Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi chyba o to, że łatki trafiają na GOGa z opóźnieniem i z tego co pamiętam to niejeden developer za ten stan rzeczy obwiniał dziwną politykę GOGa w kwestii podrzucania patchy do gierek. Takie Dusk HD wystartowało jako darmowe DLC na Steamie wczoraj, a na GOGu? Może kiedyś.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Bzduras napisał:

Chodzi chyba o to, że łatki trafiają na GOGa z opóźnieniem i z tego co pamiętam to niejeden developer za ten stan rzeczy obwiniał dziwną politykę GOGa w kwestii podrzucania patchy do gierek. Takie Dusk HD wystartowało jako darmowe DLC na Steamie wczoraj, a na GOGu? Może kiedyś.

I o to, że częściej trzeba pobierać całe paczki, zamiast tylko patcha (przypadek taki miałem niejednokrotnie przy CP2077 i W3). 

Odnośnik do komentarza

Są. Przykład dam w spoiler ale skoro jesteś w gaju to quest zaraz obok 

Spoiler

plaża i diablątko jak się zacznie quest i odejdziesz stamtąd to zginie. 

 

W innym przypadku może się z Tobą skontaktować npc jak odpoczywasz w obozie i sam powie że ma mało czasu - jak opuścisz tamta lokacje lub zaczniesz kolejny długi odpoczynek to będzie już za późno. 

 

Trochę tego będzie szczególnie jak wpierw będziesz robił główne questy np jak doprowadzisz gaj do końca w jaki tam sposób chcesz to questy ludzi stamtąd też przepadną, jeśli ich nie zrobisz wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Sedrak napisał:

Czy w BG3 są misje na czas? Jeśli tak to czy gra jasno daje sygnał np. licznik dni przy misji czy trzeba się domyśleć jak np. W BG1 kiedy Mińsk miał ratować Yehejre (jeśli dobrze pamiętam). Jestem w gaju w  I akcie i bardzo lubię czyścić mapę, a dopiero później główny quest. Pomożecie? 

Zarządzanie czasem jest szczególnie ważne w akcie 3. 

Odnośnik do komentarza

Ale pewnie w dialogach będą mówić, że "musimy się spieszyć, czasu zostało mało". Trochę rozumiem, bo w większości gier są to puste słowa, a tutaj ma to znacznie no i z mechaniką odpoczynku trzyma się kupy. Kurwa nie cierpię tego w grach, bo lubię swoim tempem wszystko przechodzić. Jednak patrząc po opiniach to jak ktoś ma to zrobić dobrze to tylko Larian.

 

Ja zawsze czyszczę poboczne, a główny zostawiam na koniec. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Sedrak napisał:

Ale pewnie w dialogach będą mówić, że "musimy się spieszyć, czasu zostało mało". Trochę rozumiem, bo w większości gier są to puste słowa, a tutaj ma to znacznie no i z mechaniką odpoczynku trzyma się kupy. Kurwa nie cierpię tego w grach, bo lubię swoim tempem wszystko przechodzić. Jednak patrząc po opiniach to jak ktoś ma to zrobić dobrze to tylko Larian.

 

Ja zawsze czyszczę poboczne, a główny zostawiam na koniec. 

Nie jest tego jakoś dużo i na pewno nie uniemożliwi ukończenia gry, ale niektóre questy po prostu się skończą inaczej niż byś chciał, graj na spokojnie. To gra, gdzie w patchu dodają 3000+ linii dialogowych, jest tutaj bardzo dużo związków przyczynowo-skutkowych :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki. 

 

Jak na razie najbardziej podoba mi się ilość opcji dialogowych i to jak są powiązane z klasami, rasą, statystykami i tak dalej. Po drodze było kilka mniejszych wyborów i jestem ciekaw kiedy odczuje efekty. Gram oczywiście prawilnie paladynem, a w Posępnym Sercu się zakochałem. 

Walka na zwykłym poziomie na początku dała mi w kość, ale jak już powoli rozumiesz ją jest dużo lepiej.

Menu kołowe sprawdza się bardzo dobrze tylko martwię się co to będzie jak pojawi się więcej czarów.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sedrak napisał:

Dzięki. 

