Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

To też tak nie do końca działa, że sobie napiszesz regulamin, ktoś kliknie, że się zgadza na wszystko i jest ok. Wyobraź sobie, że np. bukmacher sobie tworzy regulamin, gdzie ma zaznaczone, że każdą wygraną, która przekracza 50 000 zł może anulować bez podania przyczyn, a ty grając u niego zgadzasz się na te warunki. Wiem, bo miałem z czymś w tym stylu do czynienia osobiście, i to nie jest tak, że regulamin=umyte rączki, i nie możesz mieć żadnych roszczeń.

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Rozi napisał:

Dokładnie, Sony miało błąd, ale poprawiło na korzyść konsumentów:

https://www.theverge.com/2022/5/25/23141904/sony-playstation-plus-subscription-discount-pricing-overcharge

 

Firma firmie nierówna.

myślę że są bardziej adekwatne przykłady, np gdy oddawali kasę za Black Opsa, którego w wyniku błędu cenowego można było kupić za 5 euro, zamiast 75.

https://twistedvoxel.com/black-ops-cold-war-price-glitch-refunded/

Odnośnik do komentarza

Ciekawe kiedy będą wam zabierać gierki kupione w Argentynie. Pewnie na to też jest jakiś zapis w regulaminie! Dodatkowo tam używa się VPN, a tutaj elegancko zakupy w oficjalnym sklepie w obrębie EU. W takiej sytuacji wolę olać kupowanie gier w jakikolwiek sposób i trzymanie się gamepassa.

Odnośnik do komentarza

Chyba wszyscy wiedzieli, że to pomyłka, ale skorzystali z okazji, więc musieli się liczyć z możliwości anulowania tego zakupu. Nawet polski kodeks cywilny ma zapisy, które chronią sprzedającego przed taką pomyłką.

 

"Art.84 § 1 k.c. przewiduje, że w razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd w cenie towaru zauważyć."

 

A tutaj przykładowy wyrok - sprawa dotyczyła maszyny do obróbki drewna gdzie przez pomyłkę zamiast ceny 77 tys. wpisano 7,7 tys.

http://orzeczenia.rzeszow.so.gov.pl/content/$N/154010000003027_VI_Ga_000373_2015_Uz_2015-12-29_001

 

"Sąd Rejonowy w całości podzielił argumentację pozwanego, przekonującego o tym, iż po pierwsze doszło do oczywistego zaistnienia błędu i po drugie, błąd ten – w realiach tej konkretnej sprawy, musiał zostać spostrzeżony przez powoda. Na takowe okoliczności wskazują jego właściwości osobiste – wieloletnie prowadzenie działalności gospodarczej w branży związanej z obróbką drewna. Nawet powierzchowna lektura oferty musiała przywieść do przekonania o omyłkowym charakterze wpisanej w jej nagłówku żądanej ceny sprzedaży. W ocenie Sądu, błąd dotyczący ceny, należy kwalifikować jako błąd istotny, a zatem zaistniały przesłanki do uchylenia się od skutków oświadczenia woli. Takowe zaś uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli zostało złożone stosownymi pismami w ustawowo przewidzianym terminie."

 

Pewnie w Szwecji mają podobne przepisy. No nic trzepa czekać na kolejne okazje.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Ja zawsze kupuję z oficjalnych źródłeł, bez żadnego kombinowania, dla świętego spokoju nie chcę ryzykować problemów z kontem. Mam satysfakcję wiedząc, że wszystko kupione bezpośrednio ze sklepu/od sprawdzonych dystrybutorów kluczy i nie rozumiem takiego lekkomyślnego podejścia z mieszaniem gier z różnych źródeł. Wolę zapłacić więcej żeby mieć pewność, że kupiłem jak bozia przykazała. Gdybym cebulił, to na pewno nie na swoim głównym koncie, gdzie zostawiłem kupę hajsu.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...