Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, hav7n napisał:

Przez pierwsza kilka lat i tak bedzie miarkowana obecna generacja ;)

Z tymi latami to bym nie przesadzał. Chyba, że mówimy o fifach, codach czy tego typu corocznych seriach, ale nawet w takich przypadkach porty na poprzednią generację nie są już tworzone przez główne teamy, tylko zlecane jakimś pomniejszym firmom, które z czasem obcinają co mogą, aby gra ruszyła na starszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Ja mysle ze bedzie wspierana czyms wiecej niz fifa, cody i coroczne serie :)

Mówiło się o tym nawet Sony na spotkaniu z inwestorami

 

Po prostu głupio jest wydawać bardzo drogie w produkcji gry dla tak ograniczonej bazy użytkownikow. To bardzo ryzykowne. Dlatego np.  takie Halo Infinite z kosmicznym budżetem wyjdzie nie tylko na Scarlett, ale także na PC i nawet stare xboxy i takich przykładów będzie bardzo dużo

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał:

W nowej generacji prosze tylko o brak takich zyebanych pomysłów pokroju prosiaka/scorupio

 

No to mogłoby oznaczać b. potężne, ale i bardzo drogie konsole. Pytanie czy byłbyś w stanie wydać 499 czy nawet 599 EUR na start, żeby mieć spokój na lata. Zwłaszcza, że 4K staje się standardem, na horyzoncie majaczy 8K, więc konsole muszą być solidnie dopasione by nie skończyło jak "4K" na PROsiaku.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież przez te półgenerację gry były ciągnięte w dół by sprostać , nie oszukujmy się, głownie xone'owi.

Więc dlaczego ktoś miałby chcieć powtórki  z tej sytuacji?

 

Już zdecydowanie lepiej by było by obie kosnole były wrećz identyczne jeżeli chodzi o wydajność i kosztowały więcej na starcie.

 

Zreszta czy z info nie wynika ze to będą drogie maszynki?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Orzeszek napisał:

inaczej milan, ta generacja ps4 i xone ciągnęła w dół przez te kilka lat rozwój gierek.

W sensie jak tylko się pokazały to juz były zacofane?

Ale chyba teraz to już się nie zdarzy, wewnątrz będa mocne bebechy raczej.

Poza tym nie widziałem by na rynku stricte pc pokazywały się jakięs gry mocno wybiegające do przodu, powiedziałbym nawet że były gry na kosnolach które onieśmielały.

Odnośnik do komentarza

Kwestie biznesowe i tyle. Nikt na PC nie będzie robił gry dla 1% posiadaczy potęznych PC, ale no nie można ominąc faktu, że większośc gier po prostu wygladała lepiej od samego poczatku generacji na PC. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

no oczywiscie, że tak. Była kiedykolwiek jakaś multiplatformowa gierka która działała lepiej na konsoli niż na pc w podobnym segmencie cenowym? do głowy mi przychodzi tylko batman arkham knight z spyerdolonym porcie na pc, gdzie nawet na tytanach gra leciała z fps na morde.

Odnośnik do komentarza

Zawsze było tak, to normalnw w każdej generacji były konsole mocniejsze i słabsze i nigdy nie stanowiło to problemu.

 

Tym bardziej nie stanowi dzisiaj, gdy niemal każdą optymalizuje się pod różne specyfikcje komputerów

 

Teksty o "ciągnięciu w dół" to retoryka rodem z CW bo nigdy nie słyszałem aby ktos skarżył się na to że PS2 czy PS3 ciągnęły swoje generacje w dół

Edytowane przez ASX
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Pupcio napisał:

Przestańcie tak narzekać na te generacje bo to przywołuje mejma który napisze że to była chuyowa generacja :/

 

Ja tam nie narzekam tak szczerze mówiąc. Póki oczy nie widzą tej ostrej graficzki w 60 fpsach na nowych PC to te drewaniane 30 fps i fhd daje radę. 

Odnośnik do komentarza

Najważniejszy gameplay, nintendo to za każdym razem potwierdza słupkami sprzedażowymi swoich gier, a ostatnio nawet gierek multiplatformowych. 

 

A te maksymy w stylu 4k, 8k to mam wrażenie, że jest to szopka dla inwestorów by pieniązków rzucili więcej, a 95% graczy i tak gra dalej na 1080p.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, oFi napisał:

 

A te maksymy w stylu 4k, 8k to mam wrażenie, że jest to szopka dla inwestorów by pieniązków rzucili więcej, a 95% graczy i tak gra dalej na 1080p.

Nie rozumiem tej logiki. W jaki sposób gadanie o 4K czy 8k ma skłonnić inwestorów do rzucenia więcej pieniędzy, możesz mi to wytlumaczyć? 

 

Tekst o 1080p i 95% graczy przemilcze

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, oFi napisał:

A te maksymy w stylu 4k, 8k to mam wrażenie, że jest to szopka dla inwestorów by pieniązków rzucili więcej, a 95% graczy i tak gra dalej na 1080p.

 

To się nazywa "postęp", następuje samoczynnie i jest naturalną koleją rzeczy w branży growej.

Odnośnik do komentarza

Znowu wszystko będzie oparte na (pipi)ych haselkach typu 4k, 8k, Ray tracing i pieprzenie o klatkach ( gdzie 60fps to powinna być podstawa). A sztuczna inteligencja dalej będzie na poziomie x360, tworzenie wiarygodnych światów (nie miliona znacznikow do odchaczenia) będzie mało ważne, a i nowe rozwiązania gameplayowe przegraja z bajerami graficznymi. 

Tak to może być, kilka gier które wyrosna ponad swoje kategorie, reszta tluczona od sztancy. Ale przynajmniej będzie można się powyzywac kto ma więcej FPS w danej grze

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

Nie rozumiem tej logiki. W jaki sposób gadanie o 4K czy 8k ma skłonnić inwestorów do rzucenia więcej pieniędzy, możesz mi to wytlumaczyć? 

 

Tekst o 1080p i 95% graczy przemilcze

Spójrz na giełdę co się dzieje w okolicach wydań gier czy nowych zapowiedziach na konferencjach. Ludzie się łapią na takie tanie zagrywki by inwestować jednak w nasza branże. Przecież czymś muszą zachęcić, a jak to zrobić? Lepszą technologią i sloganami "MOST POWERFUL KONSOL ON MARKET DAMNNN". 

 

A my chcemy po prostu w dobre gry pograć. Gry nie trzymają klatkarzu w 1080 niektóre, co to się będzie działo w 4k. 

 

Do tego sony ZNOWU inwestuje w te amd półprodukty z chlodzeniem od fiata. Na premierę trzeba będzie sąsiadów uprzedzać za ścianą "przepraszam, że dzisiaj w nocy będzie u mnie głośno ale odpalam bloodborne 2 w 4k i będzie troszkę dudnić od nextgenowej rakiety kosmicznej".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...