Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Bizon nie pier.dol, masz ty w ogóle smoka?

Bo ja napisałem wymagania z pudełka, a Ty cebulaku skąd mogłeś to wiedzieć

 

No mam smoka a ty jak osiol powielasz jakies mity i przepisujesz to co napisane na pudelku. Szkoda ze na pudelku ne ma napisane, ze smok ma 0,5 ultra wolnej ramu zamiast normalnego no ale skad ty to mozesz wiedziec januszu gejmingu skoro piszesz bezsensowne posty i nie masz w ogole pojecia o pc ?

Odnośnik do komentarza

Bylem zadowolony mocno z win10 dopoki z dnia na dzien wszystkie gry nie dostaly stutteringu. 

Aktualnie przez rok czasu mozna zrobic upgrade do win10 - nie ma zadnych kluczy, aktywacja jest wykonywana na podstawie hardwareID czyli unikalnego ID generowanego na podstawie listy wszystkich komponentow w kompie i zapamietywane na serwerach MS. Po upgradzie, mozna sobie zainstalowac win7, po 3 miesiacach znowu win10 i system sie automatycznie aktywuje.

 

Jakie sa tutaj psikusy ?

- Nie mozna praktycznie niczego dolozyc/odjac od zestawu komputerowego bo zmienia to automatycznie ID i tym samym poprzednia aktywacja juz nie dziala bo na papierze dotyczy innego kompa. testowalem to wielokrotnie podmieniając drugi dysk twardy na napęd dvd.

- z tą żonglerką downgrade/upgrade to też jest to jakoś opisane w licencji i nie można ponoć tak sobie skakać z jednej wersji na drugą ale nie zagłębiałem się mocno w ten temat bo mam win7 box i win7 pro oem na lapku więc awaryjnie mam legalnego boxa do którego mogę wrócić i przenosić go gdzie chce.

 

Win10 generalnie dla mnie lepszy niż win7, na pewno odczuwalnie szybszy, ale te psikusy z aktualizacjami i tym stutteringiem były niewybaczalne. Co do reszty to nie ma siędo czego przyczepić a te płacze o tym inwigilowaniu to są powielane tylko przez tych, którzy nie potrafią czytać i klikają zawsze Dalej> Dalej> Dalej>.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś zastanawiał się nad prockiem nowym to śmiało może brać tego samego Skylake'a co Shen. Mimo, że oficjalnie nie można go podkręcać to jednak można :)

A jak połączy się podkręcanie ramów i procka to się magiczne rzeczy dzieją (jak to Eurogamer ujął).

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2016-intel-skylake-core-i5-6500-review

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

6500 mozna podkrecac tylko na konkretnych mobo z odpowiednim biosem, aktualnie to tylko 6-8 wybranych modeli i raczej sa to konstrukcje z wyzszej polki niz to co kupil shen.

Zablokowane procesory podkrecaja sie slabiej i trzeba o wiele wiecej napiecia zgodnie z tym co testowali na ppc. No i dochodza kwestie z blednym odczytem temperatur przez kazdy aktualnie dostepny soft do ich monitorowania.

Odnośnik do komentarza

- Nie mozna praktycznie niczego dolozyc/odjac od zestawu komputerowego bo zmienia to automatycznie ID i tym samym poprzednia aktywacja juz nie dziala bo na papierze dotyczy innego kompa. testowalem to wielokrotnie podmieniając drugi dysk twardy na napęd dvd.

 

Czyli nie przejdzie mój pomysł, żeby na tradycyjnym twardzielu zrobić update do 10, a następnie utworzyć dysk instalacyjny i na świeżo zainstalować 10 na SSD (w obrębie tego samego sprzętu)?

Odnośnik do komentarza

6500 mozna podkrecac tylko na konkretnych mobo z odpowiednim biosem, aktualnie to tylko 6-8 wybranych modeli i raczej sa to konstrukcje z wyzszej polki niz to co kupil shen.

Zablokowane procesory podkrecaja sie slabiej i trzeba o wiele wiecej napiecia zgodnie z tym co testowali na ppc. No i dochodza kwestie z blednym odczytem temperatur przez kazdy aktualnie dostepny soft do ich monitorowania.

No to chyba wiadomo, że trzeba odpowiedniej płyty głównej do tego celu, ale zysk w postaci około 30% lepszej wydajności jest tego warty. No i płyty z serii Z170 to jedne z niewielu, które pozwalają na kręcenie ramów do ponad 3196MHz.

Odnośnik do komentarza

Do jego krecenai trzeba i tak plyty pod OC i to jeszcze model z odblokowanym biosem a i krecenie bclk ma swoje ograniczenia wiec jezeli na dzien dobry trzeba kupic drozsza plyte, to lepiej jest dolozyc 150zł i kupic proc z odblokowanym mnoznikiem gdzie krecenie jest latwiejsze, potrzebna sa mniejsze napiecia i nie traci sie c states i calej reszty wad jakie dochodza przy tym nieoficjalnym kreceniu.

Odnośnik do komentarza

czym sie w ogole roznia te karty gtx 970 roznych producentow i czy smok serio jest najlepszy?

Smok ma chłodzenie półpasywne, czyli jeśli jesteś w mało wymagającym trybie działania (jak przeglądarka czy praca biurowa), to karta milczy. Wiatraki nawet się nie kręcą.

Jest tam jeszcze podkręcony w stosunku do innych, jak się przeliczy stosunek cena/wydajność to podobno wychodzi najlepiej.

 

No i ma kozak k,urwa smoka na pudełku.

Odnośnik do komentarza

No ja wybrałem wpierw miałem 780 ghz > g1 970 > g1 980 i uważam że gigabyte ma bardzo dobre chłodzenie , wystarczy minimalnie podkręcić wiatraki (są słyszalne pod mocnym obciążeniem ale bez przesady , bardziej łopoczą wiatraki z mojej obudowy ) i karta lata w dobrych temperaturach jak na tak potężne OC. No i g1 zayebiście wygląda jak się na niebiesko świeci.

Edytowane przez szarku123
Odnośnik do komentarza

 

czym sie w ogole roznia te karty gtx 970 roznych producentow i czy smok serio jest najlepszy?

Smok ma chłodzenie półpasywne, czyli jeśli jesteś w mało wymagającym trybie działania (jak przeglądarka czy praca biurowa), to karta milczy. Wiatraki nawet się nie kręcą.

Jest tam jeszcze podkręcony w stosunku do innych, jak się przeliczy stosunek cena/wydajność to podobno wychodzi najlepiej.

 

No i ma kozak k,urwa smoka na pudełku.

 

Ja wziąłem wersję od Gigabyte bo ma najlepsze parametry. Nie ma półpasywnego chłodzenia, ale i tak praktycznie nie słychać. No i przecież inne części w komputerze też jakieś dźwięki wydają. A no i mam windowsa 10 i nic mi nigdy nie sprawiało problemu. Czuję się tu jak jakiś obcy xDDD

Odnośnik do komentarza

Napisałem do moreli czy mozliwy jest rabat przy zakupach powyzej 5000, odpisali spoko, podesle pan koszyk, odpowiedz ":

 

Witam serdecznie,

 

Indywidualna oferta uwzględniająca rabat na wybrane produkty znajduje się pod adresem:" a pod linkiem identyczne ceny jak w sklepie, na cholere marnuja swoj i moj czas :)

No nic, zamowione, Bizon mnie namowil na podkrecanie proca, bede sie w weekend bawic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...