Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Największą bolączką tego filmu jest chyba to ,że był na niego po prostu za duży hajp. Miał być film dekady a wyszedł przedwczesny wytrysk. Może jest to film niezły ale nie pamiętam za bardzo żadnej sceny prócz kopania sklepikarza. No tak średnio to świadczy o tym 3,5 godzinnym filmie. Podajcie jakieś kozackie sceny czy coś bo może mi umknęły.

Odnośnik do komentarza

Nie było.

Nie chcę kopać tego filmu jak De Niro sklepikarza, ale w tym filmie mnie najbardziej bolało poza rolą De Niro i braku scen do zapamiętania te idiotyczne sceny które nawet  w filmach Marvela by było wstyd wstawić, mówię o tych wspominkach gdy ktoś rzuca jakieś hasło lub wydarzenie. 

- Pamiętasz jak wysadzono samochód Tony'ego?

<kamera pokazuje samochód który wybucha>

Scena gdy żona próbuje odpalić samochód była kretyńska, ponieważ o wiele lepiej by wyglądała scena gdy przekręca kluczyk i ma rozterki, każdy inteligentny widz wiedziałby czego się obawia, tym bardziej że ten kiepski reżyser pokazuje samochód z zewnątrz jak  z typowej sceny z  wybuchem. Ale nie, Scorscese musi jeszcze dodatkowo dodać scenę  jak żona sobie wyobraża wybuchający samochód. Każdy początkujący reżyser zrobiłby to lepiej.

 

Takich scen było  z 30, rozumiem że to dla fanów marvela gdyby nie zrozumieli że gdy mówią że samochód wybucha to samochód wybucha wiec należy to pokazać. Gdyby nie te sceny film byłby krótszy o 20 minut.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Fajne sceny? Nie wiem, jedzenie lodów? na siłę może ostatnia podróż samochodem z Hoffą.

Film spłyca strasznie aktorów, Tommy the Gun ze Snatcha tutaj zagrał fatalnie, ten psychopata z Breaking Bad chyba na potrzeby roli zjadł 20 bagietek i to był cały jego wkład w ten film. Anna Paquin jak się nie musi rozbierać to chyba sama już nie ma ochoty grać w filmie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie film zaskoczył jako całokształt, oczywiście początkowo papa De Niro męczy i jego gra jest chyba największą bolączką tego filmu. Co do fabuły to co mogę powiedzieć żeby się nie powtórzyć, historia Hoffy pokrywa się ze scenariuszem, czytałem kilka książek na ten temat i nie czuję się zawiedziony. Oglądając filmy Scorsese odbieram je jako całość a nie jakieś super sceny, nie nudziłem się oglądając ten film i zdaję sobie sprawę że ten ta produkcja będzie zawodem dla wielu jak Rudiok czy ten random którzy spodziewali się że De Niro będzie w formie jak w Chłopcach z Ferajny ale jest co jest i ja nie czuję się zawiedziony. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Pacino tam się wybijał, tylko teraz pytanie czy ciężko się wybić gdy otaczają Cię słabi zawodnicy. I rozumiem że film jest na podstawie częściowo faktów, ale można było wycisnąć z pojedynczych scen więcej od aktorów. Np. scena w więzieniu gdy Hoffa rozmawia z Tony Pro. Naprawdę chciałem by ta rozmowa była świetna, a skończyło się na bójce emerytów, bardzo wielki zawód. Trochę lepiej wypadła późniejsza ich rozmowa gdy Hoffa chciał głos Pro, ale i tam wg mnie było za mało Scorsese z dawnych lat. 5 mocniejszych dialogów, z 2-3 sceny do zapamiętania, mniej pobłażania dla Zgreda De Niro i byłby film dobry. Bo mnie długość filmu nie bolała, nudy też jakoś nie odczuwałem.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Absolem napisał:

Oglądając filmy Scorsese odbieram je jako całość a nie jakieś super sceny, nie nudziłem się oglądając ten film i zdaję sobie sprawę że ten ta produkcja będzie zawodem dla wielu jak Rudiok czy ten random którzy spodziewali się że De Niro będzie w formie jak w Chłopcach z Ferajny ale jest co jest i ja nie czuję się zawiedziony. 

 

Aha to wiele mówi, jest co jest :)

Nie mieliśmy prawa spodziewać się takich aktorów, w jakiejkolwiek formie?

