Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, messer88 napisał:

No ale przecież może zrobić Dark Urge tak jak chce rasę klasy itp. A wychodzi na to że zyskuje dodatkową historię z takim wyborem. Ja nie żałuje po paru scenkach :)

Jasne, bardziej mi chodziło o to, że z Dark Urge można sobie trochę nabruździć w przygodzie (łatwiej pewnie złe rzeczy zrobić :D), ale w sumie jak ktoś chce zły charakter to warto od razu. 

Ja jestem z DU w połowie 1 aktu i już kilka nadzwyczajnych rzeczy zrobiłem xD. 

Z czym się zgodzę DU idealnie pasuje do lore gry - takie dziecko Bhalla. 

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, easye said:

W grze jest tyle ciekawych postaci, że ja grając Galem miałem ogromny problem kim ostatecznie biegać w drużynie. Najchętniej brałbym na wyprawę wszystkich, a nie wybrana 4ke, dlatego ja polecam postać Origin.

No to prawda. Plus jest taki, ze w przeciwienstwie do Divinity 2 masz caly czas wszystkich. Tam wybrales ekipe na poczatku i dosc szybko reszte trafiles bezpowrotnie. Tutaj mozesz robic ich questy nawet jak sa w obozie.

 

na drugie przejscie wezme tych co teraz olalem, ale pewnie zrobie im respec bo malo zbalansowana druzyna bedzie.

 

ja wciaz w trzecim akcie, IMO to prawie polowa gry, jest gigantyczny i zdecydowanie najlepszy.

Odnośnik do komentarza

Durge imo to nie jest wybor TYLKO dla zlych postaci. Zauwazylem ze wiekszosc ludzi uwaza, iz trzeba isc do przodu i zabijac wszystko na lewo i prawo. Kiedy tak na prawde tylko jedna smierc jest nieunikniona (NPC). Wg mnie o wiele lepiej sie to sprawuje jako swego rodzaju droga do odkupienia. Przeciwstawienie sie swojemu kreatorowi. Jasne ze mozna grac pure evil, ale do tego nie trzeba durge.

Just sayin.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, lubię sobie grzebać i porządkować w ekwipunku i na konsoli jest to naprawdę, delikatnie mówiąc, słabo zrealizowane. Przenoszenie przedmiotów czy rozbijanie ilości - taki ogólnie nieprzejrzysty miszmasz :/ Przy okazji zdarza wam się na PS5 dziwny bug, że zamiast mapy otwiera się dziennik?

 

Dopiero w Podmroku odkryłem jak przegięty w eksploracji jest Misty step :banderas:

PS często stosujecie długi odpoczynek? Na razie miałem jeden i coś tam fabularnie się działo - ciekaw jestem, czy straciłem bezpowrotnie  jakąś zawartość...

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, stoodio napisał:

Przy okazji zdarza wam się na PS5 dziwny bug, że zamiast mapy otwiera się dziennik?

 

Miałem tak ostatnio dwa razy, co ciekawe po ostatnim update tylko? Na szczęście można mapkę z kołka otworzyć też. 

 

Ja często odpoczywam, jak tylko się wystrzelam z mocniejszych czarów i cudów do zera. 

 

a co do grania Dark Urge jeszcze, spoilery z aktu 1 dość wczesne 

Spoiler

zabicia w obozie tej rogatej Alfiry nie da się uniknąć rozumiem? 

 

ja tam gram grzecznie i staram się nie zabijać kogo nie trzeba :) żałuje tylko jeszcze tych 

Spoiler

krasnali przed wiedźmą bo skoro z żaby urok zdjęty to z nich pewnie tak samo, no nic następne przejścia się zobaczy 

 

Gram już z 45h i dopiero klasztor. Piękna jest ta gra. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ölschmitz napisał:

Ja robie dlugi odpoczynek dosc regularnie, tzn jak zuzyje najlepsze skille i dochodze do powaznej walki to wracam do obozu. Nie ma co walczyc z bossami i rzucac magic missile na pierwszym poziomie.

 

Ale problem polega właśnie na tym, że nie mam potrzeby odpoczywać - robiąc użytek z zebranych mikstur i zwojów po prostu idę przed siebie. Dzięki temu mag ma więcej slotów czarów a wojaki permanentne 21 siły ;)

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Bartolinsky napisał:

Długi odpoczynek to część mechaniki i fabuly, warto robić wtedy, kiedy postać mówi, że jest zmęczona. Przecież to nic nie kosztuje :) 

 

Wiem, że to nic nie kosztuje (ten prowiant leży dosłownie wszędzie), ale na ten moment bardziej mi się opłaca nie odpoczywać niż odpoczywać :sweat:

 

Jeszcze nie spotkałem się ze zmęczeniem. Jak to działa - są jakieś negatywne efekty jak w klasycznych częściach?

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, stoodio napisał:

 

Wiem, że to nic nie kosztuje (ten prowiant leży dosłownie wszędzie), ale na ten moment bardziej mi się opłaca nie odpoczywać niż odpoczywać :sweat:

 

Jeszcze nie spotkałem się ze zmęczeniem. Jak to działa - są jakieś negatywne efekty jak w klasycznych częściach?

Narratorka sugeruje. Oprócz tego też nie miałem oznak innych.

Edytowane przez Donatello1991
Odnośnik do komentarza

Dotarłem do kuźni i nie wiem, czy to kolejny bug czy czegoś nie kumam w mechanice:

Spoiler

Z górnego poziomu lotem dotarłem do guzika, który opuścił kuźnię. Poszedłem załatwić inne sprawy (szybka podróż) - znalazłem między innymi instrukcję obsługi maszynerii. Wróciwszy po jakimś czasie skapnąłem się, że schodek się urywa a kuźnia jest dalej nisko, to jedną postacią wykonałem Misty step i nie mogąc aktywować przycisku (nie działał), uruchomiłem palenisko - pojawił się golem i mnie zmiażdżył :sadkek:

Wczytałem zapis i przygotowałem Lae'zel do walki - pokonała go, tłukąc dwuręcznym młotem i ku mojemu zaskoczeniu wpadł :trophy_bronze:

 

Domyślałem się , że to kolejne starcie z patentem - no ale zmuszony do walki w pojedynkę postawiłem na siłowe rozwiązanie :claptrap:

Dobijam do 40h i kończę pierwszy akt - 7 poziomu raczej tutaj już nie dobiję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...