Jedyna roznica miedzy tymi procami to w sumie chyba tylko dodatkowe wątki w i7.


Poza tym do SLI powinno sie brac proca z obsługą x16/16 aby mieć dwie karty korzystające z pełnego złącza PCIE ale generalnie mniej problemow jest z jedna mocna karta z jednym procesorem lub jedną karta z dwoma procesorami niż ze SLI gdzie 2x GTX TitanX ma przycięcia wynikające z zastosowania SLI. No bzdura zupełna.

Odnośnik do komentarza

E tam ogladanie w MM :P

 

No i 1440p z IPS i Gsync i 144hz to jednak bomba atomowa, imho nie ma sensu przesiadac sie z 1080p na zwykly 1440p bez chociaz kilku takich bajerów.

 

Tez u kolegi ogladalem i sobie myslalem "wow ale super".

 

Ale jak przynioslem do domu i pogralem w domowym zaciszu w moje gierki na moim sprzecie to juz nie bylo "wow ale super"

 

Bylo tak:

 

 

WFLeIEd.gif

 

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Powiem wam jak to jest u mnie, chce zmienic stacje robocza i porownuje na papierze takie konfigi:

 

i5 4690k @ 4,5 Ghz - 4 rdzenie, 4 wątki

16 Gb ram

980Ti

 

vs

 

i7 5820k @ 4,5 Ghz - 6 rdzeni / 12 wątkow

16Gb ram ddr4

980Ti

 

 

Oczywiscie jako baza mój obecny ssd 850 Pro 256gb. Roznica między platformą na chipsecie Z a X99 wyjdzie mnie tak minimum 1000-1500zł więcej bo ddr4 drozsze, proc drzszy, mobo troche drozzsze.

Komp nie tylko pod gierki, glownie pod programy korzystajace z wiekszej ilosci rdzeni i wątków.

 

I tak patrze na testy porownawcze, i5 4 wątki vs i7 12 wątków i krew zalewa bo mimo 3x wiekszej ilosci wątków i rdzeni to max co zyskam to 10-30 SEKUND przy renderingu. W photoshopie roznice są jeszcze mniejsze, poniżej 10 sekund...

Jeszcze jakbym miałdo obróbki 300 sztuk 70MB rawów z lustrzanki gdzie retusz jest połączony z akcjami i automatycznymi profilami korekcyjnymi i mialbym to trzaskac dzien w dzien przez caly rok to wtedy te sekundy mają w ogólnym rozrachunku znaczenie i by się to opłaciło komfortem.

Ale że nie obrabiam rawów za pieniądze to taki sprzęt w żądnym wypadku nie jest wykorzystywany obecnie przez gierki ani oprogramowaniem.

 

Zysk z dodatkowych watków i rdzeni jest tak mały, że zastanawiam się czy to nie jest jakaś zmowa producentów softu, aby skoki wydajnościowe nie były przynajmniej lekko proporcjonalne do ilości rdzeni i wątków.


Tak wiec wybor pada na i5 bo on wystarcza zupelnie wykrecony na 4,5Ghz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...