Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie sam nie wiem ile.

Ogólnie zastanawiam się albo nad wejściem w i5 2500K albo pójściem w fenomy. Pierwsze rozwiązanie jest droższe ale wydajniejsze [?] tylko chciałbym z tym kompem przeżyć kolejne kilka lat nie musząc inwestować w nowe MoBo przy wymianie proca [jak to zwykł robić ostatnio intel].

Odnośnik do komentarza

@Kazuun

 

Do AMD nic nie mam. Sam bym chciał aby Buldożer pozamiatał bo inaczej Intel będzie kontynuował swoje monopolistyczne zagrywki cenowe i podstawkowe (obecnie na rynku są TRZY(!!!) podstawki od Intela i na pierwszy kwartał 2012 zapowiedziano kolejne dwie). Co przemawia za AMD to stosunek cena/jakość, co przemawia za SB to podkręcalność i ceny pozostałych komponentów (kości 2x4 dla SB wyniosą 170pln, do kręconego X4 potrzeba już coś za ok 300pln z możliwością podejścia pod 2100).

 

 

@Stona

 

Dlatego przed zakupem należy zadać sobie pytanie - czy będę modernizował sam procesor czy poczekam i zmienię mobo+cpu. Ja osobiście preferuję drugie rozwiązanie. Dlaczego? W przypadku robienia cpu pod podstawkę w pewnym momencie napotyka się pewne ograniczenia, w przypadku robienia podstawki pod architekturę ograniczenia są omijane. Dodatkowo dochodzą takie kwestie jak nowe chipsety, które lepiej organizują pracę procesora, płyty dostają nowe złącza (usb3, sata3) a to wiąże się z kolejnymi kopami wydajnościowymi (chociażby SSD pokazuje jak daleko od trójki odstaje sata 2).

Łącznie płacisz ze dwie stówki więcej (licząc odsprzedaż starej plyty i zakup jakiejś w normalnych cenach) a zyskujesz masę nowych rozwiązań.

i5 2500k wykręcony na starcie na 4GHz powinien bezproblemowo przetrwać 2-3 lata (mówiąc bezproblemowo chodzi mi o brak bottlenecka przy zmianie grafiki) - w tym czasie chociażbyś odkładał co dzień 50 groszy to uzbierasz na nową płytę z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Mi jutro przychodzi potworek i czeka mnie droga przez mękę - złożenie wszystkiego do kupy. Ciekaw jestem jak się te nowe procki montuje bo przy tym zawsze najbardziej się pociłem :P

 

Wyszło 3300 zł razem z Windows 7. Vat odpiszę i 600 zł w kieszeni zostanie = PC za 2700 zł.

 

Zestaw:

 

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

 

WD Caviar GP WD10EARS (1TB, 64MB, SATA/300)

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

 

ASRock P67 PRO3

 

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMS3

 

Sapphire Radeon HD 6950 (11188-05-50G) 2GB DDR5 PCI-E FBOX

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Takie opinie akurat są trochę z dupy. Z czym konkretnie masz problem?

 

@Greah

 

No własnie myślę o tym 2500k ,bo z tego co czytałem to wyszedł im świetny proc.

Co do zmiany mobo+proc, po prostu teraz mi się za(pipi)iście trafiło z moją EVGA i chciałby tak samo trafić teraz ;)

No nic, pomyślimy jak już wyjdzie beta BF3 , bo nie można się tak do końca sugerować tym co piszą ruskie.

Odnośnik do komentarza
OCZ Modxstream Pro 600W Modular

 

WD Caviar GP WD10EARS (1TB, 64MB, SATA/300)

 

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX

 

ASRock P67 PRO3

 

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMS3

 

Sapphire Radeon HD 6950 (11188-05-50G) 2GB DDR5 PCI-E FBOX

 

 

do wymiany - dysk jest z serii green a kości mimo, że dobre to całkowicie zbędne - wesprzyj polską myśl i kup GoodRAM za 170pln

Odnośnik do komentarza

No niech wspiera polska mysl i niech pozniej reklamuje - ja wymienilem juz 3 komplety goodramoow a w sklepie sie ze mnie juz smieja, ze takie kupuje do firmy i wymieniaja mi od reki bez pytania. Wzialbym ADaty w tej samej cenie i bylbym szczesliwszym.

