Skocz do zawartości

Oczekiwania i przewidywania na rok 2020


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie, piszemy swoje przewidywania na 2020 r., a za rok sprawdzamy jak bardzo się pomyliliśmy.

 

- PS5 zaliczy bardzo mocną premiere i okaże się godnym następcom PS4

- Halo Infinite będzie dla nowego xboxa tym czym Breath of the Wild dla Switcha

- Kolejni użytkownicy skasują konta na forumku

- MS i Sony kupią nowe studia

- Sony zapowie zamknięcie serwerów którejś ze swoich gier

- Sea of Thieves dalej nie będzie chciało umrzeć

- Nintendo zapowie nową mocniejszą rewizje Switcha

- Gamepass będzie jeszcze lepszy niż teraz

- Sony i Nintendo zostaną zmuszone do odpowiedzi na Gamepassa

- TLOU part 2 zostanie Grą Roku 2020

- Mejm kupi konsole poprzedniej generacji

Odnośnik do komentarza

Tak mocno wierzysz w to Halo? Ostatnie było chyba takie se, tak samo Gearsy jednak trochę zawód. Ludzie potrzebują czegoś nowego jednak na Xboxie. 

Kurde ja jednak trochę wątpię, że MS nawet jeśli kupił studia developerskie, będzie walczył z Sony exami. 

Uwierzę jak zobaczę, bo cały czas mam wrażenie że MS trochę blefuje że wszystko jest za(pipi)iscie :)

Idealnie jednak wstrzelili się z gamepassem w ten usługowy nurt i pewnie beda go rozwijać. 

 

Odnośnik do komentarza

Wierze bo studio przeszło duże zmiany kadrowe, dostali więcej czasu i pieniędzy na prace i zrobili nowy silnik, ale oczywiście za rok może się okazać że całkowicie się myliłem i nowe Halo nie będzie niczym specjalnym.

 

a "czegoś nowego" myśle że też nie zabraknie, xbox już od jakiegoś czasu przestał być maszynką do halo gearsów i forzy, a myśle że następny rok jeszcze dobitniej to pokaże.

Odnośnik do komentarza

- cyberpunk okaże się dużym rozczarowaniem

- ND zapowie TPP gre w klimatach cyberpunku

- Hideo zapowie nowa grę

- B3, MP4 czy nowa Zelda bez premiery w 2020

- Capcom wskrzesi Deep Down pod inna nazwa

- Mejm nadal będzie gracz teoretyk stary cap.

- Trailer GTA VI z premierą na późny 2021

 

- zapowiedź nowego projektu Monolith Soft z premierą na początek 2021

Edytowane przez XM.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- Halo Infinite okaże się genialne

- ale nie aż tak jak TLoU2

- GTA VI tytułem dla next genów, ale nie na starcie

- a jednocześnie GTA V zostanie zapowiedziane i wydane w ciągu kilku miesięcy na Switcha

- Sony i Nintendo będzie miało gdzieś gamepassa i nie zrobią własnej odpowiedzi na niego

- chociaż Sony będzie nadal wspierać ten swój serwis streamingowy

- nie będzie Switcha Pro

- ani Metroida,  nowej Zeldy czy nowego Mariana

- będzie za to Mario 3D World i Zelda Wind Waker

- God of War 2 nie będzie tytułem startowym na PS5

- Cyberpunk będzie dobry, ale nie będzie drugim Wiedźminem

Odnośnik do komentarza

-wocz dogs 3 dostarczy znowu pure fun sandboxowy

-cyberpunk wyjdzie na PS5 w dniu premiery z wodotryskami w postaci ray traycingu

-xbox bedzie miało solidny zestaw exów na premiere (nowych IP zamiast halo girsy forca)

-premiera daty premiery filmu MGS

-dragon ball kakarot będzie najbadziej dochodową grą single player tego roku

 

  • Lubię! 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie jestem zbyt dobry w przewidywaniach, mogę mieć co najwyżej pewne oczekiwania co do gier:

 

- MS zauważy, że ma kilka uśpionych marek I coś z tego skleci

- Sony podejmie rękawice w grach online I postawi większy nacisk na ten tryb co ostatecznie sprawi, że I tak dojdzie do bezpośredniej konfrontacji z MS-em

Odnośnik do komentarza

Tą uśpioną marką które  może być nowy Perfect Dark, który jest dobrym materiałem na trzecioosobową grę akcji cinemtic experience w stylu gier Sony i jestem prawie pewien że to właśnie nad tym rebootem  pracuje Initiative razem z Coalition

 

Poza tym obstawiam że wróci Killer Instinct

i być może Banjo, ale MS musi najpierw znaleźć dobrych developerów bo oryginalni twórcy nie chcą nad tym pracować

 

z mniej prawdopobnych uśpionych marek, to Microsoft posiada wciąż prawa do Shadowrun marki bazującej na papierowym RPG, łączącego świat Cyberpunku i Fantasy. Co mogłoby stanowić dobrą baze do zrobienia gry rpg, np. przez Obsidian ;). Ale to chyba nie jest raczej możliwy scenariusz na przyszły rok

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Ja zgadzam się z @Gregor var Emreis w kwestii tego że Cyberpunk będzie dobry lub bardzo dobry, ale nie będzie takim (pipi)nieciem jak Wiedźmin i jeszcze w kolejnej generacji będzie nowy Wiesiu od Redów.

 

Tak samo myślę że Naughty Dog uderzy z nową marką wkoncu. 

Capcom ten rok przejedzie dwoma Residentami i pewnie zapowiedzią remakeu Dino Crisis. 

