Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie się zdecydowałem, będę wymieniał kartę graficzną na coś innego. Kiedyś Stona radził mi abym nie kupował karty na ddr2, tylko mam teraz problem ze znalezieniem odpowiedniej karty ddr3 na agp. Czyli wychodzi na to że chciał czy nie chciał muszę brać kartę na ddr2? Na kartę mam około 200 zł.

Edytowane przez matiz23
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam zamiar zakupić zestaw do 4-ech i pół tysiąca złotych.

Kolega który zna się na sprzęcie złożył mi dobry zestaw(zapamiętałem),że ma być zasilacz z Corsair;a, karta nvidia 9600GTX, procesor core duo.

Jednak mam pytanie: Nie lepiej zaczekać z zakupem do zimy(styczeń)? Czy komputery w tym okresie bardzo tanieją czy bardziej na początku lata? Czy w styczniu karty które teraz są przełomowe staną się normalką, czy dopiero po wejściu następnej generacji? Czekać czy nie? No dodatkowo w zimę więcej nauki więc sam nie wiem. Doradźcie, komp nie ejst mi jakoś speeeecjalnie potrzebny. ale przydałby się do GTA IV czy nowego NFS. Może kupić kompa dopiero w listopadzie? Czy wtedy też ceny będą mniej więcej takie same? Nie chcę zaoszczędzić na zestawie 100zł-chodzi mi o poważniejsze obniżki?

Odnośnik do komentarza

Jeszcze raz, możecie napisać mi jakiego kompa mam kupić(sam komp), do 3500zł(monitor i głośniki sam sobie już wybrałem- głośniki 5.1 i monitor 22"). Jednak jestem tak tepy, że prosiłbym, by pisać to tak:

Karta graficza: xxxx

Procesor: xxxx

itd.

z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez ppatroll
Odnośnik do komentarza
Jeszcze raz, możecie napisać mi jakiego kompa mam kupić(sam komp), do 3500zł(monitor i głośniki sam sobie już wybrałem- głośniki 5.1 i monitor 22"). Jednak jestem tak tepy, że prosiłbym, by pisać to tak:

Karta graficza: xxxx

Procesor: xxxx

itd.

z góry dzięki za pomoc.

 

 

No to tak:

Procesor najlepiej szybki, Core 2 Duo itp.

Karta Graficzna najlepiej jakaś dobra, bo teraz gry są wymagające,

Pamięć RAM?.... a kup tak za 200zł to powinno starczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Jeszcze raz, możecie napisać mi jakiego kompa mam kupić(sam komp), do 3500zł(monitor i głośniki sam sobie już wybrałem- głośniki 5.1 i monitor 22"). Jednak jestem tak tepy, że prosiłbym, by pisać to tak:

Karta graficza: xxxx

Procesor: xxxx

itd.

z góry dzięki za pomoc.

 

 

No to tak:

Procesor najlepiej szybki, Core 2 Duo itp.

Karta Graficzna najlepiej jakaś dobra, bo teraz gry są wymagające,

Pamięć RAM?.... a kup tak za 200zł to powinno starczyć.

 

 

..Nie ma to jak pomoc...

idąc za postem Greah'a

 

 

 

Procesor : e8400 + karakorum/mugen[to jest chłodzenie]

Zasilacz : corsair 620 (750 przy CF)

Karta graficzna : 2x Radeon 4870 [ale możesz wziąć też 1 i będzie ok

Pamięć : a-data 2x2 (ocz reaper 2x2 jeśli będzie zabawa w ostrzejszy oc)

Płyta główna : Asus p5e x38

 

Ja od siebie dodam dysk : WD 6400AAKS [sam na taki poluję]

 

hdd, palnik i buda wedle uznania

Odnośnik do komentarza

Cześć.

