Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Widget napisał:

Pamiętajcie, że karta graficzna jest najważniejsza, ja mam nową, a reszta komputera też ma z 6 lat i śmiga wszystko na ultra więc też nie opóźniajcie jakoś grania na PCVR :D

akurat właśnie o karte obecnie trudno ;) Resztę da rade złożyć także wiesz karte może uda nam sie kupić pod koniec roku w NORMALNEJ cenie a pesymistycznie w 2022 :)   Ja tam nie narzekam poza 2-3 grami wszystko na oculusie śmiga 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2021 o 07:13, Grabek napisał:

HL Alyx na gtx970 - yay or nay?

 

Jak bardzo chcesz, to yay. Mam Radeona 580 z 8GB, czyli coś mniej więcej porównywalnego do 970. W Alyx przy ustawieniach średnich wyciągam te ~70 i parę fps, czyli na granicy akceptowalności. Tu i tam są leciutkie dropy, ale da się grać.

Ważniejsze moim zdaniem jest sprawdzenie, jak działają Ci gry PCVR, jeśli chcesz grać bezprzewodowo za pomocą Virtual Desktopa - o ile nie masz routera z wi-fi 5GHz lub najlepiej wi-fi 6, to nawet nie podchodź do bardziej dynamicznych produkcji. Przy starych urządzeniach z 2,4GHz to choćbyś siedział z tyłkiem na routerze, będą lagi

 

Mimo wszystko przychyliłbym się do zdania @blantman - jeśli nie masz ciśnienia, to ograj najpierw natywne gierki z Questa, a jest przy tym com robić: Sam pocę się ładnie przy Beat Saberze, ciśnienie wieczorami podnosi mi pierwszoosobowy survival horror Lies Beneath, a dziś na promce zakupiłem polskie In Death: Unchained, co by sobie postrzelać z łuku do rycerzy i innych magów:banana:

 

Btw. Tak w sklepie Oculusa, jak i na Steamie, wystartowały promocje z okazji chińskiego nowego roku:nosacz:

Odnośnik do komentarza

Lies Beneath to sztos :obama: U mnie drugie miejsce, po Alyx, jeśli chodzi o robienie wrażenia w VR.

Jest spierdalanie jak w Outlaście, gdy przeciwnik za plecami sapie coraz bliżej. Jest bardzo przyjemnie zrobione strzelanie, amunicji jak na razie znajduję sporo, a co najlepsze, to pierwsza moja gra, w której można tak po prostu, czy przez nieuwagę, czy roztargnienie, zgubić broń.

Komiksowa oprawa tu pasuje, a pozytywnych odczuć dopełniają bardzo immersyjne mechaniki, jak np. podręczna zapalniczka, której używamy m.in. do zapisywania stanu gry w przeznaczonych do tego miejscach, a jej płomienia możemy używać jak kompasu, wskazującego dalszą drogę. Leczymy się poprzez jedzenie jabłek - tak, jakbyśmy robili to w realu itd. Klimacik zaszczucia oczywiście też jest na miejscu

 

Liczę, że TWD: Saints and Sinners też będzie robiło, ale tu czekam na promocję, albo kod zniżkowy od Cukierberga, bo niestety jeszcze się go od zakupu gogli nie doczekałem:nosacz2:

Odnośnik do komentarza
Czy ja wiem, na początku było tylko 72 hz i udało się aplikacjom podbić do 90. Tu poprzeczka jest trochę wyżej. Ale zawsze dobrze mieć wybór.
120 to dużo większe obciążenie , bateria będzie padała w ile..40 min;)? Procek w goglach nie jest aż taki zły ale wątpię żeby ogarniał gierki w 120 ;) no ale zobaczymy....
Odnośnik do komentarza

Z tego co piszą na oculusowych grupach to nie polecam, jeśli ktoś nie ma nerwów do szarpania się na maile i telefony z trójkątem Oculus-UPS-urząd celny

 

Ten ostatni usiłuje nakładać cło na paczki z tym coverem i to jakieś kompletnie z dupy, rzędu 150-200zł, więc trzeba im wykładać, że to  rzecz z reklamacji. I tak zatrzymują je na kilka\kilkanaście dni, potem dzwonią z pytaniami co to jest i o co chodzi, bo Oculus podaje nasze dane jako odbiorcę w PL i nadawcę z USA (lol) No cyrk.