 

 

Procek AMD spalil sie sam z siebie na 2 roznych konfiguracjach. Pierwsza zlozona z zestawu purepc opartego na AMD - typowo dla biura dla mojej pracownicy, nie krecony. Po 2 miesiacach umarl. A po drodze reklamowalem i sprawdzalem mobo, ramy, zasilacz a okazalo sie, ze procek. Nowy procek powedrowal do nowego, lepszego zestawu, wzialem nawet z domu swojego Corsaira HX520 aby wykluczyc zasilke, niestety, procesor umarl sam z siebie po miesiacu.

 

Nigdy nie bylem zwolennikiem Intela i dalej nie lubie tej firmy ale gdy skladalem kompa to na topie byl Dual Core 2160 i taki kupilem. Potem E8000 i teraz Corei7 i chocbym chcial to nie moge zlego slowa powiedziec bo katuje sprzet a on dalej sobie dziala. Doplacilbym do Intela i bylby swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

Wychodzi na to, że miałeś pecha. Miałem i nadal mam do czynienia z wieloma podułami od Wilka i to są naprawdę dobre kości. Korzystałem z wielu - klasyczne do normalnych desktopów, pro do mocnego kręcenia i wszystko chodzi jak należy. Dodatkowo pro kręciły się lepiej niż geil, patriot czy ocz a były przy tym tańsze.

Nie chcę gdybać ale wiem jak wyglądają komputery biurowe i jak się z nimi obchodzą pracownicy. Mobo kupione po kosztach, zasilacz kogucik i pracownica uważająca, że można zaoszczędzić trochę czasu wyłączając komputer przez listwę potrafią uszkodzić każdy sprzęt.

 

Obecnie mam Athlona w HTPC i wszystko chodzi jak złoto. Jak na HTPC przystało obudowa to kiszka a do tego chcąc zrobić cichy zestaw środek jest obłozony bitumem i pozbyłem się wentyla na cpu. Temperatury są wysokie (jak na AMD przystało) ale wszystko działa bezproblemowo już drugi rok.

Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

Wychodzi na to, że miałeś pecha. Miałem i nadal mam do czynienia z wieloma podułami od Wilka i to są naprawdę dobre kości. Korzystałem z wielu - klasyczne do normalnych desktopów, pro do mocnego kręcenia i wszystko chodzi jak należy. Dodatkowo pro kręciły się lepiej niż geil, patriot czy ocz a były przy tym tańsze.

Nie chcę gdybać ale wiem jak wyglądają komputery biurowe i jak się z nimi obchodzą pracownicy. Mobo kupione po kosztach, zasilacz kogucik i pracownica uważająca, że można zaoszczędzić trochę czasu wyłączając komputer przez listwę potrafią uszkodzić każdy sprzęt.

 

Obecnie mam Athlona w HTPC i wszystko chodzi jak złoto. Jak na HTPC przystało obudowa to kiszka a do tego chcąc zrobić cichy zestaw środek jest obłozony bitumem i pozbyłem się wentyla na cpu. Temperatury są wysokie (jak na AMD przystało) ale wszystko działa bezproblemowo już drugi rok.

 

Nie wiem jak wiesz, ale ja komputery sam kupuje i sam je składam w biurze. Goodramy PRO owszem były dobre ale te podstawowe modele to jakaś kicha i loteria. I to nie pierwszy sklep, który się ze mnie smieje.

