Skocz do zawartości

Baldur's Gate 3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, KrYcHu_89 said:

Tutaj też jest sporo szybkich walk na 1dną/dwie tury, szczególnie jak masz już mocną postać w stosunku do contentu z danego aktu, ale też nie ma tutaj za dużo tematu "trash mobów" i prostych walk, bo każda w zasadzie jest totalnie unikalna i nie przedzieramy się przez hordy tych samych orków i koboldów, jak w BG 1/2 :).

 

Ciekawe spostrzeżenie, no jak ktoś pamięta BG1 i 2, to pamięta też, że jednak bez tury wszystko dzieje się nieco szybciej, co jest oczywistym plusem dla samego tempa prowadzenia akcji, ale panowania nad polem walki jednak jest SPORO mniej. Myślę, że koniec końców dla mnie pójście w tury było na plus, tym bardziej, że Larian nie ma doświadczenia w aktywnej pauzie, a jednak ich turowy combat to top topów już od początku serii Original Sin, tutaj tylko ulepszony przez zasady D&D. Pathfindery robią dobrze aktywną pauzę, jakbyś był kiedyś zainteresowany tematem nostalgicznego powrotu do RTwP. 

 

Grania na easy mimo wszystko nie polecam, bo wpływa też na inne aspekty gry i je znacząco upraszcza, lepiej sprawdź custom mode, gdzie możesz np. zmienić tylko siłę wrogów, albo twojej postaci, rzuty kostką itp. 

 

Ja absolutnie nie neguję tego, że system walki jest dobry. Na pewno jest. Tyle, że ja nie jestem zwyczajnie zainteresowany tym aspektem gry. Nudził mnie, denerwował, nie dawał satysfakcji. Odciągał od tego co w tej grze bawiło mnie i interesowało najbardziej. Wolę, mimo wszystko, przełączyć na easy niż grę porzucić. Samo easy, z tego co czytałem, poza walką wpływa jedynie na tańsze rzeczy w sklepach. Nie wpływa na rzuty w dialogach i tak dalej. Co też zaobserwowałem, bo zrobiłem nową postać i testy były takie jak je zapamiętałem. No nic, gra mi się teraz o wiele lepiej w każdym razie

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Homelander napisał:

 

Ja absolutnie nie neguję tego, że system walki jest dobry. Na pewno jest. Tyle, że ja nie jestem zwyczajnie zainteresowany tym aspektem gry. Nudził mnie, denerwował, nie dawał satysfakcji. Odciągał od tego co w tej grze bawiło mnie i interesowało najbardziej. Wolę, mimo wszystko, przełączyć na easy niż grę porzucić. Samo easy, z tego co czytałem, poza walką wpływa jedynie na tańsze rzeczy w sklepach. Nie wpływa na rzuty w dialogach i tak dalej. Co też zaobserwowałem, bo zrobiłem nową postać i testy były takie jak je zapamiętałem. No nic, gra mi się teraz o wiele lepiej w każdym razie

 

 

5 sekund szukania ;) https://www.nexusmods.com/baldursgate3/mods/1536

przyspieszasz czas kiedy tylko zechcesz przez wciśnięcie przycisku, np. podczas tur przeciwników

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, messer88 napisał:

Jedyna wkurzająca dla mnie walka to droga do końcówki, najebane pomocników i wrogów. 

To i tak troszeczkę poprawili, jak drugi raz przechodziłem szybciej mieliło AI (a może to mój sprzęt, bo zmieniałem procek xD). Ale fakt te wielkie walki, jak z goblinami, czy droga do finału były lekko żmudne. 

3 minuty temu, tjery napisał:

Nie, no pewnie, lepiej jęczeć na forum, że walki za długie i zaczynać od nowa na izi, niż zainstalować w parę sekund moda. No ale wiadomo, tylko pure vanilla experience, szczególnie na easy.

Lub też dostosować sobie grę używając super ficzera dodanego w grudniu, czyli custom mode :).

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie dziwi taka opinia, bo ja przez całą grę miałem może ze 2-3 potyczki, w których trzeba było dłużej czekać na swoją ture i zamulało (z czego jedna pod koniec dopiero). Zresztą w trakcie ruchów przeciwników na bieżąco rozkminiałem swoje kolejne akcje i nigdy nie czułem tam jakiejś nudy w trakcie tych walk 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, number_nine said:

Trochę mnie dziwi taka opinia, bo ja przez całą grę miałem może ze 2-3 potyczki, w których trzeba było dłużej czekać na swoją ture i zamulało (z czego jedna pod koniec dopiero). Zresztą w trakcie ruchów przeciwników na bieżąco rozkminiałem swoje kolejne akcje i nigdy nie czułem tam jakiejś nudy w trakcie tych walk 

 

No a mnie nie dziwi opinia, że walki Ci się podobały. Ja nie byłem źle nastawiony do turowych walk i tak dalej, wręcz przeciwnie. No ale odczucia miałem jakie miałem, więc je opisałem. 

