Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Ukukuki napisał:

 

Jak to będzie poziom CoD z Vity to nie wiem czy go chcą :notlikethis: Za to same porty Ori czy Cuphead to sztos. 

Raczej widziałbym wersję mobilną przeportowaną na switcha, niż pełnoprawny cod z równoczesną premiera na switchu i pc/ps/x

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, creatinfreak napisał:

Skoro Microsoft dalej będzie udostępniał marki acti na konsoli Sony co równa się haraczowi 30% dla Sony od każdej gry/dodatku/skina to jakie mają staracić zarobki?

Proste, jeśli na jakiejś platformie będziesz miał zapewnione dodatkowe benefity w swojej ulubionej serii (a maniaków CoDa jest masa) to będziesz właśnie ją wybierał. Tym sposobem Sony od takiego klienta nie będzie miało 30% zarobku tylko 0 albo będą stratni bo zarobku z innych gier też nie zobaczą. Tu 'walka' nie toczy się o graczy którzy kończą po 10+ różnych gier rocznie tylko takich którzy nabijają tysiące godzin w jednej serii, wydają masę kasy na mikrotransakcje i są maniakami danej serii. A marek z poziomem zaangażowania na poziomie CoDa na konsolach jest dosłownie parę (Fifa, Fortnite, GTA).

Odnośnik do komentarza

No i Ci maniacy też są mega przywiązani do danej platformy bo mają ziomeczków do grania w swoją ulubioną grę. Dla wielu ludzi konsola do cod albo FIFA = się PlayStation. To raczej się nie zmieni. Owszem jest pewien odsetek ludzi, którzy myślą trzeźwo i zmienia platformę, ale wydaje mi się, że to może być 10-15% max.

Odnośnik do komentarza

Dostali propozycję na 10 lat i jak na razie olali. Nie dziwię się, że tak boli ich utrata marketingu. Pamiętam, że niedawno w temacie callisto ktoś był zdziwiony, że wychodzi na xboxa, bo było na show ps i sony kupiło ekskluzywne preordery, wiec eksik boży XDDD Jak tutaj ludzie nie mają pojęcia o takich rzeczach to co dopiero ludzie biorący info z youtuba.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się może ale zawsze mi się wydawało, że jak strzelanki to zdecydowanie bardziej pod tym względem był preferowany Xbox i jego pady od Pleja. Gdyby nie ta akcja nawet bym nie przypuszczał, że COD jest tak ważny dla sonki, no ale w sumie oni już nie robią exów fps.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, creatinfreak napisał:

No i Ci maniacy też są mega przywiązani do danej platformy bo mają ziomeczków do grania w swoją ulubioną grę. Dla wielu ludzi konsola do cod albo FIFA = się PlayStation. To raczej się nie zmieni. Owszem jest pewien odsetek ludzi, którzy myślą trzeźwo i zmienia platformę, ale wydaje mi się, że to może być 10-15% max.

Jak by dali CoDa w GP + jakieś durne benefity takie jak teraz są na PS (tydzień wcześniej beta czy jakiś exp boost) to pewnie z 50% maniaków by przeszła bez mrugnięcia okiem. Jak Sony podpisało umowę marketingową w czasach PS4 to też pewnie masa osób zmieniło platformę mimo że CoD na X360 był mega popularny.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze w tym wszystkim jest to ,że to Sony w sumie na swoim cycu wyniosło CoDa na szczyt w czasach PS4 promując go gdzie się da xD  W czasach Xboxa był to FPS jeden z wielu popularnych. 

 

Tutaj na pewno nie chodzi o samego CoDa jako grę, Sony może za dużo zainwestowało w tę markę i zwyczajnie robi pod górkę konkurencji. Co jest normalne w korpo świecie, tutaj chodzi tylko i wyłącznie o hajs. Dla samego MS nie jest ważny CoD a bardziej dział mobilny acti. Jakieś dziwne plany z mobilnym sklepem? Akurat jak ten deal dojdzie do skutku to dopiero zaczną się jazdy z Google i Apple. Dlatego też między innymi Microsoft wspierał Epic w konflikcie z Apple i Google. Acti ma ogromne wpływy z działu mobilnego, nie wiem jak teraz wygląda sytuacja ale Candy i Hearthstone to były kiedyś najbardziej dochodowe mobilne gry na świecie a tam od każdej transakcji musza oddawać kasę do Apple i Google. 

 

Rynek gier mobilnych obecnie jest wartych więcej niż cały rynek konsolowy + PC a trzymają nad nim pieczę dwie firmy Google i Apple kosząc prowizję od każdej transakcji. Microsoft tutaj ma apetyt na osiągnięcie sukcesu traktując ten zakup jako trampolinę na ten rynek. 

 

https://www.gram.pl/news/microsoft-stworzy-wlasny-sklep-z-grami-mobilnymi-konkurencja-google-apple-xbox-mobile-platform

 

Jak chcą zmusić Apple i Google do tego nie wiem ale będzie to całkiem ciekawe widowisko po zamknięciu transakcji zakupu Acti. 

Odnośnik do komentarza

Pamiętam cotygodniowe rankingi, które publikował Major Nelson, Call of Duty 4 było pierwszą grą z serii która zdetronizowała Halo 3 pod względem popularności w multi. Ale wtedy był to jeszcze dosyć wyrównany pojedynek. Potem hegemonia CoDa rosła z każdą kolejną częścią, w czym pomagało również to, że co roku wychodziła nowa odsłona. A popularność Halo po trzeciej części to już nieprzerwany zjazd w dół.

 

13 minut temu, maciucha napisał:

Też wam Microsoft sam zrobil refunda za te forzy z pricebuga :[?

Screenshot_20221123-074614_Gmail.thumb.jpg.b89769e805e7054ff44c7b107b6b8f6a.jpg

 

wczoraj jeszcze grałem normalnie, na mailu też nie widzę żadnej o zwrocie. Z jaką datą masz tę informacje?

 

EDIT: dobra widzę, zrobili mi zwrot 6 godzin temu, to się nagrałem xd

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Sven Froost napisał:

Mi tez, skurczybyki. Mozna cos z tym zrobic? Przeciez nie ubiegalem sie o refund, sa chyba jakies przepisy nawet na to ze nie moga tak zrobic

 

Jak to bywa w takich sytuacjach na pepperze, polecam pozew zbiorowy :kaz:

 

Przepisy są takie, że moga zrobic refund, bo to błąd, a nie żadna promocja. Pewnie poszło tego bardzo dużo, że zwracają pieniądze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...