Skocz do zawartości

Half-Life: Alyx


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem. Podtrzymuje to ci napisalem. Dla mnie pełna 10. Parę pierdół bym zmienil ale tak to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. 

Co do komcowki - coś mi się zdaje że będzie 3 część i to na vr. 

Spoiler

Z tego jak się kończy to ojciec Alyx zyje a my mamy ja odnalezc. Nie wiem czy dobrze skumałem bo z 2 i EP nie pamiętam wszystkiego ale ta scena jest po ep2? 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mozi napisał:
  Ukryj zawartość

Z tego jak się kończy to ojciec Alyx zyje a my mamy ja odnalezc. Nie wiem czy dobrze skumałem bo z 2 i EP nie pamiętam wszystkiego ale ta scena jest po ep2? 

 

To jest kompletne wywrócenie końcówki EP2 do góry nogami - tam Eli ginął. Teraz Alyx została sługusem G-Mana (na co wskazuje Status: Hired) przez podjęcie decyzji o zmianie biegu wydarzeń, które my - jako gracze - znamy od lat. Mistrzowski manewr :fsg:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
 

I tu jest ciekawie, bo Eli na końcu nigdy nie zwraca się do postaci przed nim per "Gordon", a "you". Komu podaje łom i kto go chwyta? Gordon czy sam gracz? To, że na samym końcu widzimy akcję z oczu Freemana jest tylko w sferze domysłów, niczego nie wiemy w 100% na pewno. Rewelacyjne jest to zakończenie.

Ale tak - dawać łom, HEV Suit i lecimy z tematem dalej, bo H-L wróciło z yeebnięciem :banderas:

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.04.2020 o 17:47, Bzduras napisał:
  Ukryj zawartość

I tu jest ciekawie, bo Eli na końcu nigdy nie zwraca się do postaci przed nim per "Gordon", a "you". Komu podaje łom i kto go chwyta? Gordon czy sam gracz? To, że na samym końcu widzimy akcję z oczu Freemana jest tylko w sferze domysłów, niczego nie wiemy w 100% na pewno. Rewelacyjne jest to zakończenie.

Ale tak - dawać łom, HEV Suit i lecimy z tematem dalej, bo H-L wróciło z yeebnięciem :banderas:

 

Spoiler

Ale jakto? Kilka razy mówi "Gordon"?

 

 

 

Ukończyłem grę (na siedząco jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie:) ) i szczerze to jakoś wybitnie mnie nie porwało, a wszystkie poprzednie Half-Life'y uważam za fenomenalne. Zabawa fizyką jest moim zdaniem lepsza w Boneworks, samo strzelanie dawało więcej radochy w Superhot, a kilka na krzyż zagadek środowiskowych niemożliwych do zrealizowania bez VR to nieco za mało. Oprawa graficzna oczywiście bdb. Fabuła spoko, zwłaszcza zakończenie w kontekście wydarzeń z EP2. Nie żałuję kasy, ale jak dla mnie to oceny trochę chyba za sam tytuł :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Wstyd się przyznać, ale dopiero teraz po raz pierwszy ogrywam Half Life'a. Dokładnie to dwójkę. Ogólnie ciężko mi uwierzyć, że ta gra naprawdę ma 16 lat, bo graficznie trzyma się dość dobrze, a gameplay chyba jeszcze lepiej. 

 

Została mi może ostatnia godzina rozgrywki i jestem pewny, że niedługo później zabiorę się za pozostałe epizody, a potem pewnie wrócę do pierwszej części. Nie spodziewałem się, że zrobi to na mnie takie wrażenie. Właściwie to na tyle duże, że poważnie zastanawiam się nad goglami VR i ograniem Alyx w przyszłym roku. Podejrzewam, że wgniecie mnie jeszcze mocniej w fotel. :obama:

Odnośnik do komentarza

To jest chyba największy problem VR obecnie. Koszt gogli i setupu do grania jest nie do przeskoczenia dla wielu graczy niestety. Ja też długo zwlekałem i nie byłem pewny czy kupić bo to wkońcu tylko zabawka i bałem się trochę że wydam tyle pieniędzy a hype na VR mi minie po tygodniu ale na szczęście się myliłem.

 Carmack kiedyś przewidywał w jakimś wywiadzie, że do 2025 dostaniemy gogle w cenie przystępnej dla przeciętnego kowalksiego. Niestety jeszcze 2021 się nawet nie zaczął i Gaben za Indexa drze pieniądze ostro :newell:

Odnośnik do komentarza

Sam Quest 2 jest świetny jeśli chodzi o cenę bo to tak naprawdę niezależna platforma z prockiem, GPU, RAM i pamięcią. Nie potrzebujesz niczego więcej, konsola i PC zbędny. Jednak chętnie w tej cenie przygarnąłbym okulary bez tego wszystkiego ale z lepszym ekranem i możliwością płynnego ustawiania soczewek. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...