Opublikowano 2 października2 paź 7 minut temu, Bzduras napisał(a):Wspieranie devów xD Może jakichś małych indyczanych to jeszcze, ale molochy trzeba jebać kablem na cebulackich kodach za te ich praktyki.Co Ty dupisz mordo - trzeba brać cyfrowe hyper deluxe za 650zł żeby zagrać 2 dni wcześniej. To jest dobre, nie to co wstrętny GamePass.3 minuty temu, MaZZeo napisał(a):ja tylko mówię że game pass to nie kaganiec, bo niektórzy tak sugerują.Ludzie dalej nie kumają, że Xbox działa też bez opłaconego XGP.
Opublikowano 2 października2 paź No no, kodzik na NG4 za 110zł mniej niż ze sklepiku już wleciał, będę ich kurwa trzepać tak samo jak oni chcą trzepać mnie.
Opublikowano 2 października2 paź 1 godzinę temu, Gregorius napisał(a):Gracze to nie jest najbardziej szanująca się zbiorowość na świecie a już konsolowi w szczególności.No niestety, gierki to jednak całościowo zabawa głównie dla dzieci - tych niepełnoletnich i tych starych, nie oszukujmy się. Ciężko oczekiwać, że jako większość społeczności będziemy podejmować racjonalne dla naszego portfela decyzje i cokolwiek wymuszać na korpo. Jak dziecko coś chce, chce grać, to musi to dostać, bo się zesra i nic się nie liczy.
Opublikowano 2 października2 paź 33 minuty temu, krzysiek923 napisał(a):No niestety, gierki to jednak całościowo zabawa głównie dla dzieci - tych niepełnoletnich i tych starych, nie oszukujmy się.Są wyjątki od tej reguły. Zdarzają się takie produkcje, które są adresowane do dorosłych, dojrzałych, inteligentnych ludzi. przykład
Opublikowano 2 października2 paź Nie wiem czy jest druga firma która potrafi tak sobie wizerunkowo wypierdolić z shoguna.YouTuba zalewają mi filmiki o tym jak hujowy jest MS i ich decyzje i to nawet ludzi poniekąd związanych z marką. Przewijają się też tweety, screeny anulowanych subskrypcji. No cudownie to wygląda ;)
Opublikowano 2 października2 paź Śmieszna jest ta ich pewność siebie i brak pokory. Oni są przekonani, że jak wraz z nową generacją wrócą ze swoim nowym, skazanym na sukces, nie mającym szans nie wypalić (tam od lat nieźli narcyzi pracują) planem, znowu zaczną słodzić graczom, jak to są dla nich najważniejsi i wszystko dla nich (chociaż teraz traktują ich jak podludzi, zlewając całkowicie relację z fanami), to gracze nagle rzucą się im w objęcia, bo... Bo co? Jakby nie było Sony, PC, Steama, jakby mieli marki, w które zagrasz tylko u nich, to mogliby tak pogrywać, ale nikt nie będzie się przed nimi płaszczyć, bo nie mając eksów nie oferują już nic, czego nie oferowałby ktoś inny. Oni jak nikt inny powinni wiedzieć, że stracić klienta jest łatwo, a odzyskać zdecydowanie trudniej, zwłaszcza, jak już zadomowi się u konkurencji. Edytowane 2 października2 paź przez krzysiek923
Opublikowano 2 października2 paź Autor Odpowiadając na pytanie nie ma drugiej takiej firmy.Ale z drugiej strony bardzo dobrze że ludzie są krytyczni. O wiele gorsze buloby jakby ludzie racjonalizowali sobie podwyżkę i jej bronili, piszac że przeciez wszystko drożeje, czy że za jakość się płaci i trzeba wspierać developerów, a przecież nie są to nowe wymyślone przeze mnie argumenty.
Opublikowano 2 października2 paź podwyżki cen konsol do chorych 3000 zł po 5 latach od premierywycofanie konsol ze sklepów w trakcie trwania generacji (rok-dwa do premiery nowych sprzętów)porzucenie wydań fizycznychzaoranie gier jak Everwild, Perfect Dark i innychzamykanie wcześniej kupionych studiówwypuszczenie wszystkiego na wszystko chora podwyżka ceny abonamentu faworyzowanie PC względem XboxaCHORE i SMUTNE.
