Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, chce blache, Budzet 4k, ze starego tylko naped dvd wezme.

Ma byc smok, dysk ssd 250gb i gierki maja chodzic. Obudowa byle funkcjonalna, na wygladze mi nie zalezy. Da rade?

 

No i ten sklep wchodzi w gre http://www.gral.pl/Konfigurator_PC.html

Cen konkurencyjnych nie maja, ale mam ich pod domem, skladalem u nich pare komputerow wczesniej i bylem zadowolony z serwisu.

Odnośnik do komentarza

 

Monitor mam, samo pudło

 

 

Mam nadzieje ze nie jakiegos taniego kupsztala, bo lepiej wtedy odjac 500zl z tych 4k, odlozyc drugie 500zl i kupic cos co DA LEPSZE DOZNANIA.

 

Mi sie zestaw z linku nie podoba :P

Chryste panie. Jeżeli pisze, ze potrzebuje tylko budy, to kasa idzie na budę a nie monitor + mysz + talon na dziffki. Jakby miał tak dokładać i dokładać, to niczego by nie kupił.

 

ASRoCK H97 Anniversary, i5 4460, pamięci Crucial Ballistix 2x 4GB, zasilacz Thermaltake 530, smok 970. Obudowa to może być Zalman Z3, dysk brałbym zwykły 1TB. SSD możesz zawsze dokupić. Myśle, że do 4K by stykło. Tylko trzeba sprawdzić dostępność części w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza

W tej kasie to kupuj odblokowany i5 i porządne chłodzenie.

Już widzę jak Shen kręci prockiem :)  Te porządne chłodzenie to wydatek 80-100zł. Przy obecnych obudowach to często jest nawet zbędny wydatek jak procek nie będzie kręcony.

I żaden ASRoCK H97 Anniversary. Nie dość, że mało slotów to jeszcze ramy do 1600 tylko. To już lepiej za jakimś MSI Z97 rozejrzeć się ze względu na świetne układy dźwiękowe.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

 

 

Monitor mam, samo pudło

 

Mam nadzieje ze nie jakiegos taniego kupsztala, bo lepiej wtedy odjac 500zl z tych 4k, odlozyc drugie 500zl i kupic cos co DA LEPSZE DOZNANIA.

 

Mi sie zestaw z linku nie podoba :P

Chryste panie. Jeżeli pisze, ze potrzebuje tylko budy, to kasa idzie na budę a nie monitor + mysz + talon na dziffki. Jakby miał tak dokładać i dokładać, to niczego by nie kupił.

 

I po co ta wrogość? Monitor jest rownie wazny co karta graficzna. Nie jeden moj znajomy wydal 5 kafli na komputerek a ma chinski monitor za 150zl, który zle prezentuje kolory, ma najtansza mozliwa matryce i problemy z odswiezaniem albo jakies hdtv z marketów, które maja problemy z wyswletaniem obrazu z PC. Nie widze nic zlego w przypominaniu lub pytaniu o to jezeli ktos sklada komputer zanim zaopatrzy sie w NASA, który nie bedzie dostarczal w 100% tego co powinien.

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia dlaczego wy dalej sie emocjujecie tym skladaniem komputerow. Niech kupi sobie monitor za 150zl na bazarze, przeciez to jego sprawa, ja prdl.

i jeszcze "porady" tych pseudo fachowcow pc gajmingu na forum o konsolkach - "pamieci tylko 1600mhz", mao slotoof!!!1

Typ pisze, ze asrock ma malo slotow po czym wrzuca plyte glowna z jednym wolny slotem pcie, jakies jaja.

 

Przy tym budzecie, dzwiek na z ALC662 jak i ewentualnie 892 jest tak samo chu jowy, zreszta nie podejrzewam, zeby ktos tu mial naprawde porzadne sluchawki a nie jakies all in one gunwa gajmingowe z duzymi muszlami bo tak fajniej.

Tak samo 1600 CL11 vs 2100 CL13 nie ma zadnych roznic, ktore mozna zauwazyc w czyms innym niz tylko syntetyku ale oh wait, przeciez on nie bedzie krecil platformy wiec pewnie ani razu nie odpali zadnego syntetyka.

 

Guernica, jak chcesz kupic komputer tu i teraz, to wybierz sobie z purepc jakikolwiek zestaw, ktory ci odpowiada cenowo i poprostu kup, nie zadawaj pytan bo to nie ma sensu. Jezeli planujesz jednak rozbudowe w przyszlosci o cokolwiek, to wtedy bys nie pytal o to co kupic, bo konkretnie przejrzalbys oferty prockow i mobo, ktore pozwola na wiecej w przyszlosci.

 

Sprawa jest generalnie prosta: w obu przypadkach nie chcesz OC a to jest glowny argument, za madrzejszym doborem calej platformy. W tym wypadku bierz to co tansze, wiec moze byc i5 4460 + plyta na H97.

