Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

Cisza, możliwość przejścia w pełne offline bez reperkusji (tak, trofiki i acziki działały kiedyś offline, grać bez patchy też się dało) i płynne zarówno gierki jak i dashboardy. Więcej do szczęścia nie trzeba jeśli chodzi o nową generację pod kątem funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Znowu wszystko będzie oparte na (pipi)ych haselkach typu 4k, 8k, Ray tracing i pieprzenie o klatkach ( gdzie 60fps to powinna być podstawa). A sztuczna inteligencja dalej będzie na poziomie x360, tworzenie wiarygodnych światów (nie miliona znacznikow do odchaczenia) będzie mało ważne, a i nowe rozwiązania gameplayowe przegraja z bajerami graficznymi. 

Tak to może być, kilka gier które wyrosna ponad swoje kategorie, reszta tluczona od sztancy. Ale przynajmniej będzie można się powyzywac kto ma więcej FPS w danej grze

 

Myślę, że Microsoft w następnej generacji będzie miało w swoim

portfolio rasowe RTS-y, więc będziesz miał okazje zobaczyć wykorzystanie nowych procesów w akcji.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jak zwykle jedyną opcją wyczekanie tego roku/półtora i dopiero wtedy będę dywagował którą konsolę kupić jako pierwszą. Pewnikiem będzie to Szkarłat, ale cena to zazwyczaj najważniejsze kryterium w moim przypadku.

Ta cała szopka i głupoty marketingowe nic a nic mi mi nie robią. 4/8/16K, 60fpsów, grafa i inne techniczne obsryvajki mózgowe sobie podaruję. Wiadomo, że papka podziała na gawiedź. Ja zaczekam na wyniki testów, bibliotekę gier i...to może być ostatnia moja generacja. Nie wiem co jeszcze można by wymyślić w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, oFi napisał:

Spójrz na giełdę co się dzieje w okolicach wydań gier czy nowych zapowiedziach na konferencjach. Ludzie się łapią na takie tanie zagrywki by inwestować jednak w nasza branże. Przecież czymś muszą zachęcić, a jak to zrobić? Lepszą technologią i sloganami "MOST POWERFUL KONSOL ON MARKET DAMNNN". 

 

A my chcemy po prostu w dobre gry pograć. Gry nie trzymają klatkarzu w 1080 niektóre, co to się będzie działo w 4k. 

WTF inwestorów i giełde interesuje to by konsole i gry zarabiały pieniadze, a nie 8K i raytracing. To akurat najrozsądniej myślący ludzie bo myślą  SWOIM portfelem i nie interesują ich głupie pomysły ktore sie nie sprzedadzą.

 

Nie wiem czy wiesz ale korporacje inwestują i produkują zaawansowane technicznie konsole z 4K nie z powodu giełdy i inwestorów alw po prostu dlatego że gracze tego chcą i oczekują, więc do nich możesz kierować pretensje.

 

Więc mylisz skutek z przyczyną. Ludzie kupują nowe konsole i gry (przyczyna) więc inwestorzy inwestują w korporacje (skutek). To nigdy nie ma prawa działać odwrotnie

 

I nie wiem czy wiesz ale już istnieje konsola która odpala gry w 4K i nie budzi przy tym sąsiadów ;)

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Już obecna generacja mnie nie porwała i przez pierwsze 3-4 lata jej trwania nawet nie widziałem sensu kupować nowego sprzętu, z następną zapowiada się, że będzie w tym temacie jeszcze gorzej. Premiera, poza oczywistą ciekawością i zainteresowaniem branżą, jest mi w sumie obojętna, specyfikacja też, trendy w gierkach AAA idą od jakiegoś czasu w takim kierunku, że raczej mało co może mnie faktycznie przyciągnąć (GTA6, jakiś nowy MGS i ciężko mi wymyślić coś więcej, mało które nowe IP z obecnych sprzętów zrobiło na mnie na tyle duże wrażenie, żebym czekał, przykładowo, na Horizona 2), nie mówiąc o zupełnie nie jarających mnie kwestiach szeroko pojętego streamingu czy innych nowych "form" grania. Może dziadzieję, ale to już "nie to". Możliwe też, że obecny poziom techniczny gierek jest na tyle wysoki, że już nie ślinię się na myśl o "jeszcze lepszej graficzce". Bo fpsy to, jak wiadomo, i tak kwestia developera i nadal 60 klatek na konsolach będzie rzadziej, niż częściej, a w inne cudowne rewolucje i tak nie wierzę. 

