Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Siema. Mam takie pytanie, czy u kogoś był błąd na ps5 ce-108255-1? Po kilku godzinach w jakikolwiek grze wyświetla się ten błąd i nie wiadomo co robić. Czytałem że trzeba "przebudować" bazę danych i teoretycznie to powinno pomóc, ale w moim przypadku to nie pomogło. Czy ktoś spotykał się z tym problemem? Może jest sens pójść do sklepu z gwarancją? Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Boogdaan napisał:

Siema. Mam takie pytanie, czy u kogoś był błąd na ps5 ce-108255-1? Po kilku godzinach w jakikolwiek grze wyświetla się ten błąd i nie wiadomo co robić. Czytałem że trzeba "przebudować" bazę danych i teoretycznie to powinno pomóc, ale w moim przypadku to nie pomogło. Czy ktoś spotykał się z tym problemem? Może jest sens pójść do sklepu z gwarancją? Dziękuję z góry

Sklep. 

Odnośnik do komentarza

Mam wyjątkowo wkurwiający błąd, jakby moja konsola nie widziała że mam licencje na plusa premium (mam na jeszcze kilka miesięcy) i gry które kupiłem za kase w sklepie.

 

Nie mogę:

 

- grać online, aczkolwiek do trybów online wejść mogę, natomiast przy próbie matchmakingu mam komunikat "something went wrong" i błąd CE-117773-6

 

- grać w pobrane gry z plusa. Zamiast opcji graj mam kup albo upgrade (w sensie zrób upgrade plusa). Po kliknięciu w którąś z tych opcji dostaje komunikat "you already have this item", ale nie ma opcji włączyć gry

 

- grać w gry które kupiłem za kase - jak wyżej, zamiast opcji graj mam kup, ale po kliknięciu mam info że ta gra jest już kupiona

 

- pobierać gier które już kiedyś pobrałem (jakby ktoś na rozwiązanie problemu powyżej proponował skasować i pobrać) - w sklepie mam ten sam komunikat, że gre już mam, ale nie ma opcji pobrania. Na aplikacji jak próbuje pobrać to mam komunikat "something went wrong".

 

Mogę natomiast:

 

- Pobrać i opalić z plusa essential grę w którą nigdy nie grałem i nigdy nie pobierałem - tj. te trzy co teraz rzucili.

 

- grać offline w gry z płyt

 

Szukałem po necie i ludzie mają po jednym z tych błędów albo dotyczący jednej gry, a ja mam takie combo :turned:

 

Próbowałem:

 

- odświeżyć licencje 

- odbudować bazę danych 

- włączać i wyłączać udostępnianie konsoli

- wylogować się z innych konsol Sony

- power cycle 

 

A także kombosy jakie ludzie pisali że support im kazał zrobić i pomagało np. Wyłączyć udostępnianie, odświeżyć licencje, włączyć udostępnianie, zresetować power cycle (tj wyłączyć konsole z prądu na 20 minut) i w tym czasie zresetować router. :turned:

U mnie oczywiście chuja to daje.

 

Normalnie obwiniłbym Plusa, ale dlaczego nie mogę grać w gry które kupiłem za kase? Tak jakby konsola nie widziała że mam licencje na plusa i gry, a sklep widzi że mam, dlatego na przycisku w dashu mam "kup" a odpowiedź sklepu to "przecież już to kupowałeś"

 

Czy ktoś może miał coś podobnego?

 

 

Odnośnik do komentarza

@Square to samo.

 

Wracając do głównego konta -  zauważyłem też że moja biblioteka gier zmniejszyła się z kilkuset gier do kilkunastu xd To widać na wszystkich konsolach oraz na apce, wiec nie wyglada żeby to był problem sprzętu. Po prostu Sony uznało że upierdoli mi licencje na kilkaset zakupionych gier - wiwat cyfrowa dystrybucja xd

Odnośnik do komentarza

Jaką wasze Ps5 mają historię z freezami / crashowaniem gier?, mam moją sztukę od roku (c - chassis z 2022), dbam jak o auto, odkurzam, nie gram za wiele (bo dzieciak 3 lata w domu). Wczoraj cisnąłem radośnie w Plague Tale : requiem w trybie 40 fps

i mi przyfreezowała kiedy ciskałem w żołdaka kamieniami z procy. Musiałem ubić grę z poziomu task killa z menu, sam OS był responsywny i nie pojawił się żaden system error w logu. Nie udało mi się zreprodukować freeza i już się potem nie pojawił

 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Alpha Trion napisał:

Jaką wasze Ps5 mają historię z freezami / crashowaniem gier?, mam moją sztukę od roku (c - chassis z 2022), dbam jak o auto, odkurzam, nie gram za wiele (bo dzieciak 3 lata w domu). Wczoraj cisnąłem radośnie w Plague Tale : requiem w trybie 40 fps

i mi przyfreezowała kiedy ciskałem w żołdaka kamieniami z procy. Musiałem ubić grę z poziomu task killa z menu, sam OS był responsywny i nie pojawił się żaden system error w logu. Nie udało mi się zreprodukować freeza i już się potem nie pojawił

 

 

Też przechodzę plague i też random owo podczas ucieczki przed szczurami mi frizneło ostatnio. Myślę że nie ma się czym przejmować;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Alpha Trion napisał:

Wczoraj cisnąłem radośnie w Plague Tale : requiem w trybie 40 fps

i mi przyfreezowała kiedy ciskałem w żołdaka kamieniami z procy. Musiałem ubić grę z poziomu task killa z menu, sam OS był responsywny i nie pojawił się żaden system error w logu.

