Skocz do zawartości

Diuna (2021)


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, funditto napisał:

Też kupiłem go na blu-ray 4K i wygląda na tyle dobrze, że powinieneś być bardzo zadowolony, ale potrafię wymienić kilka filmów, które są lepszymi pokazami jakości tego nośnika. Nie jest to nawet najlepszy wizualnie film Denisa Villeneuve. 

 

Piszę o tym nie po to, żeby Cię zniechęcić, bo myślę, że i tak będziesz zachwycony jakością, ale jeśli tak się stanie i będziesz chciał więcej, to służę pomocą w wyborze tytułów, które pokazują moc 4K i przede wszystkim HDR. 

 

Z ciekawości: jaki film ma najlepszą jakość wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście nie widziałem wszystkiego, ale jeśli chodzi o filmy mogę polecić Aquaman, Arrival i Le Mans 66. To topka z mojej kolekcji filmów, jeśli chodzi o obraz. Gdybyś jednak był też otwarty na animacje to dwa najlepsze pokazy HDR jakie kiedykolwiek widziałem to Spiderman Into The Spiderverse (Uniwersum) i Lego Batman. Oba mają obłędną paletę kolorów. Testowałem na znajomych i każdy był pod wrażeniem. Uniwersum w polskiej wersji jest już prawie nie do dostania, ale Lego Batman powinieneś kupić bez problemu. 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Niestety Mad Max Fury Road na Blu-ray 4K nie ukazał się w polskiej wersji, ale jeśli język nie jest barierą to można uderzać.

 

Z filmów z mojej kolekcji wizualnie jeszcze robi Tenet, ale tu trzeba mieć na uwadze, że przez większą część filmu masz Imax ratio, a w niektórych scenach zwykłe 16:9, co ma plusy i minusy 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem ostatnio pierwszy tom i musze przyznać że naprawde ta ekranizacja jest niesamowita pod względem wierności oryginałowy. I tu nawet nie chodzi czy takie same sceny są w filmie, zwłaszcza że kilku dłuższych nie ma, które mogą być ważne z puntku widzenia drugiej części filmu. Chodzi o to że zachowano w filmie ten świat w pełnej równowadze do książki. 

Naprawdę jestem pod wrażeniem. Dla przykładu:

Spoiler

W scenie walki Duncana z Saudarkarami podczas ataku na Arrakien, Duncan bardzo nienaturalnie doskakuje do jednego z przeciwników. Wygląda to jak słabo zrealizowana scena, gdzie aktora przeciągają liny podczas skoku (podobnie jak w Smoku/Tygrysie Anga Lee). I za każdym razem gdy widziałem tą scene to była ona dla mnie taką dużą rysą na całym filmie - no kurde, nie podobało mi się to. Dopiero niedawno dostrzegłem w ułamku sekundy na plecach Duncana takie malutkie czerwone kropki, które są niczym innym jak dryfami. I to one wprowadzają możliwość takiego ruchu. Dryfy w książce są naturalne w otoczeniu całego świata. Lampy, wózki, postacie z nich korzystają do odciążania. Sam baron ma całą masę dryfów na plecach dzięki czemu może się unosić. 

 

No naprawde jesem pod wrażeniem.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ja kończę czytać Diune i doceniam pomysł z podziałem na dwa filmy. 

Myślę że zadziała to dopiero po drugiej części. 

Spoiler

Ciężko sobie wyobrazić by w jednym filmie przedstawić cały świat, zależności między rodami i całą masą rzeczy. Do tego cała przemiana Paula w MuaDiba, z tym dopiero reżyser będzie się musiał zmierzyć. 

Dlatego propsy dla Villenueve'a bo mógł jebnac letni blockbuster, ale zrobił to po swojemu z szacunkiem do książki 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...