 

Mi by się nie chciało

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak Frantik napisał, ja z kolei jestem bardzo zadowolony z tego overlayu co kupiłem, odpala się automatycznie razem z grami, menu jest na nadgarstku, można najebać całą grę własnymi okienkami z pulpitu, jakichś super ścinek nie odnotowałem, super sprawa. Możecie sobie w Alyxie usiąść wygodnie i walnąć jakiś filmik z youtube i delektować się otoczeniem :D

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Widget napisał:

Moss za jakieś 44 zł na steam, wziąłem, zobaczymy czym się ludzie tak podniecają ;p

ja kupiłem za jakieś 70 na oculusie jak byłem w mini promo 2 tygodnie temu i nie żałuję. Bardzo fajna przygoda. Nie wiem jak na steam ale na oculus od razu jest z dlc i to dlc dodało mi ponad godzine gry. Łącznie jakieś 5 ,5 h przyjemnej gry (troszkę ekstra czasu bo się bawiłem w szukanie znajdziek).

 

@BieŃsam jestem ciekaw bo myślałem o tym population one , onward i contractors i brakuje mi dema. Boję się że mój błędnik będzie za bardzo szaleć. 

 

 

Tak jak już wpadłem do tematu to małe podsumowanie moich gierek i wrażeń z użytkowania vr od prawie miesiąca. 

 

Oculus 2 jako konsola przenościa bez pc sprawdza się wyśmienicie a podłączenie pc tylko dodaje do doświadczenia (side quest , modowanie beat sabera czy kilka fajnych indyków dostępnych na steam). Nie wypowiem się o dużych grach AAA na vr bo nie mam pc aby udźwignąć alyx, asgard czy medal of honor ale jest to plan na koniec tego roku jak już moja karta graficzna (zamówiona 3 miesiące temu!) zostanie wyprodukowana xD .

 

Z gier w jakie grałem najbardziej mogę polecić Beat Saber KONIECZNIE z modem pobranym przez sidequesta. Beat Saber w postaci surowej to ok gierka ale szybko się nudzi. Jak jednak zaczynamy pobierać piosenki zmapowane przez społeczność ta gra robi się 10/10. Obecnie to mój główny trening (siłownie nadal zamknięte) i zastąpił ring fita :) Pewne piosenki na ekspercie potrafią wykończyć a co chwila wpadają nowe. 

Świetną grą jest też Pistol Whip z dodatkiem fabularnym (wyszedł jesienią). Gra na wiele godzin i też potrafi zmęczyć. UWAGA jednak na kolana! Gra bardzo mocno daje się we znaki jak ktoś ma jak ja chore kolano. Po jednej z sesji w pistol whip musiałem go na jakiś czas odstawić :)

Z innych naprawdę polecanych szczególnie jak ktoś lubi dark souls mamy exa oculusa "In Death Unchained ". Tak gra wyszła kiedyś na steam ale studio które grę tworzyło się zmieniło na Polskie studio i wersja ulepszona z dodatkową zawartością cały czas modernizowana to ex na oculusa 2. NIE POLECAM kupować poza oculus store. Obecnie doszedł duuuży patch z nową zawartością i rankingami (takie sezony). Gierka ma duże replay ability i jest naprawdę wymagająca ze świetnym gameplayem. 

Grałem też w Superhot vr. Superhot w vr to inna gra niż na padzie ale uwaga potrzeba sporo przestrzeni ja sam miałem mały wypadek ze stołem :D.

Moss - świetna gra platformowa narracyjna. Czujesz się jak w baśni. A animacja myszki to top i chce się ją głaskać. 

Eleven Table Tennis - GENIALNA gra jak masz znajomych do meczów. Może to potwierdzić @Widgeti @raven_raven z którymi grałem sesje. Dźwięk z mikrofonów czysty jakbyśmy grali w realu. Wrażenia super. Silnik fizyczny ultra realistyczny. Jak ktoś grał w pingla kiedyś to może tu robić te same zagrywki. Super doświadczenie w czasach covida. Granie z kolegą z drugiego końca polski albo z zagranicy bez laga. Tutaj uwaga na kilka sesji ze znajomymi RAZ miałem z kolegą lagi. W sobotę wieczorem chyba serwery pingla nie wyrabiały. Nie powtórzyło się to jednak nigdy więcej. 

Myst vr - ŚWIETNIE przeniesiona gra z lat 90'tych do vr. KLIMAT i fabuła nadal w tej grze robią. Zagadki są GENIALNIE przeniesione do vr i korzystają z tego medium w pełni. Jeden minus to zmiana nagranych FMV na postacie w 3d. Nie wiem może to nostalgia przemawia przeze mnie ale chciałbym oryginalne filmiki z aktorami. 

Phantom Covert Ops - sprinter Cell/mgs w kajaku nie wiem jak inaczej tą grę opisać :). Pojebany pomysł na gameplay ale działa w vr! 

