Skocz do zawartości

PCMR VR - luźne dyskusje


Bzduras

Rekomendowane odpowiedzi

Potestowałem oculusa wczoraj i mam 3 pytania. Mam okulary i ogranicznik na okulary (ten z zestawu) myślę że to ważna informacja. 

 

1. Czy to normalne że ostro jest tylko jak patrzysz na wprost? Jeżeli bez ruszania głową wzrok kieruje w inną stronę wszystko robi się rozmazane.

 

2. Czy filmy 360 stopni w vr wszystkie mają tak niska rozdzielczość. Odpaliłem wczoraj jurrasic world Blue i robi wrażenie ale ma niską rozdziale i to troszkę mi przeszkadzało. Tak ściągałem na oculusa 3gb nie robiłem streamu. YouTube vr tak samo. Jakiś film gdzie z narciarzem jedziemy czy dron lata nie jest to zbyt ostre wygląda jak DVDRip sprzed lat. Oglądanie zwykłego YouTube czy filmu też tego nie widzę ostro jest tylko na wprost a reszta się lekko rozmazuje to ja już wolę oleda tv;) 

 

3. Teraz do gier pytanko czy to normalne że w pl płacimy w dolarach? Bo wczoraj kupiłem grę i myślałem że mi euro pobierze ale USD . Nie żebym narzekał ale się zastanawiam czy to normalne i też tak w sklepie płacicie;)

 

 

A co do samego grania to super wczoraj mi się grało i chyba jak sprawdzę czy gogli nie mam wadliwych zamówię powerbanka. Bo troszkę ponad 2h to mało czasu chciałbym więcej na raz :)

 

 

IMG_20210204_153259.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@blantman
1. Tak, musisz ruszać całą głową, ja jako człowiek noszący okulary jestem przyzwyczajony, z okularami też nie spojrzysz w bok bo... tam nie ma okularów :)
2. Pamiętaj, że quest ma bardzo wysoką rozdzielczość, musisz znaleźć filmy o naprawdę wysokiej rozdzielczości.
3. No ja virtual desktop kupiłem w dolarach i to było tyle z moich zakupów tam, reszta byłą na steam :D

Odnośnik do komentarza

Vr desktop jest super zerowy lag i po wifi bez kabla vr na pc. Dodatkowo kupiłem table tennis na oculusa (zajebiste!) i ściągnąłem kilka gier z side questa. Jigsaw puzzle zajebiste :) a ancient dungeon przyprawił mnie o mdłości. Talos principle wręcz stworzone do vr. Wziąłem też zamontowałem cover z fit packa pod szerszą głowę. W końcu mam wyraźniej obraz okazało się że na domyślnym coverze z zestawu nie do końca moje kości policzkowe mieściły się w goglach a teraz idealnie. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Panowie bo właśnie zdecydowałem się na kupno questa 2 i mam pytanie...jak najlepiej go kupić ? xD wstępnie planowałem zapłacić za niego wirtualną kartą revoluta ale wyczytałem gdzie na necie że oficjalny sklep ma z tym problem (czyt. Że Dosyć długo to trwa ,nie ściągaj kasy i nic się nie dzieje itp) ktoś z was tak kupował?
Czy szybciej wyrobić wirtualną kartę w swoim banku (ING) i tam przelać hajs za gogle i ją dodać do oficjalnego sklepu ?czy po prostu dodać plastik z którym biegam w portfelu dziennie (tylko jak mocno zaboli mnie przelicznik :/ ) ...

