Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, PanKamil napisał:

Dlatego mówię, że jak wyjdą wersje pro pewnie za około dwa lata to wtedy xss będzie już złomem. Nie oszukujmy się ale spadki do 512p np. w takim metro exodus już dzisiaj czy kastracja z ray tracingu w niektórych grach względem większych braci wróży raczej kiepsko na przyszłość. Zdecydowanie lepiej przyspieszyć neta aby korzystać z clouda opartego na xsx niż pakować się w tak słabą już na starcie konsole.

 

Gry 1st party i z XGP do tej pory działają w porządku, więc w sumie XSS spełnia swoje główne zadanie jako konsoli dodatkowej/GamePassBoxa. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba powiedzieć wprost: NIE MA obecnie bardziej opłacalnego sprzętu do grania, jak XSS + XGP. MS dobrze wiedział co robi. 

I przychylam się do zdania @devilbot: ktoś, kto zakosztuje grania za 55zł miesięcznie w setki gier + każdą premierę MS a nie jest jakimś hardcorem, to 10 razy się zastanowi, czy chce mu się kupować premierę Sony za 300zł. 

No mnie by się nie chciało xD

Odnośnik do komentarza

W każdym domu gdzie obecnie stoi PS5 "dodatkowy" XSS jako Game pass box będzie jak koń trojański, bo po roku, dwóch ludzie będą się łapać na tym, że na z założenia dodatkowej konsoli grają więcej niż na swoim podstawowym sprzęcie i to za kilkukrotnie mniejsze pieniądze. I 4-5 lat później wybór PS jako pierwszej konsoli nowej generacji nie będzie już taki oczywisty.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shago napisał:

Trzeba powiedzieć wprost: NIE MA obecnie bardziej opłacalnego sprzętu do grania, jak XSS + XGP. MS dobrze wiedział co robi. 

I przychylam się do zdania @devilbot: ktoś, kto zakosztuje grania za 55zł miesięcznie w setki gier + każdą premierę MS a nie jest jakimś hardcorem, to 10 razy się zastanowi, czy chce mu się kupować premierę Sony za 300zł. 

No mnie by się nie chciało xD

Wiesz, dla zachodniego gracza te 300 zł to dwie lub trzy godziny pracy więc raczej tam nikt nie płacze. Gry jak się sprzedawały tak dalej się sprzedają.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PanKamil napisał:

Wiesz, dla zachodniego gracza te 300 zł to dwie lub trzy godziny pracy więc raczej tam nikt nie płacze.

płaczą płaczą, dużo gier dostaje boosta sprzedażowego dopiero po pierwszych obniżkach. Sam oprócz Returnala nie kupiłem i pewnie do GoW Ragnarok nie kupię exa Sony za 3 i pół paki, niech się pierdolą.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

Ja tam inne widziałem komentarze na reddit odnośnie tych cen xd To nie chodzi o zasobność portfela tylko o sam fakt "trzech i pol bomby" 

 

Zresztą żeby nie było że cw to jak zrobią takie BB2 to co zrobię? No będę musiał kupić i tyle. 

W internecie zawsze ludzie marudzą. Ile osób pisze, że fifa czy cod to gunwo? Tylko takie posty są w necie. Tymczasem w rzeczywistości fifa czy cod z roku na rok bije swoje rekordy. Jakby tego było mało cyfrowa dystrybucja która wychodzi mniej korzystnie ma się też coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

A co ma switch do tego? Switch ma swoją bibliotekę która mocno różni się od stacjonarnych konsol i oni nie muszą na siłę portować potencjalnych gta 6 nextgenowych cyberpunkow, codów i wielu wielu innych. Dodatkowo switch ma ekran 6,5 cała gdzie nie widać tak bardzo braków. Xss będzie musiał odtwarzać wszystkie nextgenowe gry przez najbliższych parę lat i wtedy zacznie się jego ból. Jak wjadą wersje pro to nie zdziwią mnie spadki do 20 fps i 480p + detale na low.

 

Ale dalej to XsX będzie podstawową konsolą względem której gry będą spakowane w dół przy XSS i w górę przy XSX Pro.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, PanKamil napisał:

cod z roku na rok bije swoje rekordy

no nie bardzo patrząc na tegoroczną odsłonę, nawet ankietę zrobili czemu tak jest i główna odpowiedź

"to much CoD" i zaczynają się te cody kanibalizować nawzajem. Co roku nowa odsłona i do tego darmowy Warzone

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, PanKamil said:

W internecie zawsze ludzie marudzą. Ile osób pisze, że fifa czy cod to gunwo? Tylko takie posty są w necie. Tymczasem w rzeczywistości fifa czy cod z roku na rok bije swoje rekordy. Jakby tego było mało cyfrowa dystrybucja która wychodzi mniej korzystnie ma się też coraz lepiej.

Fifa i Cod mają swoich zelotów, którzy i tak każdego roku kupią grę na premierę. Stać ich, bo wielu nie gra i tak w nic innego. Sami pewni takich znacie. Jak kiedyś namówiłem takiego kumpla do RDR2, to nawet nie skończył pierwszego aktu i wrócił do Fify.