 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, drozdu7 napisał:

Nie mieliśmy prawa spodziewać się takich aktorów, w jakiejkolwiek formie?

Naucz się czytać ze zrozumieniem a potem wróć i sprawdź czy nauka przyniosła efekty, jeżeli zrozumiesz co napisałem to potem naucz się pisać po Polsku bo cytowane zdanie jest dla mnie niezrozumiałe. Jeżeli masz ochotę zabłysnąć to na sylwestra wsadź sobie fajerwerki w odbyt. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Michał_K napisał:

DescriptiveSpeedyAlbino-size_restricted.

 

:D

Wprawdzie widziałem tylko pierwszą godzinę (u somsiada internet tak się zyebał, że Netflix przestał w ogóle streamować), ale na tej scenie skisnęliśmy obaj ze śmiechu i żenady.

Będą potem podobne kwiatki? To może bym się odważył i dooglądał.

Odnośnik do komentarza

W zasadzie każda scena z De Niro gdy gra kogoś nie w swoim wieku to cringe, zarówno elastyczny i pełen energii 30-latek jak i pomalowany kredą dziadek na wózku. Ale taki kwiatek jest tylko jeden jak ten  w gifie. Nie mam pojęcia jak to przeszło, wyobrażam sobie że Robert miał taki szacunek i wzbudzał taki strach na planie że po 3 prośbach o powtórkę dali sobie spokój bo widzieli że i tak się coraz bardziej męczy. Tylko po co trzyma te rękawy palcami, żeby się nie pogniotły?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, _Red_ napisał:

Ta podkurczona rączka xD Wygląda jakby próbował wytrzeć but z gówna, a dopiero w postprodukcji dorzucili leżącego typa :dynia:


Hit detection też fajnie wyszedł. Na pierwszego i trzeciego buta na twarz gość zapomniał zareagować.

 

aha w gifie zabraklo jak podbiegał do przeciwnika

 

p8ov96.gif

 

:shieeet:

No Ty dałeś +18 :D

Ale się śmieje, nawet bagietka tam lepiej zagrała. Ta co się cofa.

 

Dla tych którzy nie zdzierżą 3,5 h scena w linku, polecam.

 

komentarze jednolite

 

"Maybe Peggy stopped talking to her dad because of his wimpy kicks"

Edytowane przez Michał_K
Odnośnik do komentarza

Po 1 h dostałem informacje że film niestety się nie rozkręca, po 2, że ostatnia godzina filmu nie ratuje, ale przez zakończenie to już w ogole cud że przebrnalem. Niestety należę do tych, którym nowy film Scorsese nie podszedł, nie oczekiwałem super akcji po 70 letnich staruszkach, choc Ci też byli lekko nieswiezi, sceny tak jak piszecie, nie wiele zapamiętam, a sam scenariusz napisany w bardzo mało interesujacy sposób. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza

Porównanie filmu Scorsese do popcorniaka dla miliardów a następnie obrażenie ludzi że widocznie są za głupi na ten film. Dawno nie czytałem tak beznadziejnego wpisu.

Zero argumentów, i jakiś wewnętrzny ból że inni mają swoje zdanie.

Włączyłem Scorsese bo liczyłem na świetny ambitny film gangsterski - zawiodłem się.

Poszedłem na Endgame bo liczyłem na 2,5 godziny dobrej zabawy - wyszedłem szczęśliwy. 

Rozumiem że człowiek inteligentny cieszy się na pierwszym bo tak należy  a na drugi w ogóle nie idzie.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

No to przecież oczywiste, nikt nie powinien porównywać Irlandczyka z kinem rozrywkowym takim jak Marvel gdzie tych filmów dobrych jest może kilka (endgame raczej zawód). 

Ale w kategorii dramat, czy tam film gangsterski nie jest chyba tak wybitny. Nie ukrywajmy, wszyscy spodziewaliśmy się petardy, patrząc na nazwiska stojące za filmem. 

 

Ale patrząc na zbliżające się nagrody filmowe, doceniono ten obraz. Może i jakieś statuetki będą 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Michał_K napisał:

Dawno nie czytałem tak beznadziejnego wpisu.

Mam wrażenie że biegasz z bólem dupy i robisz dużo zamieszania o nic, może idź na spacer albo wypij kakao, uspokój się trochę. Już wszyscy wiedzą że film ci się nie podoba, teraz jest ten moment kiedy musisz się otrząsnąć i żyć dalej. 

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...