Opublikowano 2 października2 paź 45 minut temu, Czoperrr napisał(a):podwyżki cen konsol do chorych 3000 zł po 5 latach od premierywycofanie konsol ze sklepów w trakcie trwania generacji (rok-dwa do premiery nowych sprzętów)porzucenie wydań fizycznychzaoranie gier jak Everwild, Perfect Dark i innychzamykanie wcześniej kupionych studiówwypuszczenie wszystkiego na wszystkochora podwyżka ceny abonamentufaworyzowanie PC względem XboxaCHORE i SMUTNE.Wydawanie wszystkiego na wszystko to akurat plus. Na samym playstation ile im dodatkowego siana wpadło. Za chwilę wyjdzie, że na Forzie 5 zarobią więcej na obcej platformie niż swojej własnej.
Opublikowano 2 października2 paź I co przyszło z tego użytkownikom xboxa, że zarobili sianko na PS5? Podwyżkę GP. Nie no zajebiście, same plusy.
Opublikowano 2 października2 paź No dokładnie xd fajnie że im sianko wpadło, ale co z tego wynikneło pozytywnego dla użytkownika konsoli Xbox ?Nic.
Opublikowano 2 października2 paź 2 minuty temu, Patapon napisał(a):I co przyszło z tego użytkownikom xboxa, że zarobili sianko na PS5? Podwyżkę GP. Nie no zajebiście, same plusy.Takie, że może seria przetrwać i nie zamkną studia.
Opublikowano 2 października2 paź Just now, czarek250885 said:Takie, że może seria przetrwać i nie zamkną studia.Kolejne biedne, głodujące studio Microsoftu żyjące na granicy egzystencji :(
Opublikowano 2 października2 paź 1 minutę temu, drozdu7 napisał(a):No dokładnie xd fajnie że im sianko wpadło, ale co z tego wynikneło pozytywnego dla użytkownika konsoli Xbox ?Nic.Pewnie pieniądze na gry z Azji. Wsparcie dla XS jest absolutnie wyborne. Moze i konsola bez przyszłości, ale żyjąc w teraźniejszości jest super.
Opublikowano 2 października2 paź 5 minut temu, czarek250885 napisał(a):Wydawanie wszystkiego na wszystko to akurat plus. Na samym playstation ile im dodatkowego siana wpadło. Za chwilę wyjdzie, że na Forzie 5 zarobią więcej na obcej platformie niż swojej własnej.Zapomniałeś o genezie gier ekskluzywnych. To nie są tylko zyski, bo oprócz dodatkowych sprzedanych "kopii" gier u konkurencji, wielu graczy nie dostając nic w zamian (poza środkowym palcem i obojętnością) przeniesie się z Xboksa na PlayStation (czy też Steam na PC, bo tam też nie muszą korzystać z apki Xbox i MS Store), gdzie będą mieli gry MS, do tego eksy PS, gry na nośnikach, a wtedy MS nie zarobi na nich we własnym ekosystemie poprzez opłatę za grę sieciową/abonament, nie zarobi za zakupy w MS Store/ marżę na multiplatformach w swoim sklepie... Ostatecznie MS nie tylko zwiększa sprzedaż swoich gier, ale jednak też traci pieniądze na własnych usługach. Ta baza konsolowych użytkowników Xboksa nie była taka mała przed apogeum spyerdolenia Xboksa jako konsoli. Z obecnym PR-em, tym całym brakiem dostępności konsol, wiecznym je8aniem MS, stracili pewnie całkiem sporo.
Opublikowano 2 października2 paź Niestety to już nie te czasy, tylko Nintendo zostało zabetonowane w swojej bańce. Ms czy Sony to nie Caritas. Jeżeli sprzedają swoje gry w większej ilości na obcych sprzętach to nawet płacąc ten haracz wychodzą na plus. Jeśli byłoby inaczej dawno by z tego zrezygnowali, takie firmy wiedzą jak liczyć zielone.
Opublikowano 2 października2 paź Nie te czasy? W swojej bańce? Nintendo i Sony prowadzą biznes konsolowy i dobrze im z tym. Więc dlaczego MS skończył wydając swoje gry na PS, a PS nie wydaje wszystkiego w MS Store? To MS nie umie w konsole i musi inaczej.Tak to wygląda obecnie:WccftechYbarra: Consoles Will Never Die; Those Losing Are Pushing...Former Blizzard president Mike Ybarra commented today on Sony's talent for making hit exclusives and the future of consoles10 minut temu, czarek250885 napisał(a):Jeśli byłoby inaczej dawno by z tego zrezygnowali, takie firmy wiedzą jak liczyć zielone.Nie zrezygnują z branży gier, bo są w tym duże pieniądze i przyszłość, więc wciąż próbują się w to wgryźć, a nie dlatego, że im wychodzi i nie ponoszą strat. Edytowane 2 października2 paź przez krzysiek923
Opublikowano 2 października2 paź Autor Widzę że znów po raz 2137 zapetliliscie się w dyskusję o tym samym, znów z tymi samymi argumentami. Swoją drogą zauważyłem że w mojej bibliotece posiadanych gier z jakiegoś powodu znalazla się cyfrowa wersja Forzy Horizon 2, może to jakiś błąd, bo nie przypominam sobie bym kiedykolwiek ja kupował. Miałem tylko pudełko. Ale nie będę narzekał.