Odnośnik do komentarza

To, że dla zachodniego gracza gra to 3h roboty czy coś w ten deseń to jeden z największych mitów jaki panuje w internecie. Mogę poświadczyć, że większość graczy tak samo liczy euraszki jak my złotówki, 20-30 EUR to nie jest dobra godzinówka, a ZAJEBISTA godzinówka. Włosi jechali na piratach i używkach jak pojebani.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z mojej perspektywy, jako też w praktyce zachodniego gracza, granie jako hobby jest tańsze niż kiedyś. X360 kosztował 300/400 euro 15 lat tamu. Series kosztuje 300/500. Mój pierwszy ekran HD kosztował 300 euro - monitor 20 cali. Dzisiaj większe monitory z HDMI można dorwać w promocji poniżej 100 euro. Pierwszy HDTV - 800 euro za 32' 1080p. Aktualny - 1000 za 55' 4k. Do tego Gold - 60 euro za rok, samo granie w sieci.

Dobra, gierki. Kosztują tyle samo. W erze X360 50-60 euro, 50 dobra cena, jak wyrwałem za tyle Alana na premierę, to byłem zadowolony. Bawienie się w używki było w zasadzie koniecznie dla nastolatka. Dzisiaj nadal 50-70 euro. Płacenie 70 jest bez sensu, supermarkety robią zwykle promocje na premierę, wszystkie gry tak kupiłem za 50-55. W międzyczasie inflacja, teraz do tego gierki z abonamentów.

Odnośnik do komentarza

Tylko, że wielu ludzi kupowało i nadal kupuje PS5 z przeświadczeniem, że będą grali w multiplatformowe Starfield, Elders Scrol 6 czy kolejne odsłony Doom'a i Wolfentein'a i dopiero przy premierze tych gier połapią się, że nigdy na PS5 nie wyjdą. A jest spora szansa na to, że po drodze MS wchłonie jeszcze jednego multiplatformowego wydawcę, a o czym mówi się od dłuższego czasu.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, SnoD said:

Tylko, że wielu ludzi kupowało i nadal kupuje PS5 z przeświadczeniem, że będą grali w multiplatformowe Starfield, Elders Scrol 6 czy kolejne odsłony Doom'a i Wolfentein'a i dopiero przy premierze tych gier połapią się, że nigdy na PS5 nie wyjdą. A jest spora szansa na to, że po drodze MS wchłonie jeszcze jednego multiplatformowego wydawcę, a o czym mówi się od dłuższego czasu.

Zgadzam się. Elder Scrolls to seria popularna i sporo osób, które w to grają nie śledzą nowinek branżowych i nie zdają sobie sprawy z tego, że seria ta jak i cała Bethesda wpadła pod skrzydła MS. Ogrywali ich gry na PS3 i PS4, więc zakładają, że kontynuację ograją na PS5.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ma_niek napisał:

Series s z game pass. Ps5 do gierek pudełkowych i exow ale oczywiście kupowanych po obniżkach. Najlepsze combo w tej generacji. Switch dla zboczeńców nintendowych 

 

Taki duet dobrze mi się sprawdzał w odchodzącej generacji (xone/ps4) jednak wątpię aby w nowej można było powtórzyć ten schemat. M$ odrobił lekcje i już nie popełni tych błędów co ostatnio. Też będzie miał exy, nie wszystkie będą raczej w GP od zewnętrznych twórców. W końcu muszą też zarobić na cyfrowej dystrybucji, a nie tylko abonamentach. Wcześniej wydawało mi się, że XSS za kilka lat będzie hamulcowym albo zostanie porzucony przez M$ jednak w obliczu możliwości grania na takim sprzęcie w chmurze wszystko zmienia postać rzeczy.

 

2 godziny temu, Mustang napisał:

Z mojej perspektywy, jako też w praktyce zachodniego gracza, granie jako hobby jest tańsze niż kiedyś. X360 kosztował 300/400 euro 15 lat tamu. Series kosztuje 300/500. Mój pierwszy ekran HD kosztował 300 euro - monitor 20 cali. Dzisiaj większe monitory z HDMI można dorwać w promocji poniżej 100 euro. Pierwszy HDTV - 800 euro za 32' 1080p. Aktualny - 1000 za 55' 4k. Do tego Gold - 60 euro za rok, samo granie w sieci.

Dobra, gierki. Kosztują tyle samo. W erze X360 50-60 euro, 50 dobra cena, jak wyrwałem za tyle Alana na premierę, to byłem zadowolony. Bawienie się w używki było w zasadzie koniecznie dla nastolatka. Dzisiaj nadal 50-70 euro. Płacenie 70 jest bez sensu, supermarkety robią zwykle promocje na premierę, wszystkie gry tak kupiłem za 50-55. W międzyczasie inflacja, teraz do tego gierki z abonamentów.

 

Ja nie wiem. Teraz mnie stać na więcej ale czy jest taniej, to mam wątpliwość. Technologia też poszła do przodu więc ceny spadły. W latach x360 nie pamiętam sytuacji aby gry kosztowały więcej niż 50$ na przeliczeniu na nasze. Zamiast TV HD można było pewnie kupić jeszcze kineskopowy. Tak samo teraz zamiast OLEDA można QLED. Poza inflacją można wziąć pod uwagę jeszcze wzrost płacy minimalnej i różnice kursowe w walucie.

  

18 minut temu, mario10 napisał:

Ale wiesz to jest znów przepychanka bo teraz Sony wypluwa dobre eksklusiwy, na których Xbox nie zagra. Temat wyłączności gier był wielokrotnie poruszany w różnych wojenkach konsolowych. Trzeba się cieszyć, że Xbox się rozwija bo to tylko z korzyścią dla graczy :)

 

Co? Gdzie? Jak i kiedy? Póki co nie widziałem nic co by mnie przekonało do zakupu PS5.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...