Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj pojawił się raport finansowy Activision Blizzard za ostatni rok finansowy.

https://investor.activision.com/news-releases/news-release-details/activision-blizzard-announces-third-quarter-2022-financial

 

aaaa.thumb.png.05560b87d7f64cf4fa51882f2f436a48.png

 

Ciekawe, czy naprawdę w tym całym dealu Microsoftowi nie chodzi o rynek mobilny, a nie o odmieniane w każdy możliwy sposób Call of Duty i przypuszczenia czy będzie ex czy nie.

 

Przychody z rynku konsol rok do roku spadły o 42% - 866 mln

Przychody z rynku PC rok do roku spadły o 41% - 747 mln

Tylko rynek "komórek" urósł o 9% - 221mln.

Pewnie jest to spowodowane premierą Diablo Immortal, a na horyzoncie majaczy już CoD Mobile, a również są plotki o WoW'ie Mobile. Wychodzi, że to rynek mobilek, będzie prawdopodobną kurą znoszącą złote jaja z gigantycznym potencjałem na rozwój, a nie CoD na PC/konsole o który toczy się tak zażarta walka i nie pozwala w szerszej perspektywie spojrzeć no to przejęcie.

 

Myślę, że zgodzenie się Microsoftu na prawdopodobne środki naprawcze w przypadku tego zakupu, czyli zapisanie, że CoD nie stanie się ex'em dla ekosystemu Microsoftu, przyjdzie łatwiej niż nam wszystkim się wydaje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Witam Was Panowie,

 

Mam zapytanie... Czy jest jakaś możliwość ZAINSTALOWANIA gry "Forza 5" na xboxie series s zakupionej na Steam'ie? Podkreślam, że nie chodzi mi o streamowanie np. za pomocą "Geforce Now", czy też grania za pomocą GamePass'a. Chodzi o konkretne zainstalowanie tej gry na konsoli... .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Czy jakaś zapowiedziana na przyszły rok gra MS ma datę premiery? 

Najlepsze jest to że Forza, Starfield i Redfall to gdy przerzucone z tego roku :) więc niejako oprócz nich powinniśmy zobaczyć kilka innych gier od MS. To co najbardziej wydawałoby się najbardziej prawdopodobne czyli Hellblade 2 i Avowed nie ma nawet dłuższego fragmentu rozgrywki.

 

Trochę to martwi. Czy tam się wszystko dobrze dzieje to coraz więcej mam wątpliwości 

 

Odnośnik do komentarza

Generalnie mało gier zaplanowanych na 2023 ma datę premiery (wyjątkiem są te gry które zostały opóźnione z tego roku jak Hogwart Legacy), bo czasy są takie niepewne że jak to powiedział Jason Schreier póki gra nie została wysłana do tłoczni to zawsze może zaliczyć opóźnienie.

 

Co do braku gameplayow z gier o których wiemy że były planowane na 2023 to bardzo dużą wadą marketingu M$ jest to że nie robi Directow jak Nintendo czy SoP jak Sony i trzyma  takie pokazy rozgrywki tylko na 2 momenty w ciągu roku. Więc jeśli nie zobaczymy dłuższych fragmentów rozgrywki z gier zaplanowanych na 2023 na najbliższym grudniowym The Game Awards lub czerwcowym E3 to wtedy zacząłbym się martwi o te gry..

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Powtarzam, te 3 eksy są przerzucone z 2022r. Nie wyobrażam sobie że oni cały kolejny rok przejadą tylko na tych grach xd

Sony w tym roku się to udało bardzo dobrze, więc kto wie może pójdą w ich ślady?

Gran Turismo, Horizon Forbidden West i God of War Ragnarok to wszystko gry opóźnione z 2021 r. O remake TLoU też są informacje że został wewnętrznie opóźniony mimo, iż oficjalna zapowiedź była oczywiście dopiero w tym roku.

 

Także tak to niestety wygląda, dzisiejsza branża jest nieco opóźniona. W 2022 r. wychodzą gry które miały wyjść 2021 r. a w przyszłym roku wyjdą gry które planowane były na ten rok.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, dardab napisał:

Witam Was Panowie,

 

Mam zapytanie... Czy jest jakaś możliwość ZAINSTALOWANIA gry "Forza 5" na xboxie series s zakupionej na Steam'ie? Podkreślam, że nie chodzi mi o streamowanie np. za pomocą "Geforce Now", czy też grania za pomocą GamePass'a. Chodzi o konkretne zainstalowanie tej gry na konsoli... .

 

Pozdrawiam!

nie można, musisz ja mieć zakupioną na sklepie microsoftu

Odnośnik do komentarza

Jest taka opcja w konsoli nazywa się się Looking for group. Zakładasz taki temat w danej grze, określasz czas kiedy chciałbyś zagrać, piszesz o co chodzi i warunki (np. Mikrofon i wiek powyżej 18 lat) i ludzie sami się zgłaszają. 

Sam kilka razy z tego korzystałem do grania i widzę że ludzie z tego korzystają bo często jest dziesiątki albo setki aktywnych grup, zależy od gry.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Małe podsumowanie sytuacji z AB. (Nie będę wklejał linków):

- Jedna z przedstawicielek organów UE w wywiadzie dla jednego z zagranicznych portali dała do zrozumienia, że deal przejdzie bez problemu z jakimiś środkami zaradczymi (nie sprecyzowała czego dokładnie mają dotyczyć). Uważam, że powiedziała trochę za dużo, ale to już jej problem ;)

- FTC (USA) ma podobno głosować nad zatwierdzeniem przejęcia jeszcze w grudniu lub styczniu. Moim zdaniem skoro ich przedstawiciele przestali szczekać już parę miesięcy temu, to lobby zrobiło swoje i deal w USA jest już klepnięty.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...