Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że ta marka Xbox jest w takim stanie że gdy wchodzisz do dedykowanego tematu, to czołowi zwolennicy tej konsoli w co drugim poście piszą "Sony". Wielka szkoda bo mocno zmarnowany potencjał. Chociaż z drugiej strony dużo beki dają te zakupy MSu:obama: Widać też kto nie gra w gry bo czas spędza na czytaniu dokumentu związanego z przęjęciem. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 2
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Póki co argumenty sony są o wiele bardziej trafne. Sugerują, że jeden zakup firmy matki po prostu zachwieje branżą na tyle na ile nie zrobiłaby to zwykła konkurencja i walka o klienta. Argumenty microsoftu są zwyczajnie smieszne, nie mamy gier, robimy słabe gry i nie możemy konkurować. Wygląda to zabawnie w momencie kiedy ms ma takie marki jak fallout, tes, gears, halo czy forza i do tego więcej studiów niż sony bo chyba mają ich 22 a sony z 17. Gdyby to był xbox z 2016 to wtedy łatwiej byłoby w to uwierzyć.

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 3
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2022 o 07:56, ASX napisał:

wczoraj jeszcze grałem normalnie, na mailu też nie widzę żadnej o zwrocie. Z jaką datą masz tę informacje?

 

EDIT: dobra widzę, zrobili mi zwrot 6 godzin temu, to się nagrałem xd

Też dostałem tego maila, ale gra działa nadal.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

Też dostałem tego maila, ale gra działa nadal.

to będę musiał sprawdzić, może ja też będę miał takie szczęście.

Swoją drogą ta oferta była nieprzyzwoicie dobra i płacąć 3,50 zł za zestaw który normalnie kosztuje 400 zł (obecnie jest przeceniony na 200 zł) spodziewałem się tego że mi to zwrócą.

 

swoją drogą ostatnio skarżono się na brak newsów w temacie, a ostatnio rzuciła mi się grafika.

Zdjęcie

zrobiona na podstawie artykułu eurogamera:

https://www.eurogamer.net/heres-how-much-power-your-consoles-use-and-how-much-that-costs-in-the-uk

 

Nie chcę mi się liczyć wszystkiego więc skupiłem się tylko na Cyberpunku i przeliczając te wartości na średnia cena kilowatogodziny w Polsce, to jest wg. google 0,77 zł,  wychodzi że godzina grania w Cyberpunku w Performance mode na:

- na XSS kosztuje ok. 6 groszy

- na XSX kosztuje ok. 14 groszy

- PS5 kosztuje ok. 17 groszy

Gdyby to był PC, patrząc na podzespoły i zużycie energii, to XSX wydaje się mieć całkiem spory potencjał na podkręcenie zegarów. Ale wiadomo, że konsole to zamknięty system i takie podkręcenie skutkowałoby wyższymi temperaturami do czego konsola nie została zaprojektowana.  Dzięki temu niższemu poborowi energii konsole są też takie ciche, bo wentylator nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Więc wydaje mi się, że dobrze jest tak jak teraz i lepiej mieć wydajną, oszczędną i cichą konsole, niż bardziej wyżyłowaną i trochę wydajniejszą ale droższą i głośniejszą.

 

PS5 wypada za to oszczędniej w Rest Mode pobierając tylko O,1W w ciągu godziny, gdy XSX i XSS  pobierają dwa razy więcej czyli  0,2W. Co w przeliczeniu na złotówki daję jakieś 0,07 grosza w przypadku PS5 i dwa razy więcej, czyli jakieś  0,15 groszy za godzinę pracy w rest mode  w przypadku Xboxów.

Niby nie dużo ale jak konsola pracuje tak 24 godziny na dobę to może trochę wyjść i jak ktoś szuka oszczędności w rachunkach za prąd lepiej wyłączyć w konsoli Rest Mode, zwłaszcza że konsola odpala się bardzo szybko i jest Quick Resume.

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...