Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Polecanie w 2017 roku dysku ssd mniejszego niz 128GB to juz jest jakas patologia.

 

Nie brac tak malej pojemnosci w zadnym wypadku.

 

A kto mu poleca?

Napisałem, że wystarczy (bo wystarczy aż nadto). Ja rozumiem, że jesteśmy na forumku i tutaj tekst "mam max 1k do wydania" zostaje sprowadzone do "dołóż jeszcze 2k i wtedy kup to co Tobie polecam" ale trzymajmy się budżetu. 

 

 

To mogłeś napisać, ze 32gb wystarczy a jak wybierze linuxa to nawet mniej.

Sugerowanie niekomfortowych rozwiązań jest po prostu słabe, zwłaszcza dla przeciętnego użytkownika.

 

System, plik wymiany, plik hibernacji, jakis office, aktualizacje, temp, temp dla aktualizacji, kosz etc. Powodzenia w komfortowym użytkowaniu 64gb, oj sorry 59Gb realnie.

Czasami nie warto na sile czegoś polecać tylko aby zmieścić się w budżecie ale to tylko moje zdanie.

 

 

Nie jestem Firekage żeby komukolwiek nawet sugerować linuxa w temacie grania na PC.

 

Win7 + wszystkie pliki + wszystkie programy + (aktualizacje, tempy i co tam sobie jeszcze wymarzysz) i mam jeszcze 9GB wolnego miejsca. System postawiony... 5 lat temu*?

Jak widzisz, nie bawię się w ssanie z palca, tylko informuję, że bez problemu da się coś takiego zrobić. 

Zawsze możemy dojść do wniosku, że na System potrzeba 500GB, bo użyszkodnik lubi trzymać na pulpicie filmy w 4K.

 

 

*Cholera, teraz aż sprawdziłem. 20-10-2011. Dziękuję Pan Intel za procka, który przez tyle lat nie dawał mi powodów do zmiany platformy :* 

 

 

PS. Edytka

 

Byłaby inna rozmowa, gdybyśmy bawili się w składanie nowego PieCa i można by żonglować z innymi podzespołami. Tutaj mamy sytuacje w której każde 50pln robi różnicę, więc uważam że więcej da postawienie systemu na mniejszym SSD niż zabawy z dużym HDD.

Edytowane przez Stona
Odnośnik do komentarza

Jak zwierze, w 2017 roku z 9gb wolnego miejsca. A można, jak najbardziej, jeszcze jak!

 

Jakie zwierzę? Co za różnica czy mam 9 czy 900GB wolnego na systemowym, jeśli do niczego mi ten nadmiar miejsca potrzebny nie jest? Wytłumacz mi proszę, bo się gubię w Twoim toku rozumowania.

Mam osobny SSD na gry + osobny HDD na dane nie wymagające szybkiego dostępu. 

 

Tematem wyjścia jest kolo, który ma 1-1,2K na rozbudowę kompa. Rozumiem, że wciśniesz mu SSD za 400 pln, bo w 2017 mniejszy dysk pod system to gwałt na duchu PCMR?

 

Grafę bierze za 850PLN

Zostaje mu 350PLN(+grosze za sprzedaż starego RAMu) na RAM i SSD/HDD.

Czaruj.

Odnośnik do komentarza

no ale 1050 bierze za 680, i w sam r az na dysk za 350, stona, uspokój sie, nawet taki laik jak ja ie ze posiadanie 64gb dysk  na system i moze cos jeszcze to lata 2007.

 

Zarzuć mi cytatem gdzie poleciłem autorowi pytania dysk 64GB.

 

@M.Bizon24 Trzymaj się tematu, bo Ci dam drugiego minusa i dostaniesz szlaban na internety.

Odnośnik do komentarza

Jaką grafikę polecicie do zestawu G4560, 8GB, zasilacz 430W

Budżet 850 max

GTX 1050 Ti

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975436/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tego się obawiałem, bo między tymi miałem dylemat. Różne źródła podają zalecaną moc zasilacza do rx470, czy ten 430W będzie wystarczający?

Jakiej marki zasilacz? Możesz podać model? Wystarczy o ile to coś lepszego, nie jakiś no-name.

 

Co do karty to ciężki wybór: Radeon RX 470 pobiera więcej prądu i bardziej się grzeje (lepiej brać go z jakimś lepszym chłodzeniem), ale za to jest trochę wydajniejszy. GTX 1050 Ti bierze mniej prądu, ma niższe temperatury (nawet o 10 stopni), ale wydajność trochę niższa. W takim wypadku przy wyborze RX 470 trzeba brać też pod uwagę ilość miejsca w obudowie i zadbać o dobrą wentylację. Przy mniejszej budzie zawsze można sobie wziąć taką kartę: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975437/ i też powinna dawać radę. Tak czy tak z takim prockiem nie poszaleje, więc można brać coś tańszego i w przyszłości zrobić sobie upgrade do jakieś i5 i lepszej karty.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o ilość W to da radę spokojnie. Inna sprawa, że te zasilacze potrafią być wadliwe, ale jakby coś się działo to zawsze można wymienić. :P

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie chlopcy.

Mam plyte GIGABYTE GA-Z87-HD3 i intela  I5 4670K. Nie mam tam zadnego lepszego chlodzenia , oprocz tego ktore przyszlo z prockiem. Podkrecilem go do 3.9 bez zmiany napiecia jeszcze, bo nie jestem pewien czy nie przedobrze. No i teraz, czy lepiej kupic chlodzenie i go jeszcze podkrecic? Jesli tak to jakie i do ilu bylo by bezpiecznie? Czy inny, nieco lepszy procesor? Ale nie musi byc to bog wie co, lecz powinien dac wyrazna roznice w porownaniu do obecnego. A no i wlasnie, czy inny procesor pojdzie z ta plyta?

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wycinek z olxa, może ktoś podpowiedzieć czy wszystko w porządku pod kątem podzespołów?

 

Poniżej dokładne parametry:

Procesor ośmiowątkowy intel Core i7 3770 8x3,9GHz 8MB Cache

Pamięć ram markowe SAMSUNG 8GB DDR3 1600MHz (2x4) Dual Channel

Dysk twardy Western Digital 1000gb SATA III 32MB sprawdzony programem HDtune bez realokowanych bad sektorów itp. 

Napęd nagrywarka DVD Lite-on nagrywa i odtwarza wszelkiego rodzaju płyty DVD i CD dwuwarstwowe itd. 

Karta graficzna od renomowanego producenta MSI na procesorze graficznym GeForce GTX 1060 pamięć 6GB DDR5
Wyposażona w wszystkie standardowe wyjścia: HDMI, DVI, D-SUB Owa karta obsłuży wszystkie najnowsze gry wymagające DX11 i DX12

Płyta główna ASUS P861M-LE z szybkim interfejsem USB 3.0!!!
możliwość rozbudowy mocniejszych procesorów i7/i5/i3
większej ilości pamięci ram do 16GB

Markowy zasilacz MODECOM 400 Watt z układem APFC który reguluje prędkość wiatraka w stosunku do temperatury podzespołów dzięki temu zawsze cicho optymalnie pracuje 

Obudowa marki LOGIC mała kompaktowa obudowa midi tower ATX Na przednim panelu obudowy jest złącze 2xUSB i wejścia mikrofon i słuchawki 

Odnośnik do komentarza

Od takiego ziomusia to bym nawet nie brał - opis brzmi jak dres (intel Core i7 3770 8x3,9GHz 8MB Cache :yao:).  Podzespoły takie sobie szczerze mówiąc. Z wyjątkiem procka i grafiki to nic wartego uwagi i godnego polecenia. Zależy też w jakiej to to cenie.

Odnośnik do komentarza

3000 zł, no właśnie ja jestem laikiem trochę, a widzę że dobra karta i procek dlatego pytam. A samo "olx" już mówi wiele ;)

Tu całość ogłoszenia 

 

https://www.olx.pl/oferta/komputer-dla-gracza-intel-core-i7-8gb-ddr3-gtx-1060-6gb-CID99-ID8DtHd.html

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...