 

Nie wiem, może to kolejne fatum, ale o ile moja przesiadka z AMD na Intela była bezbolesna i przyjemna, o tyle teraz w drugą stronę zaczynają się schody. Owszem, nie kupie dziewczynie Corei5 z GTXem260 do Office'a, ale nie żałuję pieniedzy na podzespoły i kupiłem te niby sprawdzone i polecane i jak narazie kasza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam pytanie od ziomeczka:

Mam kolejne pytanie, a mianowicie moj sprzet to :

Intel Core 2 Quad Q6600

Płyta główna GIGABYTE N660SLI

Ram 3x2gb/800mhz KINGSTONE

Zasilacz TRACER 500W 605B

Dysk SEAGATE 500GB

 

Sprawa jest taka ze mam GALAXY 8600GT/1024MB ale mam go dosc wiatraczek chodzi glosniej niz mikser podczas wypiekow mojej mamy ;| chcialbym nowa karte graficzna a nie wiem jaka by sie nadawala pod konfiguracje podana powyzej, prosze o pomoc moj budzet to MAX 200-300zl.

 

polecacie coś do tej konfiguracji? wymianę tracera już mu napisałem żeby poczynił więc teraz tylko o grafę się rozchodzi ;]

 

Sprawa jest taka ze mam GALAXY 8600GT/1024MB ale mam go dosc wiatraczek chodzi glosniej niz mikser podczas wypiekow mojej mamy ;| chcialbym nowa karte graficzna a nie wiem jaka by sie nadawala pod konfiguracje podana powyzej, prosze o pomoc moj budzet to MAX 200-300zl.

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza

Mam w tej chwili Athlona X2 5000+, GF 8600gt+ 256mb sonic od palita, 2GB DDR2, zasilacz modecom 400W (może być 450W, nie pamiętam dobrze) - chcę zmienić kartę graficzną (bo wiem, że ten palit już długo nie pociągnie), no i pewnie dorzucę RAM.

Co byście polecali w kwestii grafiki w cenie max 250zł?

Szukałem GF 240gt, ale znalazłem jedynie jakieś okrojone 430 (co, o ile mi wiadomo nie różni się wiele od tej mojej karty, pomijając więcej pamięci), ewentualnie jakiś Radeon, chociaż nie chciałbym mieć później problemów w grach. Generalnie chodzi mi o to, żeby mi Wiesiek 2 ruszył, filmy w fullHD śmigały, no i ewentualnie jakiś Dirt3, czy coś. W tej chwili Starcraft 2 chodzi mi spoko, nie na najniższych, Dirt2 też sobie radzi, nie ma tragedii, ale pora na lekkie ulepszenie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, jak teraz jest, dawno na PC nie grałem, ale pamiętam, ze kiedyś Radeon miał na pewno problemy w Oblivionie (przy przezroczystości framerate spadał do niemal zera), no i w GTAIV. Poza tym większość gier teraz ma obsługę PhysX, czy innych cudów, a w Radeonie tego nie uzyskam. Z tego, co się zorientowałem, to za około 190zł mogę mieć GF 240GT 1GB DDR3 - jakiś palit, albo leadtek, ale jest..

Odnośnik do komentarza

No popatrz popatrz, a ja na moim radeonie problemów z GTA IV nie miałem. W Oblivionie też nie. Tak samo na GFie. Dziwy nad dziwami. O PhysX jest mega ficzerem! Odpalasz go i komp zamienia się w stację roboczą z NASA, a gry zyskują taki realizm że srasz winogronami z wrażenia.

 

 

Jak jesteś takim nVidiowym fanbojem to nie kupuj piwa do końca tygodnia i będzie Cię stać na używane GTX260 [nie wiem czy zasilator da radę] ;)

Ewentualnie za mniej niż 250 masz Radka HD HD 4850 [zasilator-patrz wyżej]

Odnośnik do komentarza

PhysX jest mega ficzerem, bo widziałem Mirror's Edge z włączonym i z wyłączonym PhysX i różnica jest według mnie ogromna. A dlaczego miałbym z tego rezygnować, skoro karty w podobnym przedziale cenowym prezentują podobne możliwości? Wiadomo, że większość gier jest robiona pod nVidię, za to im płacą, stąd po prostu lepiej chyba to wybrać. Gdybym nie chciał grać na kompie, to bym sobie brał Radka. Pytam zresztą tylko o dobre karty w takim przedziale cenowym, żebym mógł sobie swobodnie od czasu do czasu coś odpalić, bo leży u mnie kilka gier, takich jak Wiedźmin2, które proszą się o sprzęt potrafiący je uciągnąć (low-med mi wystarczy, nie muszę srać cegłami na widok ultra ostrych tekstur, czy hade rozdziałki) chociaż i tak do poważnego grania to mam konsolę, a na PC pykam raczej w gierki z Humble Bundle.

