Skocz do zawartości

Diuna (2021)


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Faka napisał:

Co ma strajk do premiery filmu, żeby przesuwać? Nie rozumiem. Warner Bros też dostaje po dupie czy jak? No chyba, że się solidaryzować poszli. Tylko się wkurwiłem, bo tak czekałem, a tu jakiś obsrany obsuw. 

Sprawa jest bardzo prosta. Solidaryzujący się ze swoimi gorzej zarabiającymi kolegami i koleżankami oraz scenarzystami główne gwiazdy grające w filmie odmówiłyby udziału w działaniach promocyjnych , a to zbyt duże ryzyko dla wytwórni, bo to wprost odbiło by się na wynikach finansowych. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja nie patrzę na ten film obiektywnie. Świat przedstawiony w książce pochłoną mnie dawno temu a Villeneuve to idealnie zilustrował. Jeśli film spodoba się krytykom i opini publicznej to fajnie ale dla mnie to osobista przygoda. Dokładnie tak samo miałem z lotr.

Edytowane przez Lipert
Odnośnik do komentarza

Obejrzane. Dla mnie 9/10. 

 

ALE.

 

Jeżeli komuś się nie podobała pierwsza część, to tutaj może być podobnie, bo film się długo rozkręca, akcji nie ma za wiele (finałowa dosyć krótka), no i zwyczajnie dla wielu faktycznie będzie za długi (2h:40min). Ale jak ktoś lubi takie dosyć powolne budowanie fabuły, świata, akcji, to będzie zachwycony, bo tutaj wszystko się spina: nie ma zbędnych elementów, postacie rewelacyjnie napisane i zagrane. Wizualnie to jest absolutne mistrzostwo świata, ja nie wiem jak można zrobić technicznie lepszy film, wszystko to jest przerażająco realistyczne

 

Czekam na Part 3.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Jedynka podobała mi się bardziej, ale to dalej świetne widowisko z genialnymi scenami, oprawą no i ten dźwięk

Mały zgrzyt, że chyba film jest za krótki, niektóre wątki za krótkie, za szybkie, zabrakło czasu na rozwinięcie, zwłaszcza pod koniec, bo film jak wyżej pisano, długo się rozkręca, a później jak z procy. Spokojnie by tu zmieścili dodatkową godzinę.

9/10 i pozostaje czekać na trójkę.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shago napisał:

Obejrzane. Dla mnie 9/10. 

 

ALE.

 

Jeżeli komuś się nie podobała pierwsza część, to tutaj może być podobnie, bo film się długo rozkręca, akcji nie ma za wiele (finałowa dosyć krótka), no i zwyczajnie dla wielu faktycznie będzie za długi (2h:40min). Ale jak ktoś lubi takie dosyć powolne budowanie fabuły, świata, akcji, to będzie zachwycony, bo tutaj wszystko się spina: nie ma zbędnych elementów, postacie rewelacyjnie napisane i zagrane. Wizualnie to jest absolutne mistrzostwo świata, ja nie wiem jak można zrobić technicznie lepszy film, wszystko to jest przerażająco realistyczne

 

Czekam na Part 3.

o której godzinie byłeś na seansie? czy nocna premiera

Odnośnik do komentarza

Dla mnie część pierwsza to było takie ładne widowisko audiowizualne, ale żeby mnie coś ruszyło z fabuły, czy przedstawienia postaci to tak średnio - taki trochę przerost formy nad treścią.
W żadnym wypadku zły film, ale ten reżyser ma w swoim dorobku przynajmniej ze 3 lepsze (Sicario, Arrival, Prisoners), a ten tutaj to bardziej spektakl dla zmysłów aniżeli pełnoprawny film - jakoś takie odczucie mam.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Bo materiałem źródłowym jest dość trudna książka. Trudna w sensie nie wyjaśnia wiele z świata przedstawionego a dopiero kolejnych 5 książek to robi. Poprzedniej filmy były proste, tu jest trudno to wszystko przedstawić. No part1 to wprowadzenie wiec mięcho będzie dalej. 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...