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, BieŃ napisał:

Panowie bo właśnie zdecydowałem się na kupno questa 2 i mam pytanie...jak najlepiej go kupić ? xD wstępnie planowałem zapłacić za niego wirtualną kartą revoluta ale wyczytałem gdzie na necie że oficjalny sklep ma z tym problem (czyt. Że Dosyć długo to trwa ,nie ściągaj kasy i nic się nie dzieje itp) ktoś z was tak kupował?
Czy szybciej wyrobić wirtualną kartę w swoim banku (ING) i tam przelać hajs za gogle i ją dodać do oficjalnego sklepu ?czy po prostu dodać plastik z którym biegam w portfelu dziennie (tylko jak mocno zaboli mnie przelicznik :/ ) ...

zaboli radze revoultem spróbować. Ja popełniłem ten błąd i nieźle mnie bank oskubał. Ale teraz revoultem płace w ich sklepie za gry bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, pawelgr5 napisał:

@blantman Czyli ile zapłaciłes za Questa2? Polskie sklepy licza sobie 2k za sztuke z 64GB.

 

1 minutę temu, BieŃ napisał:
45 minut temu, pawelgr5 napisał:
[mention=24321]blantman[/mention] Czyli ile zapłaciłes za Questa2? Polskie sklepy licza sobie 2k za sztuke z 64GB.

I z jakiego banku ?

bank millenium pobrali mi 1640 zł czyli prawie 100 zł przepłaciłem. Mogłem revoultem głupi ja. Ale po tym zdarzeniu nigdy więcej w banku millenium nie bede płacił za coś w euro czy usd przez nich. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@BieŃ O kurwa ale ekspresowa dostawa też. @MBeniek oficjalny elite strap pęka jak cholera, już lepiej zamiennik z aliexpress, ludzie sobie chwalą. Ja jak kupię to coś z baterią bo zapominam ładować i potem trzeba czekać ;p Meczyk w ping ponga z @blantman zaliczony, poziom umiejętności taki, że aż skale wyjebało :D

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, BieŃ napisał:

Nie do końca wierzę że tak szybko to przyjdzie ale fajnie że ta płatność tak szybko zaskoczyła bo o to się najbardziej bałem ;) no nic...trzeba podkręcać hype i oglądać wszystko na YouTube xD

przyjdzie do mnie przyszło w czwartek a zamówiłem w poniedziałek wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, BieŃ napisał:

Blancior a jak ma sie sprawa z FOV? Miałeś jakieś porównanie z innymi goglami?
W sumie to mój pierwszy raz z VR bo zabawy z telefonami nie liczę - słyszę że niby jest lekkie uczucie patrzenia w tunelu 

 

 

Jak o tym myślisz i to sprawdzasz to jest, jak grasz i się dobrze bawisz to nie ma :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2021 o 07:13, Grabek napisał:

HL Alyx na gtx970 - yay or nay? Kusi mnie ten oculus, ale jak bym mial brac VRa to na pewno bym chcial nowego half life ograc, a poki co sie nie spiesze z wymiana grafiki na swoim 6letnim chrupku :) 

Olej i ograsz jak kiedyś wymienisz pc. Oculus i tak warty zakupu. Sam mam w backlogu asgarth wrath i alyx ale spokojnie poczekam aż będę miał nowy komp bo też mam GTX 970 i 8 letnie podzespoły. Oculus obecnie mam do innych gier a jak będzie nowy komp i do tego wykorzystam. Wszystko co odpalam na razie zachwyca sesje w beat saber czy pingla albo zabawa w Moss. Oculus daje radę bez pc. Ja kupiłem oculusa i wiem że go szybko nie sprzedam a jak w końcu części pc wrócą do sklepów to i ogra się te sztosy exy na pcvr. A do tego czasu mam tak duża bibliotekę gierek że zanim wykupie wszystko troszkę potrwa. Dzisiaj kupiłem Moss bo był w daily deals i jestem rozjebany jak fajna to gra. W ogóle nie mam ciśnienia i kupuje tylko w promocjach gry. Pingla kupiłem jak był w daily deals teraz Moss jak jutro pojawi się np walking dead czy climb w promo też kupię. Do tego kupiłem pistol whip który mnie bardziej niż beat saber rozjebał. Gierkę kupiłem taniej bo dostałem kod od oculusa 25% zniżki. W sumie tylko beat saber w pełnej cenie ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...