 

Jak finanse będą się zgadzać, to może jakoś w 2022 kupię PS5 i jakiś fajny TV i będę grał w jedną nowość na pół roku, odpływając powoli w stronę casuala. 

 

2 godziny temu, _Be_ napisał:

PS4 też już nie dawało rady jeśli chodzi o grafikę/optymalizacje w wielu grach

 

Skąd taki pomysł? Tylko nie powołuj się na zepsute u podstaw TLG. Z gier, których nie skończyłem, a widziałem analizy, to zdecydowana większość trzyma FHD i 30 fps z okazyjnymi spadkami o 2-3 klatki. Inna sprawa to opcja wykorzystania mocy Prosiaka, żeby wyciągnąć ponad 30 klatek (GoW, Sotc), tutaj duży plus, no ale nie czyni to wersji bazowej jakąs niedorobioną. Straty w efektach graficznych i rozdziałce nie robią na mnie wrażenia, tym bardziej, że nie są diametralne. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, hav7n napisał:

 

MS tez inwestuje w amd, a jakos xbox nie odlatuje jak odrzutowiec wiec moze szukasz problemu po zlej stronie ;) 

Interesuje się również rynkiem PCMR od lat więc amd zawsze się grzał bardziej od intelów. MS możliwe, że robi lepsze chłodzenie, więcej radiatorów pasywnych. Nie rozbierałem KOXa, ale jak spojrzałem do środka prosiaka to :facepalm:  

 

Jeden wentylatorek :pawel: 

 

Zamawiając amd oszczędzili na intelu, ale trzeba było zaprojektować jakiś lepszy system chłodzenia. 

 

Kaz : "jak tam chłodzenie, wyrabia to prosię?"

Inyżnier1 : "ledwo, jak podkręcimy na 300% normy to daje radę ten wentylator, ale przy takich obrotach to łożyska nie wyrobią w ciągu 2-3lat"

Kaz : "pięknie, za 3 lata to gwarancji nie będą mieli, a i tak będziemy mieli ps5 już do zaoferowania. Każdy kupi"

Inżynier2 : "nie będą się już grzały nowe konsole?"

Kaz : "bedą, zamówiłem przecież znowu amd, ale tym razem będzie inaczej"

Inżynier2 : "jak to?"

Kaz : "tym razem włożymy aż DWA wentylatory. Ale będziesz miał roboty jasiu do końca świata"

 

 

:kaz: 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

Ja tam nie widze niczego złego w pólgeneracji. Xbox One był śmieciowy a bazowe PS4 też już nie dawało rady jeśli chodzi o grafikę/optymalizacje w wielu grach. 

 

W moim odczuciu pół generacja sztucznie wydłużyła życie obecnej która już na starcie nie była szałowa. Bardziej mi odpowiada premiera dwóch wersji na starcie, jednak dla mniej wymagających ludzi a druga dla gracza lubiącego graficzkę. Ja bym za konsolę był w stanie spokojnie dać te 3-4 tysiące jakbym wiedział ,że na 5 lat mam spokój. Tańsza wersja za 1800-2000 zł tak naprawdę miała by tylko mniejszą rozdzielczość i trochę mniej detali. Większości ludzi tak naprawdę nie zrobiło by to wielkiej różnicy jeśli mogą drugie tyle zaoszczędzić a grają sporadycznie dla relaksu. Zwłaszcza ,że to wszystko obecnie działa na x86 więc ani z portami nie ma problemów ani z drobnymi różnicami w mocy konsol. wszystko jest kompatybilne ze sobą. 

 

 

Postęp od lat nie jest już tak szałowy jak w latach 1980-2005 więc już jakiś kosmicznych różnic między generacjami nie będzie chyba ,że się dokona jakiś skok do przodu. 

 

 

 

Z takich pobożnych życzeń chciałbym skoku jakościowego w fizyce i koniec wreszcie z tekturowymi światami. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oby MS się zbroił i zrobił tak dopasiony sprzęt jak tylko można - (pipi)ac słabszą wersje. Po nowej generacji oczekuję minimum 1080p w górę i 60 klateczek = serio nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba. O gry jakoś się nie martwię.  No i MS niech zrobi coś z tym zamulającym dashem - to ma zapierdzielać przynajmniej tak dobrze jak na X360 na początku. Sony mam nadzieję że dostało porządną nauczkę z PS3 i już nigdy taka sytuacja się nie powtórzy. A MS niech ich goni i ciśnie - tym lepiej będzie dla nas  3fb348c2bb921491e65d31cf80ef2a78.gif

