Skocz do zawartości

Apple TV +


Sven Froost

Rekomendowane odpowiedzi

Masters of the Air już wylądowali, od razu z dwoma odcinkami (ma być 9).

Początkowo jakoś nie mogłem się odnaleźć w tym kto dowodzi kim, itd., ale po drugim odcinku czuć dobrze braterstwo broni, i chociaż CGI jest zauważalne, to sceny w powietrzu mocno trzymają za pysk. Jestem zadowolony i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza

Ted Lasso i Silos obejrzane. 

Tadeusz to tak 1>3>>>>>2. No nie wiem co tak słabo z tym 2 sezonem. Finał pospieszny. Jakby gdzieś ucięło jeden sezon (walka Teda z wiadomo kim). Roy na rowerze GOTY. Feebee do zaorania z jej wiecznym niezdecydowaniem.

 

Silos fajny. Parę głupot (może przez książkę). Finał połowicznie przewidywalny. 

Spoiler

Już przy pierwszym wyjściu kobiety szeryfa wiadomo było że to ściema i świat szlag trafił więc te "czyszczenia" niepotrzebne. Pewnie rozchodzi się o widok innych silosów. To zresztą zaraz wyjaśniło kwestie buntu. Bunt nie był stłumiony tylko sam Silos wypowiedział wojnę i odciął się od reszty (zalane drzwi). Tylko co to ma do szkła powiększającego i windy? No i te silosy za blisko. Dupne kompleksy na 10 000 ludzi, kopalnie, itd. a jeden przy drugim więc pewnie pani ex szeryf do innego podbije zanim tlenu braknie. Ci co czytali mogą mnie wyjaśnić czy dobrze kombinuje.

 

 

Lubię Rebbecke po M:I ale tutaj pod koniec wkurwiać już zaczynała. I te bieganie tam a nazot po tych jebanych schodach...

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Farmer napisał:

Ted Lasso i Silos obejrzane. 

Tadeusz to tak 1>3>>>>>2. No nie wiem co tak słabo z tym 2 sezonem. Finał pospieszny. Jakby gdzieś ucięło jeden sezon (walka Teda z wiadomo kim). Roy na rowerze GOTY. Feebee do zaorania z jej wiecznym niezdecydowaniem.

 

Silos fajny. Parę głupot (może przez książkę). Finał połowicznie przewidywalny. 

  Ukryj zawartość

Już przy pierwszym wyjściu kobiety szeryfa wiadomo było że to ściema i świat szlag trafił więc te "czyszczenia" niepotrzebne. Pewnie rozchodzi się o widok innych silosów. To zresztą zaraz wyjaśniło kwestie buntu. Bunt nie był stłumiony tylko sam Silos wypowiedział wojnę i odciął się od reszty (zalane drzwi). Tylko co to ma do szkła powiększającego i windy? No i te silosy za blisko. Dupne kompleksy na 10 000 ludzi, kopalnie, itd. a jeden przy drugim więc pewnie pani ex szeryf do innego podbije zanim tlenu braknie. Ci co czytali mogą mnie wyjaśnić czy dobrze kombinuje.

 

 

Lubię Rebbecke po M:I ale tutaj pod koniec wkurwiać już zaczynała. I te bieganie tam a nazot po tych jebanych schodach...

 

Dobrze kombinujesz :lapka:

 

Spoiler

Silosy są dość blisko, bo później akcja dość mocno dzieje się między nimi, żeby nie spoilerować dalej. Z windami trochę autor pojechał wg mnie po bandzie bo jest to potem dziwnie wytłumaczone. Ale szkło powiększające to po prostu strach przed technologią. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Masters of the Air - ale ZAJEBIŚCIE zrobili serial, zapisze się pewnie w kartach historii jak Kompania Braci.

Po trailerach zastanawiałem wydawało się jak przyciągną widza, akcja od 1 odcinka, fajna narracja i ciekawostki wojenne.

Każdy odcinek to będzie inna misja, po 2 ep jest MEGA, 9/10 !

Kolejny za tydzień ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Masters of the Air - jak dla mnie po dwóch odcinkach lekkie rozczarowanie. Wizualnie bardzo dobrze się prezentuje. Nie trafia do mnie jednak ten schemat  odcinków. Mało walki do tej pory - rozumiem taka specyfika działań lotników. Takie odnoszę wrażenie, że więcej tu "zabawy" przy kieliszku. Ciekawy temat obsługi lotniska i samolotów tłumaczony lektorem - wolałbym to oglądać. 

Co nie zmienię faktu, że czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.