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, tjery said:

No te walki mogły się komuś nie podobać jedynie w przypadku nie czajenia mechanik, a siadanie do gry w całości opartej na D&D bez znajomości tych mechanik/chęci zaznajomienia się z nimi, to trochę :balon:

 

Skończyłem Baldury 1/2, Icewind Dale 1/2, KotORa, grałem w papierowe AD&D wiele wiele wiele razy, więc znam mechaniki D&D. A jednak walki w Baldurze 3 mnie nudziły i nużyły. I co teraz?

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Moldar napisał:

Tez wolałem poprzednie walki, turowe mi średnio leżą.

 

No to tu jest odpowiedź i to rzeczywiście wcześniej pominąłem. Można po prostu nie lubić turówek. Ale tak jak wyżej Ukukuki napisał, narzekać, że gra z turową walką jest grą z turową walką?

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Ukukuki said:

No widocznie gra nie dla ciebie i skoro 50% gry ci nie leży. To tak jakby w mario narzekać na dużo skakania.

 

No nie zgodzę się ani z konkluzją ani z porównaniem. Mario składa się w 95% ze skakania. Baldur ma do zaoferowania o wiele więcej niż same walki.  Walki to jedynie jeden z elementów gry i to w dodatku wcale nie najistotniejszy. Skoro frajdę sprawia mi zwiedzanie świata, spotykanie postaci, dialogi, podejmowanie decyzji i tym podobne, a nie podobają mi się walki to co? Mam przestać dobrze się bawić tymi elementami, które mnie bawią, zwłaszcza, że mogę ograniczyć te, które bawią mnie mniej albo wcale? Jak odejmiesz skakanie w Mario to nie zostanie Ci w zasadzie nic. Jak odejmiesz walki w Baldurze to nadal masz mnóstwo grania

Odnośnik do komentarza

Jezu, stare konie nie mogą zaakceptować, że ktoś ma czelność napisać, że mu się walka w Baldurze nie podoba. Jeszcze żeby to była jakaś niepopularna i mocno krawędziowa opinia, podczas gdy Reddit i forum Steam są zalane narzekaniami na ten system.

 

A już zarzucanie, że jak w ogóle można podchodzić do BG3 bez znajomości systemów D&D, matko bosko. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kwestia preferencji, to prawda że walka wymaga chwilami nieco cierpliwości, ale ja osobiście nie mam nic przeciwko trybowi turowemu... Dużo gier z tego gatunku które cenie sobie najwyżej byłym na tym oparte. Zapewne dla zachowania lepszej dynamiki i płynności gry aktywna pauza byłoba odpowiednim wyborem, ale wkrada się trochę chaosu i czasem tracimy kontrolę nad przebiegiem potyczki.

To nie jest gra pozbawiona wad, technicznie to nadal makaron... co drugie wczytanie gry po ponownym uruchomieniu konsoli wita mnie zablokowanym ekranem z widokiem w niebo i muszę od nowa grę wczytywać, ale na szczęście gra ma jeszcze więcej zalet... Czasem warto na niektóre przymknąć oko, a jak nie to cóż, są inne gry,

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, tlas napisał:

Jezu, stare konie nie mogą zaakceptować, że ktoś ma czelność napisać, że mu się walka w Baldurze nie podoba. Jeszcze żeby to była jakaś niepopularna i mocno krawędziowa opinia, podczas gdy Reddit i forum Steam są zalane narzekaniami na ten system.

 

A już zarzucanie, że jak w ogóle można podchodzić do BG3 bez znajomości systemów D&D, matko bosko. 

 

No i chuy z nimi. To jakiś wyznacznik? Kupić grę turową i narzekać, że jest turowa xD 

 

Największa beka to jest z tych wielkich weteranów serii, bo przecież "zjedli zęby" na BG1 i 2 i nawet je przed przejściem trójki odświeżyli, a jak się ich zapytać jak tam się liczyło KP czy inicjatywę to zamykają mordę, bo przez aktywną pauze chuya ich tam te przelatujące wersy z cyferkami obchodziły. No, ale klasyka panie mmm dzisiątki godzin spędziłem ja się znam :niki:

  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...