Skocz do zawartości

Half-Life: Alyx


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że generalnie gra jest super, i jeśli ktoś ma sprzęt VR za kilka tysięcy złotych oraz duży pusty salon to bardzo polecana. Kurna dzięki Valve, wielki powrót do świata singlowych gier.

 

Nie mogę się doczekać wszystkich elitarnych w tym temacie z tekstami o tym, że dla paru dni wybornej rozrywki nawet w miarę warto rzucić te marne grosze. Pewnie już im się znudziło wywracanie oczami w temacie o wirusie że robaki polaki wykupiły tylko tani makaron a nie Tonnarelli alle Uova di Riccio od Barelli jak ludzie.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, izon napisał:

No OK, za 2 koła też nie kupię, chyba, że zrobi się jakiś wysyp gier na poziomie HL

To musisz znaleźć kogoś, kto Ci je udostępni do ogrania. Ja tam łyknąłem pod Alyx, ale przy okazji odkryłem sporo porządnych gier (nie minigierek) na VR.

 

A jutro obudzę się i poczuję woń popiołów :fsg:

1 minutę temu, ogqozo napisał:

duży pusty salon

Mit i mrzonka, nie potrzeba więcej miejsca niż na "stań i wyciągnij ręce przed siebie".

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

ja wam szczerze zazdroszczę. Bym już leciał i kupował vr ale kurde jeszcze nawet pieca nie złożyłem pod granie. Oby więcej takich perełek a zamiast ps5 i nowego xboxa kupie kombo pc i vr. Dajcie znać jak to działa na oculusie jak ktoś ma questa bo raczej celowałbym w to a nie w vr valve.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, blantman napisał:

Dajcie znać jak to działa na oculusie jak ktoś ma questa bo raczej celowałbym w to a nie w vr valve.

Powiem Ci jak to działa na Rift S i jeśli masz w miarę dobry komputer do grania to właśnie w tę stronę skierowałbym oczy zamiast Questa - cenowo wychodzi tak samo, a jest to sprzęt skrojony pod PC i wolny od wad Questa z kabelkiem (niższy refresh rate, minimalne lagi po kablu które jednak są odczuwalne). Chociaż z drugiej strony nie wiem czy wrzucać jakiekolwiek wrażenia, bo ktoś gotów zwyzywać od burżuazji chełpiącej się sprzętem.

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Też dzisiaj coś skrobnę. Strasznie mi się podoba tekst w stylu tyyyle panie kasy za parę h zabawy. Oczywiście pisze to osoba która nigdy nie miała pewnie googli na głowie i nie zna kompletnie tematu.

Serio ogór przestan zagladac innym do kieszeni bo nie dla każdego wydatek 2k to rok oszczedzania. Pomijam już to że od zakupu spedzillem w vr pewnie ze 150h i ciągle mi mało. Sam asgard wrath to ~35h. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy mi sie  wydaje czy nie da się ustawić smooth turn? Continous move jest ale turn min to 15st?

Poza tym to :obama: Chodzi pięknie i trzyma 90 fps wymaksowane i grafika zabija. Najlepsze co widziałem na vr. Magicy Ci goście z Valve. 

Edyta - ludziska piszo że nie ma smooth turn. I do tego czytam że działa to bez problemu na gtx970 Xd 

Czary kurła. 

Edytowane przez mozi
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Klimat wylewa sie z ekranu od samego poczatku. O fabule tez bym sie nie martwil w koncu gre stworzylo studio znane z Firewach. Z reszta przejrzalem kilka recenzji i jako jedna z zalet czesto pojawia sie story telling.

 

Btw. pojawily sie nowe sterowniki do geforce pod katem optymalizacji min Alyx.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, blantman napisał:

A jak fabularnie? Bo dla mnie to zawsze było najważniejsze w grach. Czy jest fajna fabuła a przede wszystkim ten klimat znany z half life? 

Klimatu są całe tony, fabularnie na razie cel jest jeden - odbić

 

Eliego (Eli'a? Nie wiem, jak to się odmienia) z rąk Kombinatu.

Wszystko tu działa, po prostu. Gravity Gloves po chwili treningu są jednym z najfajniejszych bajerów w grach na VR, z jakimi miałem okazję się zetknąć - wyciągamy rękę w stronę jakiegoś przedmiotu w oddali, machnięciem ręki i przyciśnięciem guziora przyciągamy go do siebie, a na końcu trzeba dany obiekt złapać fizycznie w rękę. Przeszukiwanie pomieszczeń w poszukiwaniu zasobów w ten sposób szybko wchodzi w krew i po pięciu minutach bawimy się fizyką jakby jutra miało nie być. Wymiany ognia? Jeszcze żadnej nie miałem, co najwyżej masakrowanie Barnacle'ów, zombiaków i headcrabów. Werdykt po 1,5 grania? Jest mega dobrze.

 

A, i na RTX2060, Ryzen 7 2700 i 16GB RAM stałe 80 klateczek, żadnego zająknięcia ani stutteringu nie uświadczyłem. Na Rift S gra prezentuje się świetnie, jest soczysta, szczegółowa i bardzo wyraźna. Kolejny po Doomie optymalizacyjny cud 2020 roku.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...