Odnośnik do komentarza

Kilka\kilkanaście dni temu apple oferowało darmowy abonament dla nowych i powracających subskrybentów. Kliknąłem gdzie trzeba, zrobiłem co trzeba, a jak wczoraj chciałem odpalić film, to dupa. Informacja, że mój abonament wygasł w październiku. WTF? Mam "tylko" opcję 3 miesięcy na próbę ale to chyba jest tylko dla nowych użytkowników i mnie nie będzie dotyczyć. Dobrze mówię? Czy te 3 miesiące to właśnie są w ramach tego ostatniego rozdawnictwa? Chciałem w końcu coś obejrzeć, właściwie to "Czas krwawego księżyca" i lipa. Akurat mnie choroba rozbiera to mam chwilę aby to obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shankor napisał:

@Elitesse Jeśli oglądasz na tv, to sprawdź przez przeglądarkę na komputerze. Ja z Apple miałem taki zgrzyt, wystarczyło się wylogować i zalogować ponownie. Oczywiście jeśli faktycznie przedłużyłeś abonament...

 

Nie wiem co jest. Jestem pewien, że go aktywowałem wcześniej. Teraz aktywowałem 3 miesiące za 0 zł. Może po prostu wcześniej nie zrobiłem wszystkiego, bo może powinienem poza skorzystaniem z promocji uaktywnić abonament. W każdym razie 3 miesiące za 0 zł, to oferta dla kogoś kto kupił ich urządzenie, a dla zwykłych zjadaczy chleba jest tylko 7 dni za 0 zł więc to chyba to.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Elitesse napisał:

Kilka\kilkanaście dni temu apple oferowało darmowy abonament dla nowych i powracających subskrybentów. Kliknąłem gdzie trzeba, zrobiłem co trzeba, a jak wczoraj chciałem odpalić film, to dupa. Informacja, że mój abonament wygasł w październiku. WTF? Mam "tylko" opcję 3 miesięcy na próbę ale to chyba jest tylko dla nowych użytkowników i mnie nie będzie dotyczyć. Dobrze mówię? Czy te 3 miesiące to właśnie są w ramach tego ostatniego rozdawnictwa? Chciałem w końcu coś obejrzeć, właściwie to "Czas krwawego księżyca" i lipa. Akurat mnie choroba rozbiera to mam chwilę aby to obejrzeć.

 

Też tak miałem, kliknąłem z linku 2 miesiące gratis i po kilku dniach miałem info, że nie mam uprawnień do oglądania. Na kompie był błąd, a na telewizorze po ponownym zalogowaniu normalnie oglądam.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Square napisał:

Ten darmowy do 18.01 to było na dwa miesiące. Pewnie coś tam źle poklikałeś.

 

Szkoda. Następnym razem doklikam do momentu aż będę mógł odpalić jakiś film. Z drugiej strony nie wiem skąd i dlaczego mam 3 miesiące za 0 zł więc nie jest najgorzej.

 

Wczoraj obejrzałem "Czas krwawego księżyca". Hmm, dobrze że nie wybrałem się na niego do kina. Jak dla mnie to film przesadnie rozwleczony przez co momentami nudny. Niby to jest kryminał ale od samego początku wyłożona jest kawa na ławę i nie ma tego zastanawiania się kto coś zrobił, jaki miał motyw. Główny bohater od samego początku jest czarnym charakterem i na próżno liczyć u niego na jakieś wyrzuty sumienia, kierowanie się moralnością czy zwykłą przyzwoitością. Dopiero jak sprawa się rypła, to rozpruł się jak stara podkoszulka na szwie. Rozumiem, że scenariusz był piusany na podstawie książki i nie mogłobyć inaczej. Dobra obsada i gra aktorska jednak z mojej perspektywy film przereklamowany. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

 

"Central Park" - serial animowany co najmniej inny niż wszystkie. Co najmniej, bo o ile się nie mylę to produkcja od twórców "Bob's Burgers", a serial ten sam w sobie słynął ze sporej specyfiki - gdy lata temu debiutował był totalnym zaskoczeniem: miał styl, charyzmę, ,,kreskę" inne niż te całe Family Guye i Americany Dady i Simpsonowie xD. Zresztą "Central Park" jest kreślony wizualnie, co można zauważyć po zdjęciu poniżej, z tą samą linią stylu, techniką, nawet podejściem do dość niecodziennego rozpisania postaci, bo z nutką ekstrawertyzmu. A to właśnie przypomina ,,burgerową" serię od Foxa, którą można oglądnąć na Disney+. Bohaterowie "Central Park", to tak samo mocne indywidua - np. jest to zupełnie coś innego od postaci z "Family Guy" i całej tej foxowskiej reszty animacji dla dorosłych. Po prostu, tu żyje się własnym życiem, bardzo indywidualne Uniwersum. Serial do polecenia, ale raczej na zasadzie ciekawostki, doświadczenia ciekawej techniki i stylu animacji i dla samego chillu i refleksji. 