Odnośnik do komentarza

Dla mnie już nie będzie nowej starej generacji w starym rozumieniu tego słowa. Wszyscy inwestujemy bardziej lub mniej w cyfrową półkę z grami. Czy tego chcemy czy nie to one oraz w przypadku kilku osobników przywiązanie do trofeów czy acziwmentow kieruje naszym wyborem. Teraz konsole mają być wstecznie kompatybilne. Wiadomo że gracz x który zainwestował kilka tysi w kolekcje gierek cyfrowych na psn wybierze Sony a gracz y co ma ponad 500 gier cyfrowo na Xbox live skłoni się ku ms.  Czy kupimy konsole na start czy rok później będziemy mogli przenieść progress z gierki na nową konsolę. To będzie jak zmiana telefonu na nowszy model a nie jak zupełnie nowa rzecz z odcięciem się od starej jak było wcześniej

 

Ja marzę w nowej generacji o 2 rzeczach. Po pierwsze aby 60fps było domyślnym trybem w każdej gierce. Niech będzie wybór super grafa 30 FPS lub gorsza grafa ale 60 FPS. Po drugie chce aby wsteczna polepszała gry jak obecnie robi bc na Xbox one. Przykładowo gra nie trzymała 30 FPS na mojej starej konsoli na nowej trzyma. Oby ta emulacja nie była robiona po łebkach. 

Odnośnik do komentarza

Oby tylko w tej pogoni za mocą i terafankami nie zayebali tylko ceną z kosmosu jak pamiętne 600 dolców za ps3.

 

Słabsza wersja konsol fajnie rozwiązalaby ten problem bo jedna wersja mogłaby być robiona bez kompromisów i bez oglądania sie na cene dla hardcoreowych graczy, a słabsza oferowalaby to samo za mniejszą cene dla bardziej casualowych klientów. Mnie się ta wizja podobala bo moim zdaniem im większy wybor tym zawsze lepiej dla klienta.

 

Nowa generacja będzie też ciekawa z jednego względu, po raz pierwszy wyjdzie mainstreamowa konsola (xbox) bez żadnych tradycyjnie rozumianych gier ekskluzywnych, ciekawe jak to się przyjmie i jak bardzo zamiast tego postawią na GamePass i Play Anywhere

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, hav7n napisał:

No to nastepna generacja bedzie nam sie powoli rozkrecala jak obie konsole wystartuja w cenie 500$ bez tanszych wersji. 

Bez sentymentu sprzedam stary sprzęt i kupię nowy. Skoro ma być wsteczna to ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza

Sorry ale te rozkminy czy konsola będzie kosztować 400 czy 500 dolców jakby obie kwoty były jakimś majątkiem. Jesteśmy bogatsi większość forumowiczów dawno wyszła z rodzinnego domu i spod kurateli rodziców. Zarabiamy coraz lepiej i chyba raz na rok można wydać nawet 3 tysie na nasze hobby bez jakiś kredytów. Te zastanawianie kiedy kupować konsole w nowej generacji nie będą miały sensu w końcu wszystko będzie działać wstecz. Ja już pierwszego dnia kupię któryś z next genów i na pewno znając mnie będzie to ten co pierwszy wyląduje w sklepie. Na ostatniej generacji to było PS4 bo Xboxa w pl nie było długo. Mam nadzieję że ms znowu nie oleje Polski.  Liczę jeszcze w następnym roku na switcha pro nawet 2 razy droższego ale dopracowanego. W końcu ponownie kupię switcha aby ograć te perełki co wychodzą tylko na konsolce n. 

 

 

Pamiętam jak na PS2 zbierałem z 3 pensji w lato na budowie jako licealista. Jak dobrze że te czasy minęły. Sentyment sentymentem ale cholera miałem wtedy w (pipi) czasu ale zero kasiory xd w końcu kupiłem PS2 ale już na memorke nie starczyło:P musiałem miesiąc czekać aby zasejwować. 

Odnośnik do komentarza

500 docow to jakieś niecale 2 tys zł. Jak ten sprzęt ma tyle kosztować, to może w ogóle nie wychodzić, bo będzie kolejnym pół środkiem z 30 fpsami i teksturami "Lower Then Lowest on PC".Rozdzielczość Full HD? Ładnie zanizone wymagania, jak mają zrobić konsole która będzie walczyć z kartami z 2013r. to ja dziękuję...

Skasowane 4k w 60 fpsach, 1440 z Ultra w bardziej wymagających grach obecnie na kartach za 1000 zł, a Wy piszecie o nowej generacji...

 

 

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...