Odnośnik do komentarza

ad.1) PhysX jest bardzo fajną sprawą, ale mówienie, że jest super duper mega to ciutkę przesada imho. Grałem w gry bez niego i miałem tyle samo przyjemności co grania z nim. Przyjemny smaczek ale jakiś game breaking feature to to nie jednak jednak.

 

ad. 2) też miałem Radka i nigdy nie miałem z nim żadnych problemów w grach.

 

ad. 3) teksty typu "...chociaż i tak do poważnego grania to mam konsolę..." to świadome wsadzanie (pipi)a w mrowisko by wywołać wojnę na tle PC vs konsole, której mam serdecznie po dziurki w nosie, bo obie strony tej barykady są równie po(pipi)ane..

 

 

 

 

PS: czemu kupować gry na premierę (tak wnioskuję), skoro wiemy, że na naszym obecnym sprzęcie nie pójdzie? Jakkolwiek chciałbym to zrozumieć... to nie potrafię. Nie lepiej poczekać aż sprzęt się polepszy, a cena gry być może spadnie?

Odnośnik do komentarza

"Mega ficzer" to właśnie "bardzo fajna sprawa". Zawsze lepiej go mieć, niż nie mieć.

 

Co do tekstów - wierzę, że ludzie są na tyle dojrzali, że nie będą z tego powodu urządzać wojen. Piszę tylko o tym, że we wszelkie hiciory i tak grywam na konsoli, a PC jest tylko alternatywą, dodatkiem, w kwestii grania, bo służy mi raczej do neta i filmów, ale jednak warto go trochę postawić na nogi, żeby móc na nim czasem coś odpalić. Teraz lepiej wygląda?

 

Co do gier - kiedyś kupowałem premierówki, bo wiedziałem, że to uciągnie, a teraz wyobraź sobie, że wiele gier u mnie pojawia się z różnych powodów, typu prezenty, wygrane itp. A te pecetówki, które aktualnie kupuję, to jakieś groszowe sprawy, typu przewijający się Wiedźmin 2, za którego edycję specjalną dałem 30zł. W takiej cenie może sobie stać i czekać na kompa.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

Witam, mam pytanie. Chciałbym złożyć PC. ma nie służyć "jako tako" do gierek, ma być multimedialny, chciałbym na nim odbierać blu ray 3d. telewizor odpowiedni mam, pytanie: potrzebny będzie Tylko napęd blu ray w kompie czy trzeba władować coś w karte graficzną by miec 3d na tv? (docelowo komp bedzie cały czas pod tv podpięty) anyone?

edit:

chce zastąpić po prostu ps3 z roli odtwarzacza bluray/bluray 3d

Edytowane przez Orzeszek87
Odnośnik do komentarza

"Mega ficzer" to właśnie "bardzo fajna sprawa". Zawsze lepiej go mieć, niż nie mieć.

Mega feature to ja bym nazwał destrukcję w ostatnich odsłonach Battlefielda, a nie fruwające kartki na podłodze czy bujające się majtki na sznurku ;)

 

 

Dwa, lista gier obecnie z tego korzystająca nie jest tez jakoś specjalnie powalająca. Po wyselekcjonowaniu dobrych gier zostanie ich jeszcze mniej :)

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza

Fiziks byłoby naprawdę kul gdyby było standardem w DX, wtedy pewnie więcej gier by z tego korzystało. No ale nie jest, a gry które to wykorzystują, robią to na zasadzie:

-tu (pipi)niemy dwie latające gazety

-a tu wrzucimy kilka kartonów.

 

Łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaał

 

To tak jakby się jarać że EYEfinity to mega ficzer u AMD. Bo można se 6 monitorów i w ogóle MEGA... a później się okazuje że i tak nikt z tego nie korzysta ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...