 

 

obraz_2024-01-30_160808745.png.8af2a90929a8ca9cc3c6d0d34982580c.png

Toma Hanksa też na platformie AppleTV+ mamy pełno. "Finch" - sci-fi na propsie. A "Misja Greyhound" w planach do obejrzenia. :obama:

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Andreal napisał:

For All Mankind obejrzane, zajebisty serial, na tyle dobry, że biorę Apple+ jak kolejny sezon kiedyś wskoczy.

Zgadzam się ALE... czemu japko plus ma taki problem z drugimi sezonami? Drugi sezon Teda Lasso to był dramat i tutaj też ledwo wytrzymałem z drugim sezonem aż do ostatnich, świetnych dwóch odcinków. Ten finał...

Spoiler

kurwa, w momencie jak padło hasło o taśmie wiedziałem, że to koniec, a mimo to scena gdy kurz opadł zakręciła mi łezkę w oku. Lubiłem Dicka jak i kolesia z Bosha ale tych dwoje rozwaliło system serialu gdy tak leżeli.

Aż do 3 sezonu... O ile start jest solidny tak im dalej w las tym gorzej. Parodia goni parodię. Ten pomnik przed NASA :dafuq:Na początku obstawiałem, że wpadnie motyw młody vs stary, a na końcu "ktoś" poświęci się "for all mankind" ale teraz (jestem na 4 odcinku 3 sezonu) po takiej dawce absurdu sądzę,

Spoiler

że drugi młody zrobi odpał, będzie nuklearna zagłada, a reszta będzie musiała założyć nową Ziemię na Marsie. Nowa ludzkość złożona z niezbyt atrakcyjnych samic, ruskich, amerykańców, zakłopotanego geeka, starego tetryka i psychopaty... co może pójść nie tak.

 

Odnośnik do komentarza

Super, że zaczęli, bo czytałem, że mieli tam jakieś organizacyjne problemy. 

 

Ja tymczasem obejrzałem Terapię bez trzymanki, skuszony głównie bardzo pozytywnymi opiniami w różnych miejscach, ale mam mocno mieszane odczucia. Temat pozornie bardzo ciekawy, bo o radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby z perspektywy psychoterapeuty, ale okazuje się to raczej tylko punktem wyjścia do średnich lotów przecukrzonej komedyjki wypchanej po brzegi nowoczesnymi formami związków. I to samo w sobie mi nie przeszkadza, jeśli serial oferuje coś więcej, ale choć to krótka historia, to tam właściwie nic się nie dzieje... To bardziej taka mini telenowela pokazująca codzienność bogatych ludzi w filmowo pięknym LA. Czasami się trochę uśmiechnąłem, widoki piękne, ale wysokich ocen nie rozumiem do końca. Podobnie mam z Tedem Lasso...

 

Aha, i  zacząłem Black Bird, a w sumie to już jestem w połowie, bo to krótkie, i póki co imponujące to jest aktorsko. Na początku trochę mnie irytował główny bohater, ale z czasem przywykłem do jego cwaniaczkowatowej roli, a gość grający więźnia-psychola to czapki z głów jak to jest zagrane. 

 

Tak więc kryminały czy thrillery od Apple podobają mi się bardzo, ale ich komedie to nie moja bajka. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj tego Black Birda (obejrzane na dwa posiedzenia) i o jeżu, jakie to było dobre. Gość grający więźnia-psychola to mistrz (dostał Złoty Glob za tę rolę). Sceny dialogów między nim a głównym bohaterem (czyli jakieś pół serialu) to jest majstersztyk. 

 

Aż trudno uwierzyć, że ten serial jest oparty na faktach, a jak czytałem później o tych wydarzeniach, to wygląda na to, że bardzo wiernie je przedstawia. Aż się włos na głowie jeży, masakra. 

 

Tak więc kryminały z AppleTV ląduje w moim top of the top kryminałów, który dotychczas zdominowany był raczej przez HBO. Black Bird i Defending Jacob są znakomite i warto było wziąć darmowe 2 miesiące choćby tylko dla nich. 

Odnośnik do komentarza

A ja sobie oglądam Lekcje Chemi. Całkiem przyjemny serial o życiu i karierze w latach pięćdziesiątych. Nie jest przesłodzony, momentami dość brutalny ale na szczęście nie jest jakiś przerysowany. Fajna muzyczka i ogólny vibe tych czasów. Fabularnie też elegancko. Po prostu dobry serial więc jak ktoś szuka czegoś nowego to polecam. Kapitan Marvel daje radę jako chemiczka, taka trochę krzyżówka Sheldona i mamy Leonarda z big banga.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Fanek napisał:

 

Hijack

A ja nie polecam. Niby się zapowiada ok, ale nagromadzenie absurdów, sztucznych dialogów, etc, to wielkie meh, a im dalej tym gorzej. Nie jest to może jakiś totalny ja crap od którego wypadają zęby od zgrzytania nimi, ale jest tyle świetnych seriali, że szkoda czasu na takie średniaki na 5/10, serio.

Kulawe konie i silos - jak najbardziej, jeszcze jak 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...