Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ogqozo napisał:

 

 

Chyba tak wygląda kariera maga w każdej grze serii, jest tylko kilka przedmiotów związanych z magią, i jest to dziwny sposób grania, niezoptymalizowany pod typowe doświadczenie, poboczna ciekawostka jakich wiele w RPG-ach.

 

Ogólnie takie właśnie odnosiłem wrażenie przez pierwsze godziny, że astrolog to raczej takie poboczne urozmaicenie i usilne wzbogacenie wachlarza rozgrywki poprzez nie do końca praktyczne połączenie zawartości świata i zamysłu samej klasy czarodzieja. Co się okazuje takie wrażenie musiałem(przynajmniej na ten moment) w umyśle odszczekać, bo przeczesywanie mapy przyniosło skutek w postaci:

Spoiler

znalezienia w pewnych podziemiach wygnanej czarodziejki, która ma do zaoferowania kilkanaście bodajże zaklęć do wykupienia :obama:

Więc nadzieja nie gaśnie, że coś tym magiem zawojuję. Nie znalazłem jeszcze żadnego kamienia pamięci, co by pozwolił używać w jednym momencie więcej niż dwóch czarów, ale w miarę postępów powinien się jakiś wreszcie napatoczyć po drodze.

 

Cytat

Tutaj dodatkowo są przyzwania, które chyba (?) są tak samo silne bez względu na statystyki, ale wymagają trochę many do przyzwania, więc podwójny powód, żeby mieć więcej many (ale tego nie wiem, czy można przyzywać w nieskończoność? Czy np. tylko raz w trakcie całej walki z bossem? Może ktoś wyjaśni).

Wydaje mi się, że przyzwania przyzwaniom nierówne. Ogólnie nie zjadają jakiejś kosmicznej ilości many, zależy też oczywiście od użyteczności przyzywanych dusz. Dwa razy skorzystałem z ich wsparcia w starciu z pobocznym szefem i szczerze mówiąc ich asysta wyglądała trochę jak na znanym memie z robotnikami: jeden robi, a reszta się patrzy :reggie: Boss wytarł nimi podłogę, ale zapewne są do znalezienia znacznie silniejsze opcje tego rodzaju pomocy.

Cytat

Zawsze możesz np. pójść dalej w to co jest standardowym rozwiązaniem, DEX i broń biała i walenie potworów mieczykiem, a te czary zostawić jako bonus przydatny czasami np. do zdejmowania szybko uciekających królików albo wyciągania pojedynczego przeciwnika z grupy itd.

Nie wykluczam takiej ewentualności, ale na obecną chwilę dużo inwestuję w cechy związane specyficznie z astrologiem. Pewnie się to na mnie zemści, no ale zobaczymy jak to pójdzie.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, S_600 napisał:

Jak macie ustawione przywołanie kuca (po 8 godzinach wpadłem przez przypadek, że lewa gała szybkie schodzenie), można to jakoś zdefiniować pod jednym guzikiem? Jak porównać ekwipunek u kupców z tym co nosze? Podstawy, a tu dalej topór jak sprzed 15 lat.

Wrzuciłem w sakwę na lewo pod d-pad. Wciskam Y, wciskam lewo i myk, jest kuń, a przy okazji nie blokuje slotów w szybkim wybieraniu. Tak samo do sakwy wrzuciłem summona na wilki i meduzę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze nic nie widzieliście :obama: Idę machnąć przerwe i ruszyć dupe bo przyrosne do fotela xD

 

Btw. Recykling mini bossów faktycznie jest, trafiłem już na 3 takich samych, ale że walka z nimi spoko to nie powoduje to żadnego meh, tym bardziej, że walki z Main Bossami to jest  :banderas::banderas:

I w sumie chyba zamiast iść za Godrickiem wgłąb powinienem udać się na południe od Pogrobna, bo już po 2 zaciukanym Lordzie, ta strefa na południu jest zdecydowanie łatwiejsza przy moim progressie postaci.

Najlepsze Soulsy, elo.

20220226_193153.jpg

Edytowane przez cotek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Ja się nadal męczę z Marigtem upadłym demonem :/. Gdzie polecacie iść wcześniej by poexpic albo znaleźć lepszy oręż?

Dawaj na niego z przywołaną meduzą, zaopatrz się do tego w sztylety z krwawieniem. Meduza+krwawienie zjedzie go na prędce a on sam w sobie jest naprawde powolnym bossem a do tego sama arena walki jest ideolo do skutecznego przeciągania walki. Pozdro

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Rash said:

Dawaj na niego z przywołaną meduzą, zaopatrz się do tego w sztylety z krwawieniem. Meduza+krwawienie zjedzie go na prędce a on sam w sobie jest naprawde powolnym bossem a do tego sama arena walki jest ideolo do skutecznego przeciągania walki. Pozdro

Nie wiem o czym mówisz, ja każde soulsy przechodziłem robiąc rolle i bijąc z mieczyka.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie wiem o czym mówisz, ja każde soulsy przechodziłem robiąc rolle i bijąc z mieczyka.

Prawilnie tak,ale pisałeś że Ci nie leży więc z tąd taka a nie inna podpowiedz.A ten cały tree spirit a idz pan w pizdziec.Na drugą taką podobną maszkare natrafiłem w podziemiach wietrznego zamczyska. Z pustą flaszką,10k xpa i dosłownie 4hp udało mi się jakimś krw cudem wypatrzyć tam drabinę i sprdolic... 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

No dobra, to gdzie polecacie iść przed nim bo raczej mój chłopek jest za cienki na ten moment?

To zależy gdzie już byłeś. Jaki lvl masz btw? Tak pozatym wydaje mi się że lvlowanie na tym etapie gry za dużo nie zmieni.On sam wydaje się skomplikowany bo wali z holy na dystansie i w zwarciu i nawyk tankowania shieldem często się nie sprawdza.Ogarniesz go bez pustego farmienia, zresztą to właśnie jest tu piękne że równie dobrze możesz czmychnąć w siną dal i wrócic do cymbała pózniej. 

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Bzduras napisał:

Wrzuciłem w sakwę na lewo pod d-pad. Wciskam Y, wciskam lewo i myk, jest kuń, a przy okazji nie blokuje slotów w szybkim wybieraniu. Tak samo do sakwy wrzuciłem summona na wilki i meduzę.

Mam identycznie, czyli nie da się w pełnym biegu, jednym palcem bez oderwania ręki od gały, wezwać kuca...From Software

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, Rash said:

To zależy gdzie już byłeś. Jaki lvl masz btw? Tak pozatym wydaje mi się że lvlowanie na tym etapie gry za dużo nie zmieni.On sam wydaje się skomplikowany bo wali z holy na dystansie i w zwarciu i nawyk tankowania shieldem często się nie sprawdza.Ogarniesz go bez pustego farmienia, zresztą to właśnie jest tu piękne że równie dobrze możesz czmychnąć w siną dal i wrócic do cymbała pózniej. 

19 poziom i lipny oręż broad sword +2 podstawowa zbroja.

 

Czuję się jak noob a splatynowałem Demon Souls, Dark Souls i ukończyłem dwójkę oraz Bloodborne a tutaj błądzę jak dziecko we mgle.

Edytowane przez Czoperrr
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...