Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Masorz napisał:

No chyba nie bardzo XD

Sporo tam jest dziwnych i niewyjaśnionych zjawisk, parę baboli i potężny cliffhanger.

 

Mogę bardziej szczegółowo napisać, co mnie w Constellation nurtuje i dziwi, jeżeli chcesz :lapka:

Bartiz spytał czy się wyjaśnia o co chodzi. I tak jest jasna sprawa co się stało i o co chodziło. Co ma clifhanger

do tegoroczne 

Odnośnik do komentarza

Cliffhanger to swoją drogą.

 

Oki, no to jedziemy:

Spoiler

Co sprawia, że Bud Caldera był w stanie zamienić się z Henrym ciałami a np Jo już nie?

Jak dokładnie działają te międzywymiarowe radia i dlaczego tylko w określonych okolicznościach?

Dlaczego skoki Jo pomiędzy wszechświatami dzieją się randomowo?

Czy ten cały CAL sprzyja skokom pomiędzy wymiarami a jeżeli tak, to dlaczego po jego zniszczeniu w sumie nic się nie zmieniło?

Dlaczego Bud i Henry Caldera widzą alternatywny wszechświat tylko za pomocą luster a Jo nie dość, że się przenosi to potem jeszcze jest w stanie widzieć oba światy naraz (dwóch astronautów na poddaszu) ?

Dlaczego Jo tak po prostu porzuciła misję szukania swojej prawdziwej córki i w sumie to stwierdziła 'chrzanić to' i zostanę z tą drugą i mężem, który nie jest jej?

Dlaczego te 'lustrzane' wersje ich chatki są po drugich stronach jeziora? Przecież to alternatywny wymiar.

 

To tak na szybko, zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza

I ja jestem po finale, w spoilerze moje spostrzenia na temat zakończenia. Sam serial intrygujący, choć miejscami trochę przeciągnięty wg mnie. No, ale przejdźmy do zakończenia.


Uważam, że coś spowodowało zamianę rzeczywistości dla tych co umarli w kosmosie. Pozostałe osoby ze stacji były ok, przynajmniej póki co. Zapewne mail Ireny na koniec ostatniego odcinka daje do zrozumienia, że spotkało to więcej osób i 2 sezon (o ile powstanie) będzie to poruszał.

Bud/Henry doszli pewnie do takiego stanu po latach "praktyk". Wiedzieli jak się komunikować czy wskoczyć w ciało drugiego na chwilę. W przypadku Jo i Alice widzieliśmy, że też mogła zobaczyć "swoją" rzeczywistość przez lustro, w tym i swoją Alice, ale nie miała tyle czasu co Henry, żeby to ogarnąć. Łączenia światów nie rozumiem, może tutaj wchodzi wątek zjechanej psychologii i tak naprawdę latała do tej samej chatki cały czas tylko myślała, że jest w innej? Może, gdy dwie osoby po różnych stronach są blisko siebie to następuje przeskok?

CAL jest/był najbardziej interesujący z tego wszystkiego. Pytanie czy to tylko zwykła nieudana maszynka czy rzeczywiście projekt, który otwiera "bramę" do alternatywnej rzeczywistości? Henry może odkrył coś, gdy był w kosmosie i przy pomocy CAL chciał odtworzyć proces? Tego się nie dowiemy niestety, przynajmniej póki co. Chociaż zastanawia mnie, że te fale z CAL wyglądały tak samo jak rezonans Jo, Irena też chyba ogarnęła że coś jest nie tak.

Cliffhanger jest zaś najbardziej interesujący, bo jakoby obala teorię, że po prostu się zamieniły światami. Irena/Walia też mówiła, że śni o tym jak podróżuje po orbicie, czyli jest jakoś połączona ze swoim ciałem/świadomością, która tam została. Jo też niejednokrotnie wskakiwała na chwilę w swoje ciało na stacji kosmicznej. Zresztą jak wyżej to opisywałem, Bud i Henry doszli już do większej "wprawy".

No jest tutaj dużo do myślenia. Szkoda, że serial zostawia nas z większą ilością pytań niż odpowiedzi. Nie przepadam za takimi zakończeniami, no ale takie czasy, że trzeba ciągnąć te seriale w nieskończoność...




  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...