Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ogrywam od premiery i szczerze mówiąc jestem ZACHWYCONY, serio. Nie, nie wcisnął mi się CapsLock ;) Jeśli napiszę że "jaram się, gierka pozamiatała, jest super" to będzie to mało precyzyjne i nie do końca trafne jeśli chodzi o moje odczucia. Z tym że od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym wyjadaczem jeśli o wyścigi chodzi. I tak np. Forza Horizon 4 zmęczyła mnie okrutnie już po kilku godzinach, a tutaj dosłownie nie mogę się oderwać. Taaak, ja wiem, że to dwie kompletnie różne gry... i o to chodzi właśnie, bo to co oferuje GRID odpowiada mi zdecydowanie bardziej. Od modelu jazdy, aż po otoczkę. 

 

Gram na XOX i oprawa jest solidna. 60fps nie do zdarcia, świetne modele aut, warunki pogodowe, zniszczenia także bardzo fajnie wykonane. Jeśli podobał Ci się pierwszy GRID (wieki temu) to nawet się nie zastanawiaj. Kariera jest sztampowa do bólu (od wyścigu do wyścigu, bez żadnych nowości czy udziwnień, ale w moim odczuciu to akurat na plus). Spędzisz w niej bite naście (a może nawet i dziesiąt) godzin, to pewne. Za każdy wyścig gra czymś nas wynagradza, levelujemy, zgarniamy walutę, kupujemy auta - standard absolutny, który mi akurat naprawdę odpowiada. Bez konieczności grzebania w silnikach, wyścigów z samolotem, kupowania domów itp. Taki rasowy racer - Ty, Twoja bryka, 15 rywali na torze i świetnie oddane uczucie prędkości (ojjjj taaaak). Starcia są cholernie zacięte, od razu rzuciło mi się to w oczy, a system Nemesis to w sumie taki smaczek, ale dodaj grze uroku. Fajnie jest zepchnąć rywala z toru, a chwilę później czuć jego oddech na plecach obserwując jednocześnie we wstecznym jak dogania nas na pełnym gazie migając światłami. Sick!

 

Czy nowy GRID jest spoko? Nawet bardzo. Wystarczy jeśli napiszę, że obok F1 2019 i Wipeout Omega Collecion to zdecydowanie mój ulubiony racer na tej generacji.

 

Aha, gram na Logitech G29 i wrażenia są niesamowite (dali masę opcji dot. kalibracji sprzętu, można wszystko ustawić idealnie pod siebie). Natomiast w kwestii sterowania na padzie nie wypowiem się wcale (nie testowałem nawet). Jeśli tylko masz kierownicę i lubisz tego typu giereczki... nie będziesz zawiedziony, to pewne :)

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

To już lepiej zobacz sobie jakieś materiały wideo z gierki, pełno tego na YT. No bo co tu można napisać niby? Jak dla mnie są odpowiednio zróżnicowane. Tory, lokacje miejskie, trochę leśnych terenów, w jednej lokacji śmigamy nawet przez jakiś most. Nie widziałem jeszcze wszystkiego tak naprawdę, więc ciężko mi tu jakoś zabłysnąć.

 

Zresztą po tym co napisałem wcześniej Ty nadal masz wątpliwości i chcesz nie roztrząsać nad jakimiś duperelami? ;) Szkoda zdrowia, lepiej śmigają do sklepu, kup GRIDa i po prostu sam się przekonaj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dwa szybkie pytania. 

Czy spolszczenie do gry tworzył jakiś student na praktykach? Co to kurde jest? Brak niektórych liter w wyrazach, czy brak znaków diakrytycznych, to jakieś jaja chyba.

 

Co z tymi sezonami z edycji Ultimate? One już się dodały do kariery? Pojawią się po skończeniu kariery? A może to po prostu w jakimś DLC ma dojść?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dopiero w tym tygodniu usiadłem na dłużej do gierki i jaki to jest kozak :banderas: mam chociażby świeże porównanie z GRID 2 z 2013 i jest o wiele lepiej. Co prawda nie ma eventow driftowych, bo gra bardziej chyba przypomina GRID Autosport niż poprzednie GRIDy. Grafika zacna, 4K i 60 fps i każdy tor ma noc i deszcz (niech się Turn 10 uczy :xboxssie:), model jazdy fajny i całkiem wymagający, dobór aut świetny, no dla fanów Forzy czy Drivecluba/PGR polecam serdecznie.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.05.2021 o 01:55, MaZZeo napisał:

Dopiero w tym tygodniu usiadłem na dłużej do gierki i jaki to jest kozak :banderas: mam chociażby świeże porównanie z GRID 2 z 2013 i jest o wiele lepiej. Co prawda nie ma eventow driftowych, bo gra bardziej chyba przypomina GRID Autosport niż poprzednie GRIDy. Grafika zacna, 4K i 60 fps i każdy tor ma noc i deszcz (niech się Turn 10 uczy :xboxssie:), model jazdy fajny i całkiem wymagający, dobór aut świetny, no dla fanów Forzy czy Drivecluba/PGR polecam serdecznie.

 

miałem bardzo podobne wrażenia na początku, jednak z czasem u mnie wkradła się nuda z powodu małej różnorodności z powodu małej ilości torów. Nie mniej gra naprawdę jest naprawdę fajna, model jazdy jest świetny, ale trzeba ją sobie dawkować.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Do pewnego momentu jest świetnie, dopóki nie zorientujesz się, że ta gra nie ma nic do zaoferowania poza samymi wyścigami i nic więcej. W dodatku nie ma tutaj żadnego poczucia progresu, jakiegoś rozwoju czegokolwiek. Po prostu klepiesz wyścig za wyścigiem i tyle...
Jednak model jazdy mocno przypomina PGR czy Drivecluba, także za to ta gra ma u mnie dużego plusa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Patricko napisał:

Jednak model jazdy mocno przypomina PGR czy Drivecluba, także za to ta gra ma u mnie dużego plusa.

A dla mnie model jazdy jest mocno średni żeby nie napisać słaby. No chyba że coś w opcjach trzeba zmienić. Ogólnie to wypadam z każdego zakrętu, jakoś te bryki słabo skręcają i średnio czuć prędkość. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

A za przeproszeniem, na chuj więcej w grze wyścigowej?

Biorąc pod uwagę, że poprzednie części miały znacznie większy content, a ta została niemiłosiernie ogołocona, to gra przeszła bez echa, a wymagania były znacznie większe. Contentu nie dowieźli i tyle. Nawet driftu nie dali, także tego... Fundament był bardzo dobry, ale nic z tym nie zrobili więcej. Po kilku wyścigach po prostu ziewasz bo widziałeś już wszystko. 

 

Za niedługo mają powiedzieć więcej o GRID Legends, zobaczymy czy wyciągnęli wnioski.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.12.2021 o 15:26, Szymek napisał:

A dla mnie model jazdy jest mocno średni żeby nie napisać słaby. No chyba że coś w opcjach trzeba zmienić. Ogólnie to wypadam z każdego zakrętu, jakoś te bryki słabo skręcają i średnio czuć prędkość. 

 

Miałem podobnie, takie wrażenie jakby randomowo blokowały się tylne koła, bo nagle bez powodu potrafiło samochód obrócić. Wolniejsze samochody drogowe, czy GT3 nieco lepiej, ale bolidy, czy hypercary były strasznie nerwowe.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...