Skylake jest drozszy i niczego wiecej Ci nie da, cala platforma moze zyska okolo 10%. Ale doplata do zablokowanego skylake na B170 nie ma zupelnie zadnego sensu bo i tak w przyszlosci nic z tym nie zrobisz.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie mam pojecia dlaczego wy dalej sie emocjujecie tym skladaniem komputerow. Niech kupi sobie monitor za 150zl na bazarze, przeciez to jego sprawa, ja prdl.

i jeszcze "porady" tych pseudo fachowcow pc gajmingu na forum o konsolkach - "pamieci tylko 1600mhz", mao slotoof!!!1

Typ pisze, ze asrock ma malo slotow po czym wrzuca plyte glowna z jednym wolny slotem pcie, jakies jaja.

 

Przy tym budzecie, dzwiek na z ALC662 jak i ewentualnie 892 jest tak samo chu jowy, zreszta nie podejrzewam, zeby ktos tu mial naprawde porzadne sluchawki a nie jakies all in one gunwa gajmingowe z duzymi muszlami bo tak fajniej.

Tak samo 1600 CL11 vs 2100 CL13 nie ma zadnych roznic, ktore mozna zauwazyc w czyms innym niz tylko syntetyku ale oh wait, przeciez on nie bedzie krecil platformy wiec pewnie ani razu nie odpali zadnego syntetyka.

 

Guernica, jak chcesz kupic komputer tu i teraz, to wybierz sobie z purepc jakikolwiek zestaw, ktory ci odpowiada cenowo i poprostu kup, nie zadawaj pytan bo to nie ma sensu. Jezeli planujesz jednak rozbudowe w przyszlosci o cokolwiek, to wtedy bys nie pytal o to co kupic, bo konkretnie przejrzalbys oferty prockow i mobo, ktore pozwola na wiecej w przyszlosci.

 

Sprawa jest generalnie prosta: w obu przypadkach nie chcesz OC a to jest glowny argument, za madrzejszym doborem calej platformy. W tym wypadku bierz to co tansze, wiec moze byc i5 4460 + plyta na H97.

Skylake jest drozszy i niczego wiecej Ci nie da, cala platforma moze zyska okolo 10%. Ale doplata do zablokowanego skylake na B170 nie ma zupelnie zadnego sensu bo i tak w przyszlosci nic z tym nie zrobisz.

 

Jeżeli piszesz do mnie w kontekście płyty głównej z jednym slotem PCI to następnym razem sprawdź konfigurację zanim walniesz głupotę. Tak samo odnośnie układów dźwiękowych w Z97 (a szczególnie wariancie gaming). Może wpierw poczytaj o nich a później pisz, ok?

No i ostatni akapit. Normalnie mistrz. Nie kupuj Skylake'a, bo jest zablokowany i da ci jedynie 10% więcej wydajności. A skoro nie chcesz podkręcać procka to logiczne jest, że kupić powinieneś I5, którą będziesz mógł za 4-5 lat podkręcić.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

1. Gigabyte zostawia dwa wolne pci, asrock ma 4

2. Uzytkuje na codzien z97, h87 i x99 + Shure SE315 wiec wcale nie takie tanie IEMy na driverach i mam bezposrednie porównanie do zintegrowanych dziwekowek realteka

3. 10% to jest w porywach przy całej platformie, ktora jest droższa więc warto sobie policzyć ile się dopłaca. Nie wiem tez o jakim podkrecaniu mowisz, skoro ani 4460 ani 6500 nie jest podkrecalne i przede wszystkim, Shen nie ma zamiaru dotykac w ogole oc. I bedzie to kolejny zestaw w blaszanej budzie, ktory bedzie sobie stał 7 lat bez dotykania. Ja nie wiem co tu nie jest do zrozumienia, jezeli zalezy mu na kasie to moze zaoszczedzic, albo sobie dolozyc do wiekszego ssd czy czegokolwiek innego.

Najtansze, budzetowe Skylake nie oferuje zupelnie nic, poza jakims falszywym prestizem. Nawet usb 3.1 gen2 nie ma na tych mobo. No ale moze dla ciebie wieksze cyferki znaczy lepiej, nie wiem. Testowales sobie 4460 vs skylake ? Moze jakies konkretne benche wkleisz ?

Odnośnik do komentarza

Hola, hola. Pisałeś o PCIe i stwierdziłeś, że ma jedno. No więc powiedziałem żebyś sprawdził ile ma. A więc wg morele.net tak przedstawia się sprawa portów.

H97 Anniversary ma: 0 portów PCI, 1 port PCIe 3.0 x16 i 1 port PCIe 2.0.

Płyta z zestawu purepc.pl, który polecałem ma: 1x PCI Express 3.0 x16, 1x PCI Express 3.0 x16 (x4), 2x PCI

 

Takie testy wystarczą tobie? Skylake jest wydajniejszy w grach + ma mniejsze zużycie prądu.

http://pclab.pl/art66130.html

 

Nie będę też wdawał się w jakieś porównania do czego masz dostęp i ile ty tych sprzętów widziałeś skoro nawet porty źle policzyłeś.

Odnośnik do komentarza

Ty patrzyles w ogole na fotki plyty czy bezmyslnie przepisujesz ?

Na asrcoku wszystkie pcie sa wolne po dolozeniu gpu. Na tym Gigabyte masz 2 porty bo reszta zaslonieta przez gpu. No mozesz zakrzywiac czasopsestrzen i wklejac suche literki z opisow sklepow, ja opieram sie na fakcie.

Napisalem, ze skylake jest odrobine wydajniejszy ale trudno porownywac te wyniki do zestawu ktory proponujesz, bo na pclabie wszystko hulalo na GTX980Ti.

 

No ale ok, ty sie upieraj, ze wolne ramy, ze zintegrowany uklad dzwiekowy slaby (lmao) i zarzucaj mi dalej bledne liczenie portow pcie. Tutaj masz fotke zebys nauczyl sie liczyc:

 

632422909b2d19d5917d31c9a891569b.jpg

 

5 portow pcie.

 

Mozemy sie dochodzic dalej. O poborze energi nie wspominam, bo podlinkowales test na pclolu, z ktorego jasno wynika groszowa roznica miedzy skylake a 4460. No ale nie ma problemu, daj 200zl Shenowi, to sobie doplaci do skylake zamiast do czegos innego. Bo tak fajnie sie dysponuje widze cudzymi pieniedzmi nie ? ja skroilem zestaw pod konkretne wymagania i uzytkowanie shena, on i tak nie zajrzy tam przez kolejne 7 lat i doplata do skylake nie ma zupelnie zadnego sensu. No ale nie widze problemu abys mu te dwie stowki zasponsorowal.


Nastepnym razem, zanim zaczniesz przeklejac opisy, to wez zobacz jak te plyty wygladaja i proponuje ci rowniez podlaczenie dobrych sluchawek pod te kodeki realteka aby porownac sobie roznice, n ochyba ze tez testowales tylko na papierze to wtedy czapka z glowy dla ciebie. Nie ma o czym dyskutowac z teoretykiem.

Odnośnik do komentarza

Ty patrzyles w ogole na fotki plyty czy bezmyslnie przepisujesz ?

Na asrcoku wszystkie pcie sa wolne po dolozeniu gpu. Na tym Gigabyte masz 2 porty bo reszta zaslonieta przez gpu. No mozesz zakrzywiac czasopsestrzen i wklejac suche literki z opisow sklepow, ja opieram sie na fakcie.

Napisalem, ze skylake jest odrobine wydajniejszy ale trudno porownywac te wyniki do zestawu ktory proponujesz, bo na pclabie wszystko hulalo na GTX980Ti.

 

No ale ok, ty sie upieraj, ze wolne ramy, ze zintegrowany uklad dzwiekowy slaby (lmao) i zarzucaj mi dalej bledne liczenie portow pcie. Tutaj masz fotke zebys nauczyl sie liczyc:

 

632422909b2d19d5917d31c9a891569b.jpg

 

5 portow pcie.

 

Mozemy sie dochodzic dalej. O poborze energi nie wspominam, bo podlinkowales test na pclolu, z ktorego jasno wynika groszowa roznica miedzy skylake a 4460. No ale nie ma problemu, daj 200zl Shenowi, to sobie doplaci do skylake zamiast do czegos innego. Bo tak fajnie sie dysponuje widze cudzymi pieniedzmi nie ? ja skroilem zestaw pod konkretne wymagania i uzytkowanie shena, on i tak nie zajrzy tam przez kolejne 7 lat i doplata do skylake nie ma zupelnie zadnego sensu. No ale nie widze problemu abys mu te dwie stowki zasponsorowal.

Nastepnym razem, zanim zaczniesz przeklejac opisy, to wez zobacz jak te plyty wygladaja i proponuje ci rowniez podlaczenie dobrych sluchawek pod te kodeki realteka aby porownac sobie roznice, n ochyba ze tez testowales tylko na papierze to wtedy czapka z glowy dla ciebie. Nie ma o czym dyskutowac z teoretykiem.

Ostatni raz odpisuje na jakikolwiek twój post. Te PCIe x1 (lol) to do czego niby mają być? Bezużyteczne porty z których praktycznie nie korzysta się.

Jakie ma znaczenie to, że testy były na 980? Przecież obecnie to właśnie CPU są najmniej wydajne i ograniczają przepustowość kart graficznych. A to powoduje, że dopłata do Skylake ma sens w przypadku użytkowników takich jak Shen czyli nie korzystających z podkręcania. Chyba lepiej dopłacić i mieć kompa wydajniejszego o 10-15%, który dzięki temu wystarczy na dłużej, co nie?

 

O dźwięku będzie gadał facet, który "testuje" na jakiś dousznych słuchawkach. Miej godność chłopie. Nie dziwne, że ty różnicy nie słyszysz na nich :yao:  Gdy ja korzystam z płyty z serii Gaming MSI + słuchawki AKG K121 Studio i opcjonalnie ESI Maya 44 i słyszę różnice wpada Bizon i mówi, że nie ma. Pewnie masz rację.

Edytowane przez Kymel
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...