Skocz do zawartości

Monster Hunter Rise


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można. Bronie nie wywołują elemental blights niestety. To moja pierwsza dłuższa styczność z serią ale ponoć tak było zawsze.

Informacja mówiąca o tym, że nie można wywołać blight na potworze z pomocą broni znajduje się w Hunter's Notes.

 

https://www.reddit.com/r/MonsterHunter/comments/kuwfb2/so_you_can_now_inflict_blights_to_the_monsters/

 

EDIT:

Jest kilka sprostowań w temacie. Rakna-Kadaki pojawia się też na Sandy Plains, gdzie występuje z Aknosomem który może wywołać Iceblight swoim atakiem. Firebeetle jest dostępny na Frost Islands.

Generalnie jest to mechanika niespecjalnie warta inwestowanego czasu w stosunku do korzyści jakie niesie jednak nie kompletnie bezużyteczna. 

Edytowane przez MierzejX
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Grałem wiele godzin w wiele Monster Hunterów i w sumie nadal nie wiem, co robię, nie mam pojęcia do czego służy 95% przedmiotów i menusów, ogarnięcie w instynkt całego sterowania mnie przerasta, ale gra i tak jest zaje'bista. W porównaniu do poprzedników to jakaś masakra, zasuwam na piesku, wspinam się po górach, latam w powietrzu jakieś dystanse jak na bungee, walczę zaraz z potworami w nastrojowym lesie, piękne scenki poetycko mi przedstawiające potwora, potwór zaraz jak żywy ze mną walczy, gra wygląda i brzmi cudownie. 

 

No co tu mówić jaka ta gra jest dobra, przecież jakby to wyszło w grudniu to by z Hadesem o GOTY musiało walczyć w mediach bo z niczym innym. Jedna z najlepszych gier AAA ostatnich lat bez wątpienia, i to nawet dla mnie gdzie nic nie czaję.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Największą jej wadą jest.... MHW. Ciężko mi się przestawić na "trochę" niższą jakość grafiki. Do tego po kilkuset godzinach w MHW chyba muszę sobie zrobić przerwę od MH i wskoczę za miesiąc dwa. Przejadł mi się już ten schemat. Sama gra jednak jest po prostu mistrzostwem i polecam każdemu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pan Yoko Taro:

 

As I play MHRise, here is a story I thought up

- After the tutorial there is a rampage and the buff old man acts as a shield to save everyone but dies. In fact, he dies due to a mistake made by the player.

- Either the dango girl or the buddy plaza kid dies. The one who doesn’t falls into darkness and sets fire to Kamura village. The chorus from the buddy plaza BGM no longer plays.

- The last boss arrives but nothing you can do will harm it, but you can sacrifice one of the twins and make a weapon out of her that will damage it. You the player has to the choose which of the girls. After creating the weapon, there is no longer singing in the village BGM.

- As main characters die out, they are replaced by the store generic NPCs, and they start to come to the conclusion that the player is a danger to the village. They start restricting items and weapons, making the game more difficult.

- During a super hard quest, the target monster is able to talk. They tell you the “true meaning” behind the monsters and Kamura village, and we learn the reason why our hunter has a voice in this game.

- After clearing all the village quests, the village is left asunder. You can only play online multiplayer. The players, who have lost everything, can only go on killing monsters in this cold and barren world. (Title of the game is shown)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No i dobrze. Zobaczysz jak wirebug zmienił flow walki. No i oczywiście psy. Teraz dzięki psom jesteśmy niemal cały czas przy potworze nie szukamy go po mapce nie wiadomo ile tylko jak potwor się przemieszcza to momentalnie wskakujemy na psa i biegniemy za nim ostrząc przy tym broń i pijąc mikstury. 

Wszystkie zmiany quality of life jak dla mnie na plus.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mega dobrze mi sie gra, ale czy pozniej pojawia sie wieksze wyzwania z potworami?

 

Nie jestem zadnym wymiataczem, od innych odslon sie odbilem, ale tutaj po 20h i lekkim podbiciu long sworda i zbroi nie mam za bardzo wyzwania przy 4* w Village. A nawet moge isc do huba i bic te same potwory, ktore powinienem bic z ekipa. 
 

Zadnych kombinacji ze zbroja pod zdolnosci potwora, zadnego probowania jakis bomb czy innych dodatkow. Ide w tym co mam bez wzgledu na teren i potwora, kilka razy sie ulece podczas walki i kolejne padaja.

Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej, gra ma cos w sobie, ze jak sie juz ogarnie podstawy, to ciagnie do kolejnych walk :) Mam tak ze wlacze czasem cos innego na Xie, pogram chwile i mysle ”e, to juz wole pozbierac grzyby w Rise niz w to grac”. 
 

Pytanko odnosnie tych zaproszen z huba (przy akceptowaniu zadania zaznaczam ze chce pomoc) - jezeli ja wysylam ten request i jestem jeszcze w hubie to gracze moga sie pojawic w moim hubie? Czy to dziala tak ze musze wyruszyc na polowanie i tylko tam ktos moze dolaczyc?

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zastanawia mnie co sie podziało ze temat MHR jest tak mało popularny na forum? Ciekawe czy po premierze na PC to sie zmieni, ale starsze tytuły które były na 3DSach cieszyły się większym zainteresowaniem tutaj. 

 

Sam niedawno wróciłem do Rise, wcześniej zrobiłem jakieś 50h po premierze (u mnie 50h w grze jak zauważyłem to taki próg po którym sie trochę wypalam i potrzebuję przerwy) i teraz po świętach wróciłem, z podobnym hajpem jak wczesniej i bawię się tak samo dobrze jak po premierze. Obecnie robię HR6, doszło też w międzyczasie sporo eventów które jeszcze przede mną. Mój główny zarzut do gry to że generalnie jest za łatwo. Myślałem że po prostu questy w wiosce zrobili przystepniejsze żeby ściągnąć nowych graczy, ale jak na razie HR też nie stawia jakiś wielszych wymagań. W Rise wprowadzili sporo QoL, a dzięki wirebugom i psom gra jest dużo szybsza, ale przy tym wszystkim na większość potworów mogę iść na pałę, bez większego przygotowania, a walka wygląda trochę jak w slasherze. Gra się mega przyjemnie, ale wydaje mi się że zatracił się gdzieś urok polowań. 

 

Do osób które dużo grały w MHW (ja klasycznie pograłem z 50h;)), jak Wam się podobają zmiany i ogolnie jak wam sie podoba Rise po Worldzie? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...