Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem Sennheiserów PC363D - uwielbiam te słuchawki, jednak chciałbym wycisnąć z nich co tylko się da. Mają one dołączaną kartę muzyczną na usb (3D GAME), która po przesunięciu switcha aktywuje dźwięk przestrzenny. Niestety jakość tego dźwięku powoduje, że wszystkie głosy w grach itp są jakby metaliczne. Myślę, że po podłączeniu ich do jakiejś lepszej karty muzycznej efekt przestrzenności  byłby dużo lepszy. Bardzo zależy mi na dobrym pozycjonowaniu, dodatkowo chciałbym aby dała mi fajnego kopa w muzyce.

Na początku myślałem o karcie ASUS Xonar STX II (tej bez 7.1 - nie potrzebuje), jednak dziś zajrzałem do obudowyi wydaje mi się, że przez mojego byczego GTX 980 nie ma tam dla niej miejsca sad.gif (tutaj obrazek: https://imgur.com/de...qMSJmGFuo4m8QtS )
W związku z tym czy jest jakaś alternatywa na usb, która wyciągnie więcej z moich słuchawek. Ważne jest też to, że muszę do niej podłączyć mikrofon. Natknąłem się na soundblastera x7 - jest wart swojej ceny? A może po prostu wystarczy mi xonar u7?

Podsumowując: jeżeli ktoś stwierdzi po zdjęciu, że karta wejdzie do obudowy to taka na PCI-E, jeżeli nie to USB
Zastosowanie: 70% gry 30% muzyka
Budżet: do 1000 pln

Odnośnik do komentarza

Oj tam oj tam, dobrze śmiga.

 

Jaki pułap cenowy ma być tej karty zewnętrznej?

Max 1200 ale to musi być już przekot.
Albo ten Xonar U7 który już podałeś, albo Audiotrak Maya U5. Wyboru zbytniego nie ma, bo kryterium jest takie żeby było wejście na mikrofon. Inna sprawa że do grania w zupełności wystarczy taki sprzęt.
Odnośnik do komentarza

Chyba jednak rzucę się na tego SB X7 - znalazłem za 1200 i poczytałem recki w necie. Podobno dobry i wszechstronny sprzęt za taki hajs. Dodatkowo mogę sobie do niego podłączyć konsole. Plus nada się w przyszłości do jeszcze lepszych słuchawek.

Sprzęt na pewno dobry, ale zamiast tego wolałbym np Aune X1S. Tyle że nie ma wejścia na mikrofon. :dunno: Zrobisz jak będziesz chciał. Do grania np Xonar U7 by wystarczył i to z nawiązką, ale jeżeli chcesz coś do wszystkiego no to SB będzie ok, tylko cena "troszkę" moim zdaniem wysoka. Za taką kasę można już dostać np wzmacniacze lampowe. :D Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Kupiłem ten dysk SSD i mam problem z jego konfiguracją.

Na starym kompie mam partycje C D E + ukryta, stumegabajtowa podpisana jako System Reserved (System, Aktywna, Partycja podstawowa - tak widnieje w zarządzaniu partycjami).

Użyłem programiku EaseUS Todo Backup Free 9.0 do sklonowania, ale ten program chce klonować wszystkie moje partycje ze starego dysku - tj C D E, lub jedną z partycji, a ja potrzebuję sklonować tą 100MB i dysku C.

Sklonowałem sam dysk C, to niestety nie działało - mam nadzieję, że jak sam podzielę nowy dysk SSD na jedną partycję 100MB i sklonuje te dwie partycje, to zadziała.

W poradnikach tak wszystko łatwo im wychodzi, ale tam klonują całe dyski, co mi jest niepotrzebne, zresztą mam zajęte jakieś 700GB, a dysk mam 480 GB :/

Obecnie klonuje mi się dysk C, chociaż nie wierzę, że to zadziała.

Nie chcę na nowo instalować windowsa (już tak dzisiaj zrobiłem: wgrałem czystego windowsa i chciałem ręcznie nadpisać pliki...), chcę tylko mieć działającą 10tkę na nowym dysku :/ może jest jakiś 'lepszy' program? Ktoś się bawił w migrację systemu z HDD na SSD?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No jestem madrusiem bo wiem, a tobie nie odpisze bo nie widze sensu tracic czasu, jak ty i tak nie zapamietasz bo masz slabe staty INT.

 

Pomijam fakt, ze na temat klonowania, na temat ssd, migracji Win, upgradeow napisalem sie juz na tym calkiem spooooooro no ale skad ty mozesz wiedziec jak ty tego dzialu w ogole nie czytasz.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem ten dysk SSD i mam problem z jego konfiguracją.

Na starym kompie mam partycje C D E + ukryta, stumegabajtowa podpisana jako System Reserved (System, Aktywna, Partycja podstawowa - tak widnieje w zarządzaniu partycjami).

Użyłem programiku EaseUS Todo Backup Free 9.0 do sklonowania, ale ten program chce klonować wszystkie moje partycje ze starego dysku - tj C D E, lub jedną z partycji, a ja potrzebuję sklonować tą 100MB i dysku C.

Sklonowałem sam dysk C, to niestety nie działało - mam nadzieję, że jak sam podzielę nowy dysk SSD na jedną partycję 100MB i sklonuje te dwie partycje, to zadziała.

W poradnikach tak wszystko łatwo im wychodzi, ale tam klonują całe dyski, co mi jest niepotrzebne, zresztą mam zajęte jakieś 700GB, a dysk mam 480 GB :/

Obecnie klonuje mi się dysk C, chociaż nie wierzę, że to zadziała.

Nie chcę na nowo instalować windowsa (już tak dzisiaj zrobiłem: wgrałem czystego windowsa i chciałem ręcznie nadpisać pliki...), chcę tylko mieć działającą 10tkę na nowym dysku :/ może jest jakiś 'lepszy' program? Ktoś się bawił w migrację systemu z HDD na SSD?

http://softonet.pl/publikacje/poradniki/Przeniesienie.systemu.z.HDD.na.SSD.czyli.jak.to.zrobic.sprawnie.i.bezpiecznie,226

 

Ostatnio robiłem takie klonowanie. Najlepszy programik do tego: AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.6.

 

W komentarzach na tej stronie co podałem ludzie piszą jak to zrobić krok po kroku. Prosty program i do tego działa bez zarzutu. Lepszy na pewno niż EaseUS czy Acronis. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Panowie enter-y..z opuszczona glowa prosze was o pomoc.

Strzelilo mi cos do glowy i zamierzam pobabrac sie z komputerami po dlugiej przerwie.

Chce cos stworzyc na podstawie tego padla ktore mam:

 

plyta gigabte ga p35c ds3r

core2duo e5200

jakies 4 gb ramca ddr2

gf 9600 gt

zasilacz to corsair vx550w

 

juz dorwalem radeona r7 250x po taniemu wiec chce sobie powoli podokladac reszte do tej karty,bo jak strzelam wsadzanie tej karty do tego kompa ktory wymienilem nie ma raczej sensu(?)

Jaka plyte i proc kupic(amd?intel?) by byc przynajmniej troszke na czasie?(bron boze nie chodzi mi o gre w witcher-a 3 itp) Chodzi mi o to by to jakos banglalo z tym radeonem i go nie mulilo-by czasami jakis stary szpil odpalilo .I czy zasilacz tez bede musial wymienic?Stare ramy mozna wsadzic w nowe plyty? :sorcerer:

Sorry za chaotyczne opisanie ale rynek czesci pc i jego dynamika bardzo dawno temu zostawilo mnie w czarnej (pipi)e :sorcerer:

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...