Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, number_nine napisał:

Ten argument powtarza się przy tej dyskusji, ale jest trochę bez sensu. Jak ktoś gra tylko w CODa albo na zmianę z fifą, to raczej nie kupi nowej konsoli, żeby mieć gre w abonamencie.

Oczywiście że kupi, jak tylko deal z Sony się skończy, to w GPU właśnie będzie dodatkowo dostawał dużo wcześniejszy dostęp do choćby bety, jakieś dodatkowe korzyści i ekskluzywne duperele. Po 7 generacji Sony wiele kasy zainwestowało żeby to właśnie na sonce zrobić dom dla Coda, co im się udało bezapelacyjnie. Cały marketing był u Sony, ale po przyklepaniu dealu i końcu umowy to MS będzie bombardował pod swoim sztandarem marketingiem Coda.

 

Cod dalej się będzie sprzedawał na Ps, ale zyski z tego sony będzie miało coraz mniejsze. Zapominasz też że Ms ma najtańszą konsolę na rynku próg wejścia to tylko 300$ a w hamburgerowni gdzie CoD się najlepiej sprzedaje to będzie potężny strzał w pysk Jimbo i jego japońskich zwierzchników. Europa i Azja w tym dealu nie mają takiego znaczenia ja Murcia.

Odnośnik do komentarza

Zakup nowej konsoli to też spory wydatek, więc jak ktoś gra tylko w COD albo jest mocnym casualem, to chyba mu sie przejście nie kalkuluje, nawet płacąc 300zł za gre na premiere. Na XSS może by się więcej ludzi skusiło, ale na hasło, że jest "gorsza grafa" wielu też odpuści. Chyba dawno z żadnym casualem nie gadaliście o grach :D 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, number_nine napisał:

Zakup nowej konsoli to też spory wydatek, więc jak ktoś gra tylko w COD albo jest mocnym casualem, to chyba mu sie przejście nie kalkuluje, nawet płacąc 300zł za gre na premiere.

Tylko, że to nie jest 300 zł na premierę i koniec, do tego trzeba jeszcze doliczyć abonament za granie online, a MS jeśli do przejęcia dojdzie, będzie dawał grę i online w pakiecie. A za zaoszczędzoną kasę ludzie będą kupować przepustki sezonowe, skórki itd.  A co do zmiany konsoli, to jest właśnie pytanie, czy jak casual zobaczy przed premierą, że CoD będzie mu nawet wyskakiwał z lodówki ze znaczkiem Xboxa i informacją o premierze gry w abonamencie, to sobie nie sprawdzi, czym jest gamepass i jakie korzyści z niego płyną, to wtedy nie podejmie decyzji o zmianie konsoli, albo dokupieniu np. XSS.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, number_nine napisał:

Zakup nowej konsoli to też spory wydatek, więc jak ktoś gra tylko w COD albo jest mocnym casualem, to chyba mu sie przejście nie kalkuluje, nawet płacąc 300zł za gre na premiere. Na XSS może by się więcej ludzi skusiło, ale na hasło, że jest "gorsza grafa" wielu też odpuści. Chyba dawno z żadnym casualem nie gadaliście o grach :D 

 

Jaka "gorsza grafa"? xdd Nikt tak nie będzie reklamował konsoli takim hasłem - napiszą XSS, 300USD, CoD za darmo i reszta pójdzie sama. Myślisz, że każuala będzie obchodziło czy on będzie miał 4K natywnie czy upscalling czy 1440p a może FHD? Terminy te znają z reklam, na pudle XSS jest symbol 4K i fajrant.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że nie ma tutaj graczy typu cod i fifka w weekend, bo byśmy poznali opinie takowych. Mozemy tylko gdybać, ja jestem zdania, że ludzie przywiązani do marki nie przesiądą się szczególnie jesli mają już ps5.

6 minut temu, dee napisał:

Podział graczy wg kryteriów hardcore/ casual dawno nie przystaje do rzeczywistości.

lol, no oczywiście, że przystaje. Sam mam kilku takich ziomków, którzy np włączą od czasu do czasu fife na switchu, csa na kompie i tyle. I nie chodzi o czas ani hajs, po prostu nie mają zajawy na długie granie, albo nie ogarną Wieska 3 albo RDR bo te gry są "za trudne", czyt. nie ogarniają interfejsu i odpadają na początku

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, number_nine napisał:

ja jestem zdania, że ludzie przywiązani do marki nie przesiądą się szczególnie jesli mają już ps5.