 

Myślę i mam nadzieję że premiery konsol będa w zbliżonym czasie i będa miały chociaż po dwa mocarne exy. Pięknie by było taki bezpośredni fight zobaczyć 

Odnośnik do komentarza

Akurat z oryginalnej ekipy odpowiedzialnej za Conkera już mało kto został w Rare (Chris Seavor ojciec gry, od dawna nie pracuje w Rare). Więc nie za bardzo kto miałby go tam zrobić. Let it go

 

@up

 

też nie pokładam specjalnych nadziei w Cyberpunku, trudno to wytłumaczyć ale im bliżej premiery tym gra staje się dal mnie coraz bardziej obojętna. Ale nie wiem czy moje odczucia mają jakieś przełożenie na globalną publike

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

- Pan Kojima zaraz po premierze DS na PC zapowie kolejną grę, ale Fanek z ofim już nie będę tak zajarani 

-Tlou II będzie słabsze od pierwszej części, co nie znaczy że będzie złe, do końca roku ND doda do gry tryb frakcji ku uciesze fanów

-Halo Infinite w multi będzie kozak, ale singiel będzie słaby

-Housemarqe dołączy do SONY jako first party

-M$ nie popełni błędu z premiery XO i nowa/e? konsola/e będzie miała premierę w większej ilości krajów, co w kraju cebuli i podlaskich halabardników będzie wielkim świętem ;)

-Sony odyebie coś głupiego

-batru rojalu wywali się na ten gupi ryj i sobie zęby wybije 

- EA zapowiada singlowego Medal of Honor :rayos:

- początek kolejnej generacji będzie tym, podczas której pudełkowcy będą wpisani do czerwonej księgi gatunków nie do odratowania, cyfrowcy będą rzucać w nich kamieniami

Spoiler

-mendrek straci kciuki przez co będzie musiał się przesiąść na

cb82b0a8-0a70-4fdc-a650-cf13646fe0c8.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza

- Hideo Kojima zapowie horror w stylu P.T. z Del Toro i jakimś znanym aktorem w obsadzie, ale gra wyjdzie w 2021 najwcześniej.

- MS i Sony zrobią jakiś wspólny projekt na większą skalę, może to będzie jakiś wypasiony cross-game oparty o natywne aplikacje na obu konsolach (i opcjonalnie odpowiednik z MS-u na PC)

- Game Pass podrożeje na nowego Xboxa, oferta gier na nową generację będzie mocno ograniczona, ale nadal będzie sporo w ramach kompatybilności wstecznej

- Epic Game Store będzie głównym sklepem dla AAA na PC, Steam będzie się bronił indykami i early-accessami

- Valve zapowie kolejnego Half-Life, ale nie będzie to Half-Life 3, raczej jakaś gra w tym uniwersum, gra na 2021 raczej

- obie konsole nowej generacji wystartują na pełnej prędkości, będą szły łeb w łeb globalnie i premiery będą miały wspólne dla wszystkich kontynentów

- Nintendo wystartuje z jakąś usługą chmurową, która stworzy jakiś ekosystem i pozwoli grać w chmurze, choćby w klasyki z NES-a i SNES-a (eee, to chyba zbyt duży odlot)

- GTA VI będzie toczyło się w latach 80, będzie opierało się na przemycie narkotyków (w stylu Narcos), a oprócz Miami, będzie też Kolumbia lub Meksyk

- powstanie jakiś program dla świeżych twórców gier (na Xboxa albo PS), tak że wydanie gry na konsolę będziej bardzo ułatwione, ale oczywiście okupione ekskluzywnością

- TLOU 2 będzie wybitne, chociaż nie przebije 90 na MC, bo jednak trudno będzie jej nie być powtarzalną względem poprzedniczki, za to fabularnie dowiezie

- wyjdzie Nintendo 64 Mini

- MS zapowie Minecrafta 2 (ojej, to może rozbić bank) ;)

Odnośnik do komentarza

- zapowiedź GTA VI

- wysoka średnia Cyber Punk, ale gracze będą kręcić nosem. 

- New Super Switch (  1080p w trybie przenośnym, lepsza ergonomia) 

- Nowy CoD umieszczony w  latach 90

- Nowa Zelda 

- brak odpowiedzi Sony na GP, a jeśli już to  max 30 gier w usłudze 

- Zapowiedź nowego Fable od PG

- Dino Crisis Remake. 

- Silent Hill remake. 

- Nowy Socom albo Syphon Filter na Start PS5

Odnośnik do komentarza

Owszem, ale nie będzie lepszego momentu na sequel, który w zasadzie będzie rozbudowaną wersją jedynki. Overwatch też jest teraz na szczycie udanego gameplay'u, udało się wreszcie stworzyć przyjemny balans i powrócić do korzeni shooterowych, a OWL bije rekordy popularności. I co? I wydają Overwatch 2, który jest w zasadzie DLC do jedynki. Moim zdaniem Minecraft 2 dodający nowe mechanizmy, mający lepszą grafikę i kupę nowych DLC, to byłby istny deszcz pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza

Cyberpunk nie zawiedzie, nie ma prawa. Redzi wiedzą jak budować rozległy świat, tworzą chyba fps-a z elementami rpg, to nie jest dziś jakieś kosmiczne know-how. Mają bardzo sprawną siatkę quest-makerów (dodatkowo w Polsce boom na papierowe i terenowe rpg w pierwszej dekadzie 2000 wytworzył masę talentów w tej dziedzinie), mają dobrych programistów (bo Polska ma w ogóle ich bardzo wyszkolonych) i nie mają presji czasowej. Są jak Titanic, jedynie jakaś paskudna góra lodowa mogłaby to zatopić, ale na razie wygląda to dobrze i nie zapowiada się na katastrofę ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...