Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Luz, bardziej chodziło mi o to, że raczej spodziewałem się, że Ci zejdzie powyżej średniej, bo nie grales dużo w cRPG, a tutaj 24h i ponad pół gry xD. 

 

Srednia jest 95.5h na całość .

Gram na najłatwiejszym co już wspominałem i gra mi mocno siadła i jak wyczaiłem o co kaman to idę jak burza. No i ja zawsze szybko gry przechodzę. Nie w sensie że gnam na złamanie karku. Tylko jakoś już tak u mnie jest. Może mam zadatki na speedrunera.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Donatello1991 napisał:

Gram na najłatwiejszym co już wspominałem i gra mi mocno siadła i jak wyczaiłem o co kaman to idę jak burza. No i ja zawsze szybko gry przechodzę. Nie w sensie że gnam na złamanie karku. Tylko jakoś już tak u mnie jest. Może mam zadatki na speedrunera.

Aaa najłatwiejszy, to ma sens. Walka imo najdłużej jednak schodzi. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze jest to samo pierdolenie na tym forum. Ja mam 128 godzin i latam po nautiloidzie jeszcze. Duzo mi zostalo?

 

ja do 3 aktu wlazlem majac jakies 50h chyba, teraz mam 80 i wciaz kilka otwartych questow + w kilku miejscach jeszcze w ogole nie buszowalem. Pewnie na koniec bedzie ok 100. Kilka rzeczy wiem, ze ominalem (jedna duza), ale przynajmniej mam motywacje, zeby wlasciwie od razu zaczac nowa gre.

 

w ogole 3 akt wciaga dupa to co bylo wczesniej imo. starcia sa epickie, miasto swietne, kulminacje questow czlonkow druzyny, no gra roku zdecydowanie, chociaz FF16 mocno sie zaznaczyl w serduszku.

Odnośnik do komentarza

Ano - każdy gra inaczej.

 

Ja teraz wbiłem do 2 aktu (ponad 40h) i przede mną masa nowych postaci do zagadania i notatek/książek/opisów przedmiotów do przestudiowania - co jakiś czas jestem nagradzany jakimś smaczkiem z poprzednich odsłon (nie wspomnę o "daniu głównym" w postaci znajomej twarzy - to ci dopiero zaskoczenie) :lapka:

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, stoodio napisał:

Ano - każdy gra inaczej.

 

Ja teraz wbiłem do 2 aktu (ponad 40h) i przede mną masa nowych postaci do zagadania i notatek/książek/opisów przedmiotów do przestudiowania - co jakiś czas jestem nagradzany jakimś smaczkiem z poprzednich odsłon (nie wspomnę o "daniu głównym" w postaci znajomej twarzy - to co dopiero zaskoczenie) :lapka:

 

 

 

A no tak książki, to rzecz, która na premierę w 3 akcie była uwalona w wersji PL, niektóre byly puste. Na szczęście w trakcie wpadł szybko paczyk, ale na początku musiałem parę razy zmienić wersje jezykową gry na eng, żeby je poczytać. :)

 

Powiedziałbym, że to must have, szczegolnie jak ktoś grał w 1 i 2, szczegolnie w 3 akcie jest dużo odnośników.

 

Fakt opisy i same książki o lore są nieraz nieco krótsze niż w starych Baldursach, ale nie mam im tego za złe, wciąż to wysoki poziom. Tekstu do czytania w tej grze jest bardzo dużo:). 

 

 

Jakby jeszcze do tej gry walnęłi jakiegoś DLCka z Beregostem albo innym Naskel to byłaby naprawdę gra cRPG w wersji Ultimate:). 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Il Brutto napisał:

Takiego malego hubu brakuje w pierwszej czesci gry. Mogliby to zrobic zamiast tego obozu ktory jest beznadziejnym rozwiazaniem.

Tak, jakaś Gospoda Pod Pomocną Dłonią by się przydała :). Ale akt 1 i 2 to bardziej taka gra drogi, więc fabularnie ma to sens. 

 

Nie wykluczyli DLC, a nigdy nie robili (tylko wersje Definitive z poprawkami, ale bez dużego nowego contentu). Zobaczymy, to musiałby być jakiś post-game, albo rozbudowa aktu 3, więcej opcji nie widzę, bo to zburzyłoby pregresję.  

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, pawelgr5 napisał:

W wywiadzie wspominali ze oroblem bylby z wprowadzeniem lvl wyzszego niz 12 bo to obecnie i tak jest juz potezna sila. Ja bym chcial osobna przygode z lostacia budowana od zera.

W Solascie jakoś to zrobili do 16 lvl, ale nie wiem jak wyszło, bo nie gralem w ten dodatek. Zobaczymy. Standalone story na kilkanaście godzin wielkości jednego aktu byłby imo prostszy do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza

Koniec. Pod koniec 3aktu kapke juz przyspieszylem bo i walki nie stanowily wyzwania, exp nie wpadal a i sprzet sie juz nie poprawial.

 

ominalem chyba glownie jakies pierdoly + kwestie wyborow. 86h.

 

ostatnia walka latwa, ale mechanike ktora mnie zaskoczyla i zlapala na koncu z opuszczonymi gaciami. troche fartem, ale sie udalo. za drugim razem bylaby banalna jakbym wiedzial jak rozegrac pierwsze tury.

 

na podsumowanie przyjdzie czas, ale z grubsza:

- 10/10

- swietna mechanika i walki

- super postacie

- trudne wybory

- na minus framerate w 3 akcie, czas loadingow i (subiektywnie) za duzo tego bylo w 3 akcie, nie umiem tak dlugo utrzymac wzwodu i zaczelo mnie nuzyc

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Sedrak napisał:

Solasta bardzo wiernie oddaje D&D. BG3 wprowadza mniejsze lub większe modyfikację i może tutaj pojawił się problem, że wyższy lvl postaci, by popsuł to co oni zaplanowali. 

Możliwe, ale w sumie to trochę dziwne, tzn. to co jest w 3cim akcie spokojnie można by było zrobić pewnie na wyższym lvl. Ale Larian Wie lepiej, na coś ten lvl 12 cap jest. Przeciwnicy są na lvl 16-17, ale my 12 max, pewnie, zeby poczuć, że walczymy z czymś mocniejszym od nas i to im się udało. 

 

Ja tak zawsze mam w RPGach, że ten cap trochę mnie wkurza, jak się go osiąga normalnie grając i nawet nie maksując wszystkiego. 

 

W Baldurze 3 i tak walka to tylko dodatek do opowieści, więc to nie sól gry, jak np. W Solascie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...