 

Mam do Was pewne zapytanie. Mianowicie mam już dość stary PC, wymieniałem w nim podzespoły tylko wtedy jak coś się zepsuło. Obecnie moja konfiguracja wygląda następująco:

 

Płyta główna: MSI PM8M2-V (MS-7071) [AGP]

Procesor: Pentium 4 3.0 Ghz [socket 775]

Karta graficzna: Radeon X800GTO 256MB 256BIT

Ram: 2x256MB DDR

Zasilacz: Chieftec GPS-400AA-101Av

 

Teraz moje pytanie brzmi, czy warto wymienić płytę główną na PCI + kartę graficzną na PCI + ram ddr2, a zostawić ten procesor? Czy musiałbym jednak wymienić wszystko? Ile kosztowałby mnie zestaw do pogrania w nowsze/najnowsze gry vide Wiedźmin na high itp. :) Czy jest szansa na to, że zmieściłbym się w 800zł w zakupie nowszych części (mogą być używane) jeżeli chodzi o płytę główną, procek, ram, grafika ?

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza

w 800zl raczej ciezko sie zmiescic jesli chcesz pograc na High detalach w najnowsze produkcje.Rozumiem ze ma to byc bez monitora.

Najlepiej zmienic wszystko,razem z prockiem...mowiles ze musisz zmiescic sie w 800zl,a nie ma mozliwosc 800zl + sprzedaz starego kompa?wtedy moglbys juz zlozyc cos solidnego.

Nie jestem pewien ale wydaje mi sie tez ze przy modernizacji bedzie konieczna wymiana zasilacza na mocniejszy.

Odnośnik do komentarza

Mam prosbe.Nie siedze w temacie ogolnie za bardzo a potrzebuje kupic kompa dla matuli.Wiadomo nie bedzie on do gier a co najwyzej do worda , multimediow i innych tego typu (pipi)ek.Powiedzmy ze chce wydac max 1500 zl z monitorem.Czy da rade i jak taki zestaw powinien wygladac(linki mile widziane).Moglbym isc do sklepu ale tam mnie beda chcieli wyruchac bez mydla jak znam zycie.Wolalbym byc przygotowany.A i pamieci ram zeby bylo tam 2gb reszta juz wg Was.No i jednak prosze o nie dawanie propozycji naprawde sitowych.

Dzieks za pomoc.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza
Mam prosbe.Nie siedze w temacie ogolnie za bardzo a potrzebuje kupic kompa dla matuli.Wiadomo nie bedzie on do gier a co najwyzej do worda , multimediow i innych tego typu (pipi)ek.Powiedzmy ze chce wydac max 1500 zl z monitorem.Czy da rade i jak taki zestaw powinien wygladac(linki mile widziane).Moglbym isc do sklepu ale tam mnie beda chcieli wyruchac bez mydla jak znam zycie.Wolalbym byc przygotowany.A i pamieci ram zeby bylo tam 2gb reszta juz wg Was.No i jednak prosze o nie dawanie propozycji naprawde sitowych.

Dzieks za pomoc.

 

 

PClab

 

650 zł:

 

Sempron LE-1150 - 79 zł

A690GM2MA-8KRS2H - 130 zł

GoodRAM 1GB CL5 - 55 zł

Modecom MC-350W - 90 zł

Pioneer DVR-215 - 85 zł

Samsung 160GB 7200rpm 8mb Cache - 115 zł

Tacens Prior - 99 zł

 

Razem: 653 zł

 

Uwagi: Zestaw typowo do biura, filmów i internetu. Zintegrowana grafika. Koszty obcięte jak tylko się da. Mimo to włożyłem najtańszy pewny zasilacz, bo wrzucanie jakiegoś Tracera 400W za 50 zł, to samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
A zamiast radeonu można tam wpakować Nvide 9800GTX? Bo jest bardziej kompatybilna z grami.

Tzn? Znaczek nvidii podczas odpalania gry i ich "meant to be played" dają na starcie +20fps? 4870 jest szybszy od 9800GTX+ a przy tym tańszy nawet o 300pln. Do tych 300pln dokładasz 200pln i masz CF, które daje potężnego kopa i moc równą SLi za 2k

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar kupić "nowsze części" do mojego kompa ale mam problem. Komputer jest dosyć stary, procesor Celeron 1.8Ghz, 256mb SDRAM, Geforce 2 MX 400 64mb. Płyta główna to VIA P4X266E. Chciałbym zmienić ram i kartę graficzną na jakąś nowszą pod AGP. Problem w tym, że nie wiem co będzie działać na tej płycie głównej. Myślę o Gigabyte Geforce 6200 256mb pod APG i 1GB ram 100mhz.

Dzisiaj chciałbym coś zamówić więc proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...