Opublikowano 2 października2 paź 9 minut temu, ASX napisał(a):Widzę że znów po raz 2137 zapetliliscie się w dyskusję o tym samymA o "stagnacji" można? Akurat ty byś mógł nie wypominać. Wiadomo, jak pisze się źle bezpośrednio o Xboksie, to lepiej nie powtarzać niewygodnych argumentów, ale o jakimś zastoju całego konsolowego giereczkowa to można w kółko, bo wtedy zawsze to jakiś damage-control tego, co wyczynia MS.
Opublikowano 3 października3 paź Autor Hah, w sumie trafiony zostałem tą stagnacją.Ale właśnie staram się ograniczać to zapętlenie, dlatego nie chce wchodzic kolejny raz w tę samą dyskusje o ekskluzywności bo to tak przeruchany na wszystkie strony temat, w którym nic się nie zmieniło od dluzego czasu, że już nawet mi nie chce się pisać znowu o tym samym.Wiadomo jak to jest. Dla graczy jej brak jest albo neutralny (bo nic nie tracą, nic nie zyskują) albo pozytywny (bo inni zyskują). Ale sama platforma może (albo i nie) na tym stracić. Trudno jest w tym momencie oceniać, nie ma jednoznacznych danych. W przeciwieństwie do danych o stagnacji na rynku konsol xd.A do pisania źle o Xboxie nic nie mam, sam przecież ich krytyluje za podwyżkę, po po prostu zażartowałem sobie że znów zapetliliscie się w dyskusję o tym samym.
Opublikowano 3 października3 paź Ja mam wbite jeszcze na dwa lata, ale to kiedyś w szale pod korek po taniości wbiłem i w sumie poza Expedycją nic większego poza "aaa odpalę zoabczę" to tu nie grałem. Jasne miło odpalić było TOnego Hawka 3+4, ale dropłęm bo inne rzeczy były ciekawe albo przekonać się że jakiś indyk to gówno. Grą z którą spędziłem najwięcej czasu na Xie w tym roku był.... KCD1. Bo działał konsolowo najlepiej tam.Podwyżka to w ciagu roku dwukrotna (a teraz o 50%) to przegięcie pały. Sorry gdyby nie to, że mam wbity GamePass to bym chyba pozbywał się konsoli.
Opublikowano 3 października3 paź no ja do marca mam nabity gp a pozniej chyba trzeba sprzedac konsolę i ewentualne exy MS'u ogram na playstation.
Opublikowano 3 października3 paź 2 minuty temu, Basior napisał(a):to bym chyba pozbywał się konsoli.Myślę że wiele osób by się pozbyło gdyby nie zakupione gry. Dziś już nie ma żadnych argumentów za kupnem Xboxa, jeśli najważniejsze są dla Ciebie gry a nie jakaś wybujała wizja opanowania świata gejmingowego jaką sprzedaje MS od lat. Nowy sprzęt nie przyciągnie PCtowców bo oni wszystko mają, Sonowcy nigdzie się nie rusza tak samo. Mówię że jeszcze Valve powinno przed nimi zrobić komputerek na Steam Os do salonu.
Opublikowano 3 października3 paź No i od valve patrząc na to jak sobie radzi steamdeck to ma sens, a jakiś twór od Xboxa to XD
Opublikowano 3 października3 paź Autor Ten ich nowy sprzęt nie ma zamiaru wcale opanować świata ani przyciągać kogoś nowego. Wystarczy że będzie odpalał gry z xboxa, windowsa i tyle wystarczy by ktoś go kupił. Pod względem sprzedażowym będzie jak Steam Deck z którego sprzedaży naśmiewają się fani Nintendo, ale i tu sprzedaż nie będzie miała większego znaczenia bo i tak bedzie dostawał praktycznie wszystkie gry z wyjątkiem Nintendo.
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.