Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na padzie bardzo dobrze czuć auto. FM zawsze była dobrze skrojona pod pada, ale myślę, że w nowej odsłonie jest to poziom wyżej niż dotychczas.

 

Nie jestem ekspertem, więc nie będę się silił na analizy co zmieniło się w modelu jazdy i fizyce, za to mogę napisać, że wrażenia z jazdy są po prostu wspaniałe. Podniecenie jak przy moim pierwszym kontakcie z serią przy okazji FM3.

 

Graficznie wygląda bardzo dobrze, gram z RT - odległości z której gram od TV (co najmniej 4m) zmiana rozdzielczości jest niezauważalna, natomiast mam wrażenie, że przez lepsze cieniowanie auto jest lepiej osadzone w otoczeniu. W ogóle na pierwszy rzut oka widać zmianę podejścia do stylu nowej FM - mniej sterylnie, wszystko jest bardziej ujednolicone. Chociaż nie każdemu musi się to podobać.

 

Fakt, że na każdym torze mogę sobie ustawić dowolną porę dnia i pogodę, to jak już pisałem wcześniej, gamechanger. Koniec że sztucznymi ograniczeniami.

 

Wydaje mi się, że dla mnie te sesje treningowe będą na plus. Podoba mi się, że nie wsjakujemy po prostu z wyścigu na wyścig tylko poznajemy układ toru i warunki przed właściwym wyścigiem, ale podejście też może się zmienić po 20-30 godzinach gry.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Skończyłem pierwszy puchar, ten dosłownie najbardziej podstawowy - full symulacja, difficulty 3/10 (czy jak to jest tam oznaczone). Zacznę od rozczarowania czyli oprawy - w trybie RT60 moja Honda Civic wygląda czasem jak z plastiku, odbicia bez rewelacji, ale jak wygląda już samo oświetlenie to już jest poezja. :banderas:Auto prowadzi się przyjemnie, sterowanie jest responsywne i bardzo wygodne na padzie, wibracje pod triggerami tylko potęgują wrażenie z hamowania które wyraźnie przenosi energię na przednią oś. Uczta dla oczu, zobaczymy co będzie dalej. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie jestem fanem motorsportu czy gran turismo, zawsze wolałem czysty arcade niż śrubowanie wyników o jedną tysięczną na torze. Odpaliłem wczoraj o północy z ciekawości i wsiąkłem. Kurde, nie spodziewałem, ale gra sprawia mi mega frajdę. Na padzie gra się sztos, aż przez chwilę zacząłem się zastanawiać czy by nie kupić kierownicy, bo wrażenia muszą być jeszcze lepsze. Nie będę silił się na eksperckie porównania, bo się nie znam, ale model jazdy wydaje się być bardzo fajny, grafika jest bardzo ładna a w 4K/60fps porusza się to elegancko. Myślałem, że odpalę na chwilę, ale to na chwilę Starfield musi iść w odstawkę. Na chwilę obecną gierka mega sztos. 

Odnośnik do komentarza

Gram od wczoraj. Na zdecydowany plus model jazdy. Nie jestem jakimś pro graczem, ale jeździ się mega przyjemnie. Nawet te treningi są dla mnie spoko, bo po prostu lubię ścigać się z czasem. Z tą kulturą online to się nie zgodzę. Jechałem sobie na 4. miejscu z szansami na podium i przeciwnik wjechał mi w tył, a ja wylądowałem na poboczu. Mam nadzieję, że po kilku wyścigach wrzucą mnie do jakiejś kulturalnej ligi :)

Grafika jest po prostu dobra, więcej się nie spodziewalem, choć faktycznie niektóra fury wyglądają lepiej, a inne gorzej. Dźwięk bez zarzutu, choć przydałaby się muzyczka podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza

Pograłem chwile na padzie, model jazdy jest mega zobaczymy jak da radę na T300 rs ale obecnie nie mam czasu. Grafika niestety kolor mnie odpychają, nie spodziewam się tutaj nie wiadomo czego ale te kolory są jakieś takie blade gra wygląda jak przez mgłe i to na OLED więc jest lipa, mam nadzieje że pojawi się darmowy tut na reshade albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, bartiz napisał:

5 wyścigów online i póki co pełna kulturka, zero chamstwa i każdy starał się jechać czysto. Gra się mega miodnie.

Potwierdzam. Sam już ma rozegranych masę wysigow w S i pełna kulturka. Żadnego chamstwa. Przydałyby się tylko jakieś nagrody (rangi) bo poza sama satysfakcja to nic nie ma za wygraną.

Odnośnik do komentarza

Pojeździłem dziś 2h na Logitechu g920 i faktycznie względem poprzednich części jeździ się dużo lepiej.

Symulacja, asysty off - operowanie gazem i kierownica stanowią spore wyzwanie i frajdę jednocześnie. Za to praca na hamulcu wydaje mi się zbyt prosta.

Na duży plus również udźwiękowienie - gram na słuchawkach i mam wrażenie jakbym serio siedział w tych autach.

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, benito82pl napisał:

No dźwięk sztosik, jadąc przy bandach człowiek ma wrażenie że ktoś go chce wyprzedzić taki jest donośny dźwięk silnika.


Nie wiem na ile dzieje się to w innych grach, ale jak przejeżdżałem pod wiaduktem to na słuchawkach nagle zrobił się taki pogłos, że myslalem, ze to na żywo. Ja jebie, obłęd. :obama:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, SnoD napisał:

Wydaje mi się, że dla mnie te sesje treningowe będą na plus. Podoba mi się, że nie wsjakujemy po prostu z wyścigu na wyścig tylko poznajemy układ toru i warunki przed właściwym wyścigiem, ale podejście też może się zmienić po 20-30 godzinach gry.

 W każdym szanującym się  symulatorze wyścigowym (AC, ACC, rF, iR, RaceRoom czy Automobiliscie) mamy do czynienia z takim stanem rzeczy. Practice-Qual-Race. Fajnie, że po 18 latach w końcu wprowadzili to do Forzy :)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Aleks napisał:

Można zmienić długość wyścigu? Te kilka okrążeń trochę mało. W poprzedniej odsłonie przeszedłem całą kampanię na takich ustawieniach. Dopiero pod koniec się dowiedziałem, że można zwiększyć dystans. 

 

25 minut temu, Michał102 napisał:

Dołączam do pytania

 

Race -> Free Play -> Advanced Event Setup -> Track & Conditions 

 

Tutaj mona zmieni ilo okrążeń nawet do tysiąca, a do tego sam format wyścigu np. na taki który wymaga po drodze zmiany opon czy dotankowania. :lapka: 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...