Miałem dwa razy w Pladze 2, nie przejmuj się.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem sobie ostatnio do Cyberpunka z okazji Widma Wolności i zauważyłem taki problem, jak na filmie (zrzut mojego autorstwa). Chodzi o efekt szumu/śnieżenia na asfalcie, metalowych powierzchniach itd. w ciemnych scenach przy neutralnym/chłodnym oświetleniu. Próbowałem inny kabel, podpinałem pod monitor, odbudowywałem bazę danych, instalowałem na nowo, zmieniałem tryby graficzne w grze i nic.

 

W Gran Turismo 7 na oświetlonym słońcem asfalcie zauważyłem coś trochę podobnego, tyle że jak auto się porusza (w Cyberze najlepiej widać to, nie ruszając się). No i mam wrażenie, że w niektórych widokach (np. menu główne nocą) konsola bardziej brzęczy - tak, wiem, że tak robi, ale mam wrażenie, że się to nasiliło. Może to są dwa niepowiązane ze sobą przypadki, ale jak zaczynam się dokładniej przyglądać, to już do głowy dostaję. 

 

 

Edytowane przez Goshkee
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Goshkee napisał:

Wróciłem sobie ostatnio do Cyberpunka z okazji Widma Wolności i zauważyłem taki problem, jak na filmie (zrzut mojego autorstwa). Chodzi o efekt szumu/śnieżenia na asfalcie, metalowych powierzchniach itd. w ciemnych scenach przy neutralnym/chłodnym oświetleniu.

to jest od premiery gry, w 2020 było nawet gorzej, to nie wina PS5 tylko przypadłość portów konsolowych, po dodaniu FSR2.0 na konsolach zostało to mocno zredukowane ale dodało ghosting podczas jazdy samochodami

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem. Przy próbie dodania czegokolwiek do biblioteki (np. gry z plusa czy jakieś dodatki) na przycisku cały czas kręci się kółko, a gdy wyjdę i wrócę to znów info, żeby kupić/dodać. Jak próbuję ponownie to wyskakuje info z błędem WS-116483-3. Po kilku minutach rzeczy dodają się już normalnie do pobierania, itd. Jest to dość irytujące, już próbowałem licencję, odbudowę bazy danych czy czyszczenie cache.

820e93ff483a90af15a99828eabbc66b.jpg

Miał ktoś podobny problem? Zadzwonię do supportu w poniedziałek, ale chciałem wiedzieć czy ktoś miał to co ja i może znalazł rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przyznam że ostatnio irytuje mnie PS5 w kwestiach połączenia internetowego. Mam inea 1GB/s symetryczne. Na PC po kablu 3ms i full prędkosc w obie strony. PS5 na kablu : prędkość w tescie DL 900 Mb/s UP 9 Mb/s. Prędkosci pobierania gier ok 50-100 Mb/s max. Ktoś wie o co chodzi? W Fortnite lagi. Macie pozmieniane jakos ustawienia sieciowe w PS5? Macie NAT Typ2? 

Odnośnik do komentarza

Testem bym się nie sugerował jeżeli chodzi o wysyłanie, tam zawsze pokazuje mniej niż 10. Co do ściągania gier to u mnie leci w zasadzie pełnym łączem 60MB/s, jedynie patche ściągają się powoli, ale to raczej kwestia innych serwerów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie mam takowy problem.

Otóż wczoraj odebrałem swoją PS5 Slim i zauważyłem trochę niepokojące zachowanie. Otóż wchodząc w PlayStation Store i odtwarzając tam jakieś trailery z gier są różne przycinki lub strasznie długo niektóre filmy się buforują lub zacina się obraz, a dźwięk leci. Nawet kilka razy miałem komunikat (po długim buforowaniu) że tego filmu nie mogę teraz obejrzeć, spróbuj później lub w innym terminie. A ten sam film odtwarzam z telefonu, na swoim koncie i hula bez żadnych przycinek. 

Net mam 300mb i do tej pory wszystko śmigało zarówno na PS5 FAT jak i XSX, a przy tej nowej Slimce od wczoraj problemy. 

Internet podawałem po kablu jak i WiFi i nadal to samo. 

 

Mieliście może teraz jakieś problemy z tymi trailerami, zwłaszcza na Slimce ? 

Problem może blachy ale mam 14 dni na ewentualne oddanie konsoli, stąd obawiam się że jeśli to jakaś usterka, to że z czasem może się pogłębić i być jeszcze gorzej. A wtedy to już serwis, w zasadzie nowego sprzętu, co mi się nie uśmiecha...

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...