 

no ale w tym cały szkopuł, przywiązać się do marki może core gamer a nie każual xddd

 

Za czasów X360 i teraz XS Xbox sprzedaje się bardzo, ale to bardzo dobrze względem PS5, a to zasługa reklamy, taniej konsoli i GamePassa.

 

Rynek kupi to co się reklamuje, a na razie to najwięcej na rynku jest ludzi siedzących w generacji ósmej. Sony podskórnie wie, że cenowo nie mają szans na konkurencję, więc liczą, że nie przejdzie ten deal Activision, bo byłoby to marketingowe zabójstwo Plejaka.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, number_nine napisał:

Szkoda, że nie ma tutaj graczy typu cod i fifka w weekend, bo byśmy poznali opinie takowych. Mozemy tylko gdybać, ja jestem zdania, że ludzie przywiązani do marki nie przesiądą się szczególnie jesli mają już ps5.

lol, no oczywiście, że przystaje. Sam mam kilku takich ziomków, którzy np włączą od czasu do czasu fife na switchu, csa na kompie i tyle. I nie chodzi o czas ani hajs, po prostu nie mają zajawy na długie granie, albo nie ogarną Wieska 3 albo RDR bo te gry są "za trudne", czyt. nie ogarniają interfejsu i odpadają na początku

 

No właśnie miedzy innymi dla takich graczy, Microsoft stworzył gamepassa, rozwija chmurę, passa na PC, nie wymusza na nikim posiadania ich sprzętu, żeby ogrywać ich produkcji (którą CoD może się stać), trzeba być w ich ekosystemie, można ograć na telefonie, konsoli czy PC, całkowicie inaczej niż u Sony czy Nintendo. Prawda jest taka, że na tle konkurencji MS wychodzi tutaj na bardzo prokonsumencką korporację, bo konsola jest opcją, nie obowiązkiem.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Sentyment do czasu MW2 na xbox live jest gigantyczny, co chwile znajdziesz nostalgiczne wzdychanie do czasów lobby na xboxie 360 wśród amerykanów, xbox do pełnej dominacji USA potrzebuje COD'a w gamepassie i przejęcia marketingowych dealów na NBA 2k.

 

I takie marketingowe deale działają, tylko przypomnę deal na legendy w Fifie, myślę, że to była najważniejsza rzecz, która uratowała xboxa one od śmierci, Fifowy youtuberzy polecali xboxa do Fify przez to. Dopiero w 2018 wszyscy pokupowali ps4 bo ekskluzywność się skończyła.

Edytowane przez wojtas011
Odnośnik do komentarza

Zresztą gra toczy się o to kto skłoni swoich klientów by w kolejnych generacjach nie zmieniali sprzętu i Sony ma tutaj najwięcej do stracenia, bo jak np. W tej generacji MS uzależni 70 mln klientów od GP gdzie będą dostawali rok do roku kilkadziesiąt gier day one, tym takie kosy jak Forza, CoD czy Doom, to marna będzie szansa, że zainteresują się PS6.

 

A świadomość czym jest GP będzie za 5 lat zupełnie inna niż dzisiaj.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

mam wrazenie ze na tym forum ludzie zbyt przywiazuja uwage do tego co pisze sie w CW.  Tu nawet nie trzeba CoDa by wiedziec ze GP bedzie WAZNY. Wystarczy zobaczyc na nasze forumowe srodowisko i ile osob zakupilo XsX/S czy dokupilo do ps5.

Sam obecnie nie wyobrazam sobie nie miec Xboxa i calej tej ich infrastruktury. Gdzie jeszcze 3 lat temu jakby mi ktos to powiedzial to bym go wysmial.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

U mnie w pracy jest sporo chłopaków grających tylko i wyłącznie w Warzone i oni wszyscy bez wyjątku siedzą na starej generacji. Czy to PS4 czy One. Próbowałem ich namówić czy to na inne gry czy to na nową generację, chociażby na Series S i oni kompletnie nie są tym zainteresowani. Potrafią godzinami gadać na tematy o Warzone i akcjach, nic ponadto jeżeli chodzi o gry. Zagadywałem co jak nie wyjdzie nowy Warzone na Playstation to odpowiadali, że kupią to na co wyjdzie. Mają kompletnie w dupie na jakiej platformie grają. Byleby był CoD i tanio. 

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem dzisiaj, że mam już zaktualizowany dashboard i katalog gier wygląda całkiem spoko, nawigowanie tabami pomiędz grami z Gamepassa czy posiadanymi na stałe działa szybciej niż wybieranie kafelka.

 

Inna sprawa, też mnie to drażni i nie wiem dlaczego nie potrafią tego zmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...