Byłoby więcej gier ale portfel z gumy nie jest. Wszystkie gry poza beat saber kupowałem na promocjach które są codziennie (daily) w sklepie oculusa. 

 

Z darmowych gierek jeszcze z side questa sprawdzałem Ancient dungeon - ma potencjał ale u mnie spowodowała mdłości. Puzzling Places - fajna gra w układanie puzzli w 3d. Wymagająca ale wciąga i uspokaja.  Liminal - to bardziej aplikacja niż gra ale warto sprawdzić. Szczególnie dla kogoś jak ja nowego w vr. 

 

Oczywiście gry to nie wszystko. W Vr polecam też filmy w stylu podróży z velociraptorem Blue, czy mikro świat z Davidem Attenbrough. Super jest też zwiedzanie miejsc jak grobowce w jordanii w vr. Za to nie rozumiem ludzi co na vr oglądają filmy dla mnie to zbyt rozmazane po bokach i wolę oleda. Jest też wiele ciekawych darmowych apek jak np poker vr (przyjemne doświadczenie i w pełni darmowe), fajna apka do sprawdzania kalorii spalanych w vr Move, oculus tv gdzie np mamy koncert snoop dogga i inne specjalne wydarzenia live czy dwie fajne apki dla nowych w vr. 

 

A jak oceniam sam sprzęt? Dźwięk bez słuchawek jest super. Mikrofon jak już pisałem też genialny i nie łapie otoczenia. Można gadać ze znajomymi czy obcymi ludźmi jakby byli obok. Brak kamer i czujników do rozstawienia to też nowa jakość. Vr zakładasz na głowę i jazda bez konfiguracji i kabli. Bardzo ale to bardzo ułatwia to wejście w vr plus mobilność konsoli (można z vr pójść do znajomego lub innego pokoju bez pc - apka virtua desktop pozwala streamować nawet alyx po wifi!). Oculus Quest 2 ma też dużo apek z poprawioną grafiką względem oculusa 1. In Death na przykład to wyższa rozdziałka ale i więcej fps. Świetne są pady do questa. I nie dałem rady rozładować baterii przez 3 tygodnie (polecam zakup od razu enlopów aby nie wymieniać na nie ekologiczne paluszki). Sam vr jest lekki i nie powoduje dyskomfortu przy dłuższym noszeniu. Bateria starcza na ponad 2 h co jest wystarczające i do treningu w vr i do grania. Oczywiście można dokupić elite strap z power bankiem jak ktoś chce więcej grać na raz. Dla mnie te ponad 2 h to i tak aż nadto na raz czasu. 

 

 Czy Quest 2 to sprzęt doskonały? Niestety nie. Z powodu super ceny widać że były cięte koszty na czym popadnie. Po pierwsze strap dodawany domyślnie do questa 2 jest taki sobie. Ok może być, ale wiem że to jeden z zakupów na ten roku nowy strap. Problem z nim jest taki że przy bardzo intensywnej grze np z pistol whip potrafi się lekko przesunąć. Elite strap sprzedawany w sklepie oculusa widzę będzie lepszy. Tu a propo przesunięcia drugi problem o którym musze napisać. Bardzo mały punkt ostrości. Nie wiem czy to wina tego że gram w okularach ( mam okulary w vr i specjalną wkładkę która oddala moje oczy od soczewek oculusa - aby nie porysować okularami soczewek) czy mojego DPI (mam 71 a max jest 68 do ustawienia w soczewkach) ale grając musiałem się przyzwyczaić aby ZAWSZE patrzeć prosto przed siebie i poruszać głową. Nie jest bardzo nie wygodne ale wymaga na start przyzwyczajenia bo w prawdziwym życiu często oczami poruszamy nie głową tu trzeba zawsze ruszać głową. Z tego też powodu oglądanie filmów w "salach kinowych"  w vr nie jest dla mnie z powodu braku ostrości po bokach. Ostatni minus to domyślny cover. Nie jest zły ale gąbka nasiąka potem. Ja mam ten plus że kupiłem od razu fit pack i mogę sobie co kilka dni wymienić cover. Nie jest to jednak higieniczne jak macie tylko cover domyślny z questem 2.  A i jeszcze jedno dla okularników lepszy jest cover z fit packa ten z dopiskiem wide. Niestety nie wszystkie okulary się mieszczą w ten w zestawie. To tyle z minusów. 

 

Czy polecam quest 2? Jak najbardziej za cenę ok 1600 zł (w sklepie oculusa) to super sprzęt i tani vr który nie potrzebuje niczego więcej do zabawy. Idealny na wejście w vr tanim kosztem. A to że można go podłączyć do pc i ograć hity w stylu alyx tylko dodaje do wartości oculus quest2. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...