Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

9600 GT mozna spokojnie dostac za okolo 300-340zl i uwazam to za bardzo dobra karte.Ewentualnie jak kolega wyzej wspomnial moze byc 8800 GS,aczkolwiek do konca nie jestem pewien co na to zasilacz,jakiej marki jest ten 300W?

I mala rada,nie patrz na allegro bo niekiedy sklepy wysylkowe maja nizsze ceny niz serwisy aukcyjne,obczaj np sklep apollo,maja przyzwoite ceny na niektore produkty.

Odnośnik do komentarza

W tej chwili mam:

 

Procek: Barton 2500+

Płyta: Abit NF7

Ram: 512 MB DDR

Karta: Radeon 9800 Pro

Dysk: 80GB

 

Da się coś z tym zabytkiem zrobić żeby komfortowo oglądać filmy w jakiejś sensownej rozdzielczości(min. 720p), czy zostaje już tylko wymiana całości na coś świeższego ? Jeśli tak, co byście polecili? Komp ma służyć do netu, słuchania muzy i właśnie oglądania filmów, granie na PC mnie nie interesuje, więc jakiś potwór to też nie musi być :wink1:

Odnośnik do komentarza

Nie lepiej samemu złożyć.. Ta aukcja na zbyt poważną nie wygląda..

 

 

MOC 8,8 GHz !!!!!!!

 

2 x 1GB DDR2 Dual Channel [jaki??]

 

Każda gra NA NAJWYŻSZYCH DETALACH BEDZIE CHODZIC PŁYNNIE!!!! [aha]

 

400W ATX

 

Mocny i cichy zasilacz [tracer?]

Odnośnik do komentarza

Cześć.Chciałbym wymienić w moim 8 letnim kompie płytę główną i procek.Obecnie posiadam ASROCK K7VT4A PRO (nie mam w niej dostępu do biosu ponieważ port ps2 zawiesza komputer) i procek Duron 750.Jeśli to możliwe chciałbym zmieścić sie w kwocie 150 zł.Aha płyta musi być pod ram DDR (cała szafka mi takowych zalega)

Odnośnik do komentarza
Nie lepiej samemu złożyć.. Ta aukcja na zbyt poważną nie wygląda..

 

 

MOC 8,8 GHz !!!!!!!

 

2 x 1GB DDR2 Dual Channel [jaki??]

 

Każda gra NA NAJWYŻSZYCH DETALACH BEDZIE CHODZIC PŁYNNIE!!!! [aha]

 

400W ATX

 

Mocny i cichy zasilacz [tracer?]

 

 

Jesli brac pod uwage jego krotka pilke to z tym amd i 88gt pogra sobie w cod4, nie ma co sie dalej zaglebiac. Niech juz sie sam martwi.

Odnośnik do komentarza

Co myślicie o tej płycie http://allegro.pl/item386590814_gigabyte_g...nio_od_ss_.html ? Co to są te różne wystające rzeczy pod slotem PCI tym niżej? Chodzi mi o te żółte, czarne w rogu i te druciki wystające. Potrzebowałbym w tym miejscu jak najbardziej poskracać wszystkie wystające rzeczy i nie wiem czy można by było, jak nie, to inaczej bym kombinował :P.

 

Chciałbym jakoś upchnąć ja do obudowy od Della GX280, stąd te pytania. Po modyfikacjach zasilacza i obudowy myślę, ze bym dał radę ja tam upchnąć. Nie wiem tylko co to są te różne rzeczy po dolnym slotem PCI

 

Moze macie jednak jakieś propozycje innych tego typu płyt głównych pod C2D?

Edytowane przez Metal
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam! Z racji tego że chyba (oby) pójdę do pracy na wakacje zastanawiam się na sprzedażą podzespołów i wymienieniem ich na nowe: karta graficzna - Radeon 9600 Saphire 128/128, procek - AMD Sempron 3000 na 754, płyta główna Gigabyte GA K8NS uszkodzona działa tylko jeden slot na ram, 1 GB ramu firmy S3+, dysk twardy Samsung 80 GB i zasilacz modecom 350. Jutro idę do pobliskiego sklepu dowiedzieć się ile za to wezmę ale boję się że zaniżą cenę, ile to jest warte ze 250 zł? Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA??? ZOBACZ TU.

 

Tak chce, więc zajrzałem i... Sprawa wygląda tak, chce mojego starożytnego athlona 2000+ wraz z asusem a7v600-x i kartą grafiki gf 7300gt galaxy zalman edition zamienić na coś za... 400 zł, z tym, że bez grafy i tu pojawia się moje pierwsze pytanie, czy:

 

płyta ze zintegrowaną grafiką po włożeniu normalnej grafy jest w jakiś sposób gorsza, chodzi mi w takim sensie, czy jest ZNACZNIE gorsza od jej odpowiednika na normalnym chipsecie.

 

Przykład:

 

Gigabyte 73PVM-S2H

 

vs.

 

Asus P5KPL-C

 

po włożeniu innej karty Asus będzie lepszy od Gigabyte'a? Jeżeli tak to mniej więcej ile w skali procentowej?

 

 

Teraz pokaże wam zestawik który sobie upatrzyłem, jest bez grafiki i dlatego szukam alternatywy z integrą abym dopóki w skupach jagód nieprzebranych nie skupują mógł sobie po necie przynajmniej pogmerać.

 

Asus P5KPL-C

 

lub

 

Gigabyte 73PVM-S2H

(7100 integra ^^)

 

+

 

Intel Pentium Dual Core E2180 /2.0GHz, 1MB, 800MHz, BOX/

 

+

 

Kingston 1GB PC800 CL5

 

Czy taki komputerek ze zintegrowaną grafiką będzie wydajnieszy od tego co mam teraz? W sensie wąskie gardło athlona + niezbyt szerokie łono 7300GT (choć jest on @ gpu610/ramy1700 overclocknięty), czy jednak konieczne ku temu będzie posiadanie jakiejś "normalnej" karty?

 

Co do ramów - zmienie je kiedyś, ale teraz zależy mi na taniości :)

 

ps. Koniecznie musi być z esc.pl bo 20 zł za wysyłke, na allegro bym sobie kupił co lepszego, ale... wysyłka za 3 rzeczy wyniesie mnie około 60 zł (jak przelewy to za przelew 2.50 zł jeden gdzieś tak, c'nie). Ma być jak najtaniej no :)

Odnośnik do komentarza

Płyty ze zintegorwaną grafą są po pierwsze droższe, po drugie "gorsze" . Pod względem wydajności w aplikacjach sprzęt będzie lepszy. W grach nie bardzo, bo żadna integra nie jest lepsza od 7300. Później coś dopiszę, teraz mi się nie chce, bo w pracy siedzę ;)

 

Płyty ze zintegorwaną grafą są po pierwsze droższe, po drugie "gorsze" . Pod względem wydajności w aplikacjach sprzęt będzie lepszy. W grach nie bardzo, bo żadna integra nie jest lepsza od 7300. Później coś dopiszę, teraz mi się nie chce, bo w pracy siedzę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...