 

Jak na razie najbardziej podoba mi się ilość opcji dialogowych i to jak są powiązane z klasami, rasą, statystykami i tak dalej. Po drodze było kilka mniejszych wyborów i jestem ciekaw kiedy odczuje efekty. Gram oczywiście prawilnie paladynem, a w Posępnym Sercu się zakochałem. 

Walka na zwykłym poziomie na początku dała mi w kość, ale jak już powoli rozumiesz ją jest dużo lepiej.

Menu kołowe sprawdza się bardzo dobrze tylko martwię się co to będzie jak pojawi się więcej czarów.

 

O to sie nie martw bo jest przeciez pelna customizacja tego co i gdzie w tym menu sie pokazuje. Tak naprawde do dupy to jest to menu jak uzywasz akcji rzucenia przedmiotem - wtedy niemalze wszystko z ekwipunu jest dostepne i przewijanie w celu znalezienia jednej rzeczy ktora akurat warto rzucic jest do dupy.

Odnośnik do komentarza

MS chyba już wypuścił łatkę która naprawia problemy ze znikającymi zapisami. 

https://news.xbox.com/en-us/2023/12/12/xbox-insider-release-notes-omega-2311-231211-1920/

Podobno jeszcze Larian ma coś do poprawy w tej kwestii i wyjdzie w następnej aktualizacji do gry.

Jak będę miał czas to sprawdzę czy zapisy między pc a xbox się synchronizują. Ostatnio miałem dostępny ten z konsoli na pc, a odwrotnie już nie. 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, messer88 napisał:

O ile paski w Divi 1 I 2 musiałem sobie dostosowywać bo szybko robił się bałagan to tutaj z tym kółkiem nie mam takiej potrzeby, może też dlatego że już szybko po ikonkach czarów wiem co jest co. 

 

Ja sobie lubię uporządkować pod dany typ - np. atak melee, kolejny range etc. Ale ogólnie jestem jebnięty pod tym kątem, bo gmerając w skrzyni czy ekwipunku w BG3, spędziłem więcej godzin niż z całym Diablo IV. I na pewno lepiej się przy tym bawiłem 

Odnośnik do komentarza

W Divinity tak właśnie robiłem na paskach, tak samo czary elementami. No niby fajny pomysł ale by mi się nie chciało skoro nie przeszkadza jak jest.

 

Pałka dla Shadow zdobyta w klasztorze i lecimy dalej na taktyku. Bardzo fajnie się teraz walczy z wiedzą z poprzedniego przejścia i korzystając z różnych CC.  

 

 

Odnośnik do komentarza

Też tak myślałem, bo ciągle miał te same opcje dialogowe xd

Ogólnie jedyne co mi się negatywnie rzuca w oczy w grze to poziom woke gówna wyjebany poza wszelka skale. Czemu kompani nie mogą mieć określonej preferencji seksualnej jak np. dragon age 1 tak ze pewne romanse sa dla baby, pewne dla chlopa i jakis homo/bi kompan tez jest zeby kazdy byl happy. Tutaj kazdy jest bi i napalony co mnie troche wkurwia, bo liczylem, ze bede mial jakiegos kompana ziomeczka i bromance po prostu, a tu kazdy chlop chce mi wskoczyc na kutasa - myslalem, ze Wyll bedzie ziomeczkiem a tu nagle chlop mnie zaczyna obtancowywac i flirtowac wtf.
Dziwne tez jest, ze opcja dialogowa odrzucenia zalotow jest zawsze dosyc stanowsza i pasywnie agresywna przez co dany kompan robi smutna zabe, a ja po prostu nie chcialbym byc zmuszany do takich sytuacji. Pedałów/lesb npc i strong female warriors tez jest niedorzecznie duzo. Astarion powinien byc bi, bo jego glos jest zbyt pedalski by myslec, ze jest jakakolwiek szansa na bycie hetero xd

  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Nie no dojebana jest ta gierka. Jestem już dosyc daleko w akcie drugim i caly czas gram zachwycony. Jedyne co mnie irytuje to ekwipunek, bo przebijanie sie przez ten smietnik jest upierdliwe i okazjonalnie w walkach sa dziwne zawiechy po wykonaniu ataku(brak animacji, kilka sekund nic sie nie dzieje bez freeza gry i potem cyferki wyskakuja jakby atak sie odbyl). No i nie jestem fanem walk w ktorych jest milion wrogow i npc, bo mozna przy nich usnac zanim tura wroci do druzyny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...