Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka piłka z mojej strony. Mam budżet ok. 6-7k  na skrzynkę. Nie mam pojęcia, jakich firm komponenty dobrać, więc chciałbym, żeby mi ktoś sporządził optymalny zestaw. Dzięki.

 

Pinger się zmieścił w niecałych 7k i jest bardzo zadowolony - działa wszystko na ultra, a gram w rozdziałce 4K@60FPS:

 

Mobo: MSI Z270 Tomahawk

Procek: i7-7700K

Chłodzenie: Silentium PC Fera 3 (cichutkie, PS4 wyje, komp jest kulturalny)

RAM: 16GB (2x8GB) Corsair Vengeance 3000mhz CL15

Grafa: MSI GTX1080 Gaming X

HDD: SSD 275GB Crucial

Zasilanie: Thermaltake Smart 630W

 

Do tego jeszcze stykło na 2TB dysk, napęd optyczny, całkiem ok budę (budżetowa Corsair Carbide Spec-03).

 

Gorąco polecam taki zestaw, bo użytkuję niecały miesiąc i jeszcze nie trafiłem tytułu, przy którym by się krztusił z odpalonym wszystkim na full.

Odnośnik do komentarza

Nawet ładnie ale kolor biały to zupełnie nie moje gusta. U mnie jest szarość połączona z czernią. :) W przyszłości może coś się zmieni jeżeli chodzi o bebechy. Póki co komp robi się coraz bardziej stary (proc z początku 2011roku). Jedynie obudowa nowa i ona też zostanie.

 

 

 

ThMOwSr.jpg

 

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No ja najgłupsze co zrobiłem to kupno obudowy z okienkiem. Jak zostawiam komputer na noc(coś się ściaga) to karta/płyta główna oświetla cały pokój.

Ja sobie kupiłem taką i jest super. Wcześniej nie miałem. Fajnie widzieć ile kurzu zalega. :D Na noc nigdy nie ściągam = nie mam z tym problemów.

Odnośnik do komentarza

Obecnie działam na i5 4460 i radeonie r9 280x, pomyślałem że warto coś zmienić. Słyszałem że ceny kart ostatnio mocno poszły w górę.

Zastanawiam się nad sprzedażą karty i kupieniu czegoś tak za mniej więcej 1000 zł, czego szukać? Procka chyba na razie zostawie

 

I jaki dysk ssd brać? 250gb mi wystarczy

Odnośnik do komentarza

Budżet póki co niekreślony, na razie czekam na coś co mi się spodoba i dopiero wtedy się zastanowię. Jakiś konkretny model mógłbyś polecić?

Ja mam coś takiego: https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-evolv-atx-middle-tower-antracyt-ph-es515e-ag-766993/

 

Ale w twoim przypadku odpada, bo nie ma wyjścia na napęd.

 

Proponuję wejść sobie np. tu https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/obudowy-33/,,,,,,,,,,/1/?q=phanteks i poszukać obudowy taka jaka ci najbardziej pasuje. Są różne wielkości, z oknem, bez okna itd. Obudowę bierze się wg gustu i funkcjonalności ale to tylko pod siebie. Nie wiem co tam masz w planach na zaś. Ja np. chcę w przyszłym roku, albo trochę później wsadzić chłodzenie wodne, więc wybrałem coś większego. Do tego napędu nie używam (tylko pod USB i to rzadko).

 

Jeżeli chodzi o wykonanie to tak jak wspominałem jest pierwszorzędne. Nie mam się do czego przyczepić w sumie. Aluminium grube jak cholera, a w środku wszystko tiptop. Do pełni szczęścia brakuje tylko regulacji obrotów wiatraków, ale to już można sobie albo dokupić albo zmienić w biosie. Tak czy tak: kozak. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No, taka jak Twoja byłaby super. :) Wygląda świetnie i za tę cenę na pewno nie można się przyczepić do jakości wykonania (a na tym głównie mi zależy). Napęd zawsze można dokupić zewnętrzny. ;) Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

mendrek, złóż po prostu najlepszy komputer w tej cenie i  jak już złożysz to wtedy zobacz co osiagniesz w grach, cieżko  w tej cenie robic komputer pod kątem gier, reszta podzespołów i tak musi byc na jakimś poziomie.

 

Proponuję wstępnie: procesor i5, płyta główna jakąs msi do 300 zł, dysk ssd 128 plus zwykły  1tb, windows jak musisz kupować to chyba koło 450 zł, pamięć ram 8 gb, a reszte przeznaczyc po prostu na grafike.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...