Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to po cholerę chcesz kupować dwa komputery po 1300zł zamiast jednego "mocnego" ultrabooka z ssd i 4/8gb ramu, któego podłaczysz w domu do monitora? Ja tak pracuje, mam ultrabooka, którego mogę zlozyć w poł i mam tablet ale w pracy podłączam do monitora, w domu do telewizora jak chce sobie pograć w jakies indie guwna i smiga. Mam odpalonego Chrome z 15 zakładkami i jeszcze dwa inne konta naraz plus spotify i smiga normalnie.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Bluber, ale przeczytałeś w ogóle w pierwszym poście przeznaczenie i zastosowanie? W ogóle gdzie pisałem, że chcę kupić dwa komputery, lol? To ma być drugi komp do roboty poza domem, który bez większego żalu wsadzę w plecak i nie będę się zbytnio przejmował, że wiozę sprzęt za kilka tysi. W chałupie mam mocnego laptopa.

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

To lepiej kupić drugi SSD i podłączyć w RAID z pierwszym, wtedy poczujesz różnicę

 

tylko w transferze liniowym a tego w grach jest malo, iops i 4k dalej beda male

 

raid na ssd w domowym zastosowaniu nie ma najmniejszego sensu, testy to potwierdzaja

 

 

no chyba ze przerzucasz setki wielogigowych plikow, to wtedy tak i nic poza tym

Odnośnik do komentarza

Panowie. Chce podkręcić komputer ale się mało znam. Mam procesor 6600k i podkręciłem o 20%, ponoć można dużo więcej, ale nie chce przegiąć. Kartę mam gtx 970 g1 i podkręciłem taktowanie rdzenia o 70, a taktowanie pamięci o 80. Temperatura przy obciążeniu karty to ~58 stopni. Nie s(pipi)ę nic? XD

Odnośnik do komentarza

teraz jest ciezko uszkodzic sprzet temperatura, ograniczniki napiecia i natychmiastowy shutdown po dobiciu do okreslonego przedzialu ciepla robia swoje

 

natomiast mozesz miec pecha jak masz kiepski zasilacz, pojdze i zabierze ze soba polowe podzespolow

 

O/C o 20% to nie jest O/C , lekkie podbicie osiagow nic poza tym, prawdziwe O/C wymaga odpowiedniej zasilki i chlodzenia i duzej ilosci wiedzy na temat napiec,